Skocz do zawartości

Problem z kartą R9 270x


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem a mianowicie. Grałem sobie csa gdy nagle klawiatura przestala mi dzialac (wina baterii bo mam bezprzewodowa) stwierdzilem, trudno zrestartuje kompa bo nie mialem jak wyjsc z gry. Po restarcie na monitorze pokazal sie napis no video imput. Wiatraki karty graficznej działają a na zintegrowanej z procka wszystko smiga. Ktoś ma jakiś pomysł, czemu karta nie daje sygnału do monitora?

Link to post
Share on other sites

Restart wykonałem przyciskiem na panalu obudowy, tylko, że przyciskiem "restart" czyli natychmiastowe wyłączenie systemu i automatyczny start. Najśmieszniejsze jest to, że karte mam dwa dni bo wczesniejsza poszla na gwarancje bo tez coś w niej poszło, z tym, że tamta karta na pewno była jakoś uszkodzona bo bluescreeny wyskakiwały czasem a sama awaria też nastąpiła podczas gry, tyle, że wtedy mi ścieło kompa i musialem zrestartowac poczym karta przechwycila obraz a nawet doszła do ekranu startowego (ale kolory były jakieś dziwne) i nagle zrobił sie niebieski ekran (nie bluescreen, tylko po prostu taki niebieski) i karta juz obrazu nie pokazywała. Z tą jest o tyle inaczej, że normalnie działała i po restarcie coś nie chce coś działać. Wentylatory wszystkie działają, nawet w samej karcie graficznej.

Link to post
Share on other sites

Odłącz kartę, odepnij zasilanie i podlacz ponownie. Zobacz na innym złączu dvi/dp.

 

Sprawdził bym jeszcze zmianę portu PCI-E jeśli istnieje taka możliwość, oraz inny kabel połączenia karty i monitora. Może się okazać że karta nie ma nic wspólnego z tym problemem. No i najważniejsze, czyli wypadało by podać na jakich podzespołach Autor pracuje, bo na razie wróżenie z fusów leci w temacie.

Link to post
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/9e1bf8aef94eb2e12fde96d278a4aac0.jpgDo tego intel i5 4460 Dysk Toshiba 1tbI wlasnie msi radeon r9 270x gaming.Postaram sie sprawdzic czy ktoras z waszych rad podziała gdy wrocd do domu.

Już jest jasne, że karta graficzna siadła. Byłem u kolegi i sprawdzalismy jego karte na moim i moją na jego, moja karta nie działała a jego karta na moim śmigała. Teraz tylko pytanie, co mogło się stać?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobną historie na moim r9 270. 1,5roku działał bez zarzutu, później przycinał się czasem, wyskakiwały blue screeny w końcu ekran zrobił się czarny. wyłączanie kompa nie pomagało po po minucie gry robił się czarny ekran. Dopiero po jakiejś godzinie przerwy wszystko wróciło do normy. Następnego dnia włączyłem komputer i po minucie ekran zgasł na wieki... kierunek gwarancja i dziś dostałem jak że cudowną wiadomość że karty nie da się naprawić i będzie zwrot kasy:) tak że szczęście w nieszczęściu:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szkoda ze sie nie popsuła nieco pozniej . Przeskoczyłbyś na 14nm :)


. Z tą jest o tyle inaczej, że normalnie działała i po restarcie coś nie chce coś działać. Wentylatory wszystkie działają, nawet w samej karcie graficznej.

To tylko oznacza ze jest zasilanie na wentylator a to mniej niz 5% "działania "karty :)

Takze szukaj nowej jak masz czarny ekran

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja miałem podobną historie na moim r9 270. 1,5roku działał bez zarzutu, później przycinał się czasem, wyskakiwały blue screeny w końcu ekran zrobił się czarny. wyłączanie kompa nie pomagało po po minucie gry robił się czarny ekran. Dopiero po jakiejś godzinie przerwy wszystko wróciło do normy. Następnego dnia włączyłem komputer i po minucie ekran zgasł na wieki... kierunek gwarancja i dziś dostałem jak że cudowną wiadomość że karty nie da się naprawić i będzie zwrot kasy:) tak że szczęście w nieszczęściu:)

Karta kupiona na morele? Normalna gwarancja czy nie zgodność?

Edytowane przez Misiex11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...