Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

W przyszłym tygodniu chciałbym kupić kompa, ponieważ mój wiekowy już laptop powoli się poddaję. Na kompie będę głównie grał czy oglądał filmy. Dlatego chciałbym, aby był jak najbardziej wydajny i miał spoko chłodzenie. Mam pokój na poddaszu w domu i latem potrafi być ciepło jak na dworze, więc nie chciałbym się martwić, że coś mi się przegrzeje. Aczkolwiek nie są to hardkorowe warunki, więc nie przesadzajmy. 

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, internet, filmy, virtualki
  • Maksymalna kwota : około 3800
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Przyszły tydzień
  • Których części potrzebuję : wszystkiego, oprócz myszki, klawiatury, monitora, głośników i systemu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung HD2470 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Fajnie byłoby upchnąć do tego zestawu jak najwydajniejsze podzespoły + SSD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : n/d
  • Własna propozycja zestawu : Nie jestem zorientowany w temacie, dlatego się nie podejmowałem
  • Inne 

​​Nie jestem do końca zorientowany jak aktualnie ma się rynek - czy w tej kwocie, jestem w stanie złożyć kompa, na którym odpalę np. Wiedźmina 3 na ultra? Czy będzie ciężko?

Edytowane przez nirrandom
Link to post
Share on other sites

1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  Plextor M6S+ 128GB SATA3 (520/300MB/s) 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport 1 x  Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-H110M-S2 /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Fera 2 HE1224 1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)

 

3824 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Najmocniejszy procesor serii i5 bez możliwości OC. Tutaj inwestycja w OC CPU odbije się strasznie mocno na GPU. Nie wiem czy warto. Jeżeli wychodzisz z założenia, że mógłbyś zmienić kartę graficzną w przeciągu kilku miesięcy, to ok. W innym wypadku, nie ma co szaleć. GTX 970 w wersji SSC od EVGA z wysokim taktem fabrycznym. Warto jeszcze go trochę podbić. Brać GTX 970 i nie kręcić to grzech. Obudowa z dwoma wentylatorami 120 mm w zestawie + piwnica na zasilacz i okablowanie co jest bardzo funkcjonalne. Zasilacz z sporym zapasem mocy na +12V. Do tego 8 GB DDR4 na co prawda budżetowej płycie H110 w mATX. Swoje działanie spełni. Będzie działać i ma dźwiękówa oraz sieciówkę. Na koniec dostajesz cooler na CPU z 120 mm wentylatorem, który schłodzi CPU oraz znacznie poprawi kulturę pracy. HDD 1TB. DVD-RW oraz SSD 128 GB na system i soft. 

 

Wywalając na start HDD, bierzesz:

 

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/500MB/s) + MSI B150M Bazooka /intel B150, DDR4, LGA1151/

 

SSD 240 GB na MLC z 5 latami gwarancji oraz mobo na B150 z czterema slotami na pamięć. Sam HDD zawsze można dokupić z czasem. 

 

https://youtu.be/JG0XZMIdG14?t=3m53s

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super. Dzięki za szybką odpowiedź. Co masz na myśli pisząc, że inwestycja w CPU odbiję się na GPU? W jaki sposób? (powtarzam, jestem zielony w te klocki). Skuszę się na opcję alternatywną. Wywalę HDD i zainwestuje w większy SSD + lepszą płytę główną. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co masz na myśli pisząc, że inwestycja w CPU odbiję się na GPU? W jaki sposób?

 

Inwestycja w OC CPU .... Dopłata ponad 250 zł do płyty, 130 zł do chłodzenia oraz 100 zł do odblokowanego mnożnika = zejście do GTX 960, który oferuje przeszło 40% wydajności mniej względem GTX 970 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...