Skocz do zawartości

Wymiana AMD na Intel, upgrade komputera - Jakie używki kupić?


Recommended Posts

Witam. Przydałby mi się mały remont komputera. Części nie są pierwszej świeżości. Na całość nie mam dużo pieniędzy, bo mi po prostu szkoda. Nie te czasy na zagrywanie się godzinami. Komputer służy mi głównie do zarabiania. Zapewne nie opłaca się wymieniać mojego procesora na Phenoma 4x lub 6x, więc jeśli to możliwe chciałbym przesiąść się na Intela. Komputer chodzi praktycznie 24/7, więc Intel odciążyłby mi może trochę zużycie prądu w spoczynku. Jakiś czas temu wymieniałem kartę. Dało to dużego kopa jak na tamte czasy, ale nadchodzi już jej czas ;)

Pierwszy sprzęt złożyłem w sklepie. Był to pierwszy poważny błąd mojego życia. Z gt 440 przesiadłem się na GTX'a. Zasilacz oczywiście się spalił dużo wcześniej, więc kupiłem thermaltake'a. 

 

 

Części chcę używane, nie boli mnie to. Na modyfikację mam około 800zł. Widziałem, że ludzie składają całe sprzęty za 1000zł, więc może damy radę. Jeśli będzie warto do czegoś niedużo dopłacić to ewentualnie jest taka możliwość. Zapewne część starego kompa będzie mogła dalej żyć, a do wymiany pójdzie płyta, karta i CPU, ale to już zostawię Wam. Na Intelu nigdy nie pracowałem, więc co do podstawek i procesora się nie wypowiem. 

Przeznaczenie komputera to gry (Najnowsze wiedźminy i inne wodotryski raczej sobie odpuszczam. Chodzi o mniej wymagające gry), rendering FHD 60 FPS (sony vegas), nagrywanie w FHD (OBS).

Podłączony zostanie drugi monitor. Jak na razie 15'' 1024x768. W niedalekiej przyszłości 22-24'' FHD. Miło byłoby, gdyby procesor dał się podkręcić. Jeśli nie będzie takiej możliwości, to aby był możliwe najmocniejszy w tym zakresie cenowym.

 

Przepraszam za lekturę. Jeśli się nie znudziłeś to proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

 

Mój aktualny sprzęt:

 

Phenom II 3x 3.2 (wykręcony na 3.9)

Asus M4A77T

8GB GOODRAM 1333

Seagate 1TB 7200

GIGABYTE GTX 560 TI OC (lekko podkręcona)

Thermaltake 530W

Obudowa z jakiegoś shitu Take Me

Monitor Acer FHD 24''

Win 7

 

 

Link to post
Share on other sites

można tu iść w starszą i5, nową i3, albo nowy odblokowany Pentium i OC na 4,2 Ghz. Przy starszej i5 będzie problem z ceną płyty głównej, w nowych to już mniejszy problem. 

Propozycje:

1. i5-2400: 500zł

ASUS P8P67 EVO: 227zł

Razem: 727zł

 

2. i3-4170: 505zł

MSI H81-P33: 175zł

Razem: 680 zł

 

3. Pentium G3258: 305zł

ASRock Z97 Anniversary: 340zł

Fera 2: 100zł

Razem: 745 zł 

Edytowane przez piotr7543
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wolałbym jednak coś 4-rdzeniowego lub chociaż 4-wątkowego. Nie wiem jak te wątki się sprawują, bo nigdy nie bawiłem się intelem. Wiem jedynie, że Intele są wydajniejsze od AMD. Na dwóch rdzeniach już się bawiłem i mam dość. Wolałbym też nie cofać się zbytnio z technologią. Ferę 2 już mam, nie wspomniałem. Najbardziej jestem za pierwszą opcją. Jak z kręceniem tej i5 na asusie? Da się coś wydobyć?

 

Jaką dobrać do tego kartę, żeby nie odstawała zbytnio wydajnością i nie przepłacać niepotrzebnie? Przydałoby się coś z serii GTX 600 wzwyż, bo wprowadzili tam opcję, która mi się przyda w OBS.

 

Polecisz jeszcze jakiś SSD na sam system? Może być nawet 64 gb. 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie  ten i5-3470 jest procesorem cena-wydajność http://allegro.pl/procesor-i5-3470-3-2-ghz-3-6-ghz-lga1155-wiatrak-i6072053513.html . I do tego MSI P67A-GD65  http://allegro.pl/msi-p67a-gd65-b3-ddr3-usb3-sata6gb-1155-fv-sklep-i5746509630.html . Które umożliwi oc CPU o tryb turbo. http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i53470_core_i33225_i_core_i33240?page=0,7 . Co do dysku SSD to dobry i tani jest SanDisk 120GB 2,5'' SATA SSD Plus http://www.x-kom.pl/p/226782-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-plus.html . [ kości MLC ]

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...