Skocz do zawartości

High End?, Komputer do 6500zł, z poślizgiem.


Recommended Posts

Wiem, ale i tak czeka mnie wymiana monitora na jakiś Full HD, 100Hz, bo mam 19" 60Hz, ale dobrze się sprawuję, a większy napewno się przyda.

 

Napisałem: P7P67 Evo/Asus C. Extr. IV, tzn. że wezmę P7P67, bądź Asusa, zależy jak mi doradzicie.

Zasilacz?, dobre typy to tylko Enermax 850W, bądź SeaSonic 650W albo 750W, nie wiem czy będe robił większe SLI w przyszłości.

Buda?, zależy mi na dość "świeżym komp."

 

8GB to nie pomyłka, ponieważ SB obsługuje Quad Channel, chyba nie masz na myśli 2x2gb + 2x1GB ?

Nie wiem co z tym chłodzeniem na RAM, bo może bym podkręcił do 1700MHz, ale jednak nie.

 

Czyli zmiana obudowy na Cooler Master RC-690 II Lite Pure Black.

 

Evo, Sandy Bridge i5 na 4.0GHz, 2x 460 SOC, i wtedy można się czym chwalić.

Opłaca się kupywać chłodzenie wodne?, podkręciłbym grafkę.Pytam się, bo jedni mówią że z tym kupa roboty, a jedni że można szybko i bez problemów podkręcać proca itp.Doradzicie?

 

Edit:

Nie należę do grona osób który kupują komputer za 10000zł i się chwalą na całym osiedlu.

Link to post
Share on other sites

jeszcze raz napisze bo cos mylisz fhd to za malo i ile Hz tez sie nie liczy - do tak wydajnego podsystemu graficznego jak zamierzasz nie zbednym jest (by wogole myslec o jego jakis tam wykorzystaniu) zakup monitora o ogromnej rozdzielczosci

 

przy fhd 2x 570 czy 2x 580 sie marnują

 

jesli nie masz na zakup monitora za 3000 to laczenie tych kart jest pozbawione jakiegokolwiek sensu

 

to tak apropo wyjasnienia bo to ze podajesz Hz i cale jest nieistotnym - zawsze patrz na rozdzielczosc

 

2x 460 to juz ma sens

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniaj żadnego telewizora do komputera lepiej kupić monitor ,który da sobie radę z dwoma kartami.

 

Bierz P7P65 Evo gdyż nie wykorzystasz pełnego potencjału ten płyty a za znaczek z serii ROG każą sobie dużo płacić.

Zasilacz to SeaSonic 650W bo więcej nie potrzeba wersja X-650 posiada certyfikat GOLD ,więc będziesz zadowolony.

To jest pomyłka bo Quad Channel będzie obsługiwał socket 2011 (jakoś tak) a i 1155 normalnie 2x2 GB.

Chłodzenie na RAM jest nie potrzebne wez jakieś G.Skille Ripjaws lub inne i też będzie dobrze.

Co do stwierdzenie "świeży komp" wydaję mi się dziwne , bo żeby mięć świeżego kompa trzeba co chwile wymieniać komponenty.

Co do budy wez wersje Adv. Gdyż posiada więcej wentyli i inne akcesoria ,które Ci się przydadzą bo jak chcesz te SLI z GTX 460 OC to jest tam fajna podpórka na karty żeby odciążyć płytę.

Co do chłodzenia wodnego powiem Ci tak fajne jest ,ale potrzeba sporej ilości gotówki (1,5tyś zł to min) na chłodzenie dla którego można zaufać. Obecnie na rynku jest wiele wydajnych chłodzeń powietrzem. A po za tym musisz dużo pilnować tego chłodzenia żeby elementy nie były zakurzone , nie zapowietrzyło Ci sie itd.

Zestaw EVO, SB i5 ,2x GTX 460 OC, Seasonic X-650W, CM 690 II Adv. itd. wystarczy Ci na długo.

Dlaczego chcesz podkręcić SB tylko na 4GHz ? Spokojnie da radę na 4,5 GHz.

Również nie należę do osób ,które się chwalą jakiego to mają kompa bo na dłuższą metę ich komputery będą starociem.

Jak masz jakieś jeszcze pytania wal śmiało tylko nie myśl że będę Ci odpisywał po kilku minutach gdyż muszę się szykować do Wigilii ;)

Życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji świąt i przyszłego roku oraz aby ten komputer co chcesz kupić służył Ci na długi okres i nie zawiódł Ciebie swoją wydajnością .

Link to post
Share on other sites

Ja też wam życzę wszystkiego najlepszego, SMACZNEGO KARPIA!!

Użytkownicy na jak najwyższym poziomie kultury, wiedzy.Najlepsze forum komputerowe jakie dotychczas spotkałem.

 

Nie pamiętam gdzie, ale czytałem że SB obsługuje Quad Channel, a tu dwu kanałowa..

Czyli 2x2GB od G.Skill i starczy.

 

Świeży komputer, chodziło mi o "chłodny" ale można to przez wiele stron interpretować, więc napisałem świeży ;p.

Link to post
Share on other sites

Co za bzdety... Chcesz high enda to sobie zamontuj 10way SLI GTX 600 i procesor najlepiej zapożycz z pracowni NASA. A tak już całkiem poważnie gwarantuje że byłbyś usatysfakcjonowany z procesora i5-760 do tego 6870CF / gtx460 SLI, mobasa zapewne kleszczu bądź kto inny ci dobrego poleci.

Link to post
Share on other sites

i5 się starzeje, to jest już "starsza" technologia, ale nadal bardzo dobra.Do gier jest to idealny procesor, a SB ma być jeszcze lepszy, a jest tańszy?Do tego SLI z gtx460 SOC.GTX 460 Ref. przegania o leb 6870, więc ??, bo tego SOC ma najlepsze chłodzenie i jest ciche!.

 

e e e ?

Link to post
Share on other sites

nie ma zadnego znaczenia czy wezmiesz soc 460 czy 6870 twin frozr

 

ja bym wzial twina bo z tym poborem co ma 6870 to bylby cichszy zestaw i jednak 2x 6870 to wiecej w wydajnoasci niz 2x 460

 

ale czego nie zrobisz i tak bedzie ok

 

tak ze szczesliwych zakupow pomikolajowych;)

Link to post
Share on other sites

viewtopic.php?f=30&t=19684&st=0&sk=t&sd=a&start=20

 

Lektura wyżej wymienionego tematu, co nie co daje mi parę rzeczy do przemyślenia, czy to SLI nie będzie mieć problemów z restarowaniem komputera.

 

Nie wiem wogóle teraz co wybrać.. czy GTX460 w SLI, czy GTX470 (wszystkie S.O.C)

Ale czytając ten temat:

 

viewtopic.php?f=30&t=18927&st=0&sk=t&sd=a&start=40

Wybieram GTX470 S.O.C.

 

Jak to jest z przesyłkami w sklepie ram.net.pl ?, narazie jedna przystępna cena obudowy, o 110zł TANIEJ! niż w komputronik.pl i innych sklepach.

 

Sprzęt jaki wezmę to ten:

 

Procesor: Intel i5 S1155 4x3,3 (3,1 Turbo) - 790zł

http://www.ddr2.pl/Intel_Core_i5_2500_3 ... X-333.html

 

Płyta GŁ.: Asus P8P67 EVO 1155 ATX - 730zł

http://www.ddr2.pl/Asus_P8P67_EVO_1155_ATX-452.html

Karta Graficzna: 2xGigabyte GeForce GTX 470 SuperOverclock 1,28GB DDR5 PCI-E BOX - 2x1088zł

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gig ... ena-1000+0

 

Pamięci: Patriot DDR3 2x2048MB PGS Gamer Edition 1600MHz CL8.0 LLK - 283zł

http://www.agito.pl/pamieci/patriot-ddr ... 363-374141

 

Dysk Twardy: WD Caviar Black WD5001AALS (500GB, 32MB, SATA/300) - 212zł

http://www.agito.pl/dyski-twarde/wd-cav ... 175-172528

 

Napęd: Asus DRW-22B2S - 114zł

http://www.agito.pl/napedy-dvd/asus-drw ... 488-178409

 

Zasilacz: Seasonic M12D 150W ATX SLI - 620zł

http://www.ddr2.pl/Seasonic_M12D_750_75 ... 3-246.html

 

Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Advanced - 400zł

http://www.agito.pl/obudowy/cooler-mast ... r=1-193851

 

Chłodzenie Procesora: Noctua NH-D14 - 314zł

http://www.ddr2.pl/Noctua_NH_D14-174.html

 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz te sli, to 2xMSI 480 Lightning na pewno na długo wystarczy. Jeszcze sobie będziesz mógł sporo podkręcić(chociaż wątpię, żebyś musiał). Będziesz potrzebował mocnego zasilacza. I pomyślałbym na Twoim miejscu nad większą ilością monitorów, bo przy jednym te karty się będą nudziły :E

Link to post
Share on other sites

GTA4 i Crysis nie lubi zbyt Radeonów :).

GTX570 jest głośny i gorący :D, a ja wolę mieć cichy komp.

 

2xGTX480 L. starczy mi na bardzo długo, i nie będe już musial nic podkręcać, tylko procek do 4.0 GHz.

 

a GTX580?, nie widzę sensu zapotrzebowania na 3 monitory i 5000zł za 2 karty (5500zł mam cały komputer.), 2x 480 L. przegania już 580, nie tylko w mocy, ale i w chłodności i cichości, więc to mi się bardziej opłaca.Bo ja nie wierzę by taki potwór jak 580 byłby cichy i chłodny.

Link to post
Share on other sites

Referencyjne GTX570/80 są cichsze, wydajniejsze i chłodniejsze niż GTX470/80. Co do Crysis'a to na Radkach występują mikro-przycięcia. Zauważyłem, że te nowe Radeony mają bardzo wysoką wydajność w Crysis'ie, wydaje mi się, że AMD zoptymalizował stery po Crysis'a, żeby karty miały większy FPS.

Link to post
Share on other sites

Dobrze mówisz, tylko mowa o GTX470 S.O.C., a GTX480 to Lightning.

 

Nie chodzi mi o referencyjne.. chociaż są bardzo dobre, to ja chce mieć:

-Chłodne

-Szybkie

-Ciche

Referencyjne mają po 60 DBa głosu :D..

 

Więc co wy na to GTX480 L. ?, starczyło by mi na dłuuuugo, bo kupując GTX470 S.O.C to potem muszę kupić jeszcze jedno.. a z 480 nie..

Link to post
Share on other sites

co ty w ogóle piszesz? Że niby SLi z gtx480 będzie chłodniejsze i cichsze od gtx580? gtx480 to jedne z najgorętszych i najbardziej nie udanych kart nvidii. weź gtx580 obecnie najlepsza dostępna karta graficzna cichsza i chłodniejsza od gtx480/470 lub SLI z GTX570.

Link to post
Share on other sites

Wiem, biorę 2500K..

 

kubas246:

 

To ty patrz co piszesz ;], bo mówisz o referencyjnych, a mi chodzi o modele Lightning, nie referencyjne =.=

Ale i tak masz rację z referentami, a 480'tki w SLI wersja L. będą najlepsze, i przeganiają SLI GTX580.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...