Skocz do zawartości

Dobór karty jako zamiana ... zintegrowanego hd4000


Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić Was o pomoc w najlepszym wyborze karty graficznej wobec obecnej sytuacji na rynku. Na pewno jesteście o wiele lepiej zorientowani, oraz znacie "zachowania" rynku podczas wprowadzania nowego sprzętu.

 

Obecny setup:

i5 3570K - bez OC

Fortis 2

MSI z77-G43

OCZ stealthXStream 2 600W

HyperX Genesis 2x4 gb 1600

w obudowie CM 690

Ekran LG 23MP75 + tv LG 47" 

 

Obecnie nie posiadam,żadnej karty graficznej poza zintegrowanym hd4000 wystarcza on do oprogramowania któego używam na uczelni Autodesk Autocad / Robot, niedługo chcę zacząć naukę Revit'a+Lumion ; nie powinno być problemów ze zintegrowana grafika w podstawowych modelach 3d.

W jakieś gry grałem na pc np skyrim, ale jednak wykorzystywałem do tego poprzednią generację konsol X360/Ps3.

Teraz stoję przed wyborem zakupienia karty graficznej w budżecie około 1000 pln lub konsoli - Ps4

Jednak czytając o planach wprowadzenia kolejnej architektury- Pascal nie wiem jaki może być spadek cen gtx 960 / 970. 

 

Obecnie najbardziej w głowie Mi siedzi: Gtx960 Gigabyte windforce x3 4gb 

Zależało by Mi na pasywnym chłodzeniu podczas codziennego użytkowania

Planuję w najbliższym czasie dołożyć 8gb ramu 

 

Nie oczekuję niezwykle płynnej pracy w 1080 w stałych 60fps'ach bo przy tym budżecie jest to niemożliwe.

Interesujące mnie obecnie tytuły to Fallout 4, the Division, Gta 5, Wiedźmin 3 oraz starsze produkcje.

 

Niestety zmuszony jestem do posiadania laptopa ( z którego korzystam bardzo sporadycznie), stacjonarnego pc do użytku w domu dlatego wolałbym nie pchać się w bieżącą generację konsoli która moim zdaniem jest już w połowie swojego żywota.

 

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze co kupić oraz co ważniejsze - kiedy  :)

Pozdrawiam, Michał

Link to post
Share on other sites

Z tym kiedy, to nikt Ci dokładnie nie powie. Wcześniej niż w czerwcu nic bym się nie spodziewał, jednak to jest tylko moja opinia, która nie jest oparta na żadnych twardych dowodach.
Wiadomo, że po premierze nowych układów za te same pieniądze kupimy mocniejsze GPU, jednak czy możesz czekać (jaką kartę posiadasz obecnie)?

Link to post
Share on other sites

Nie oczekuję dokładnej daty premiery :) tylko czy np. uważacie że uda się kupić 970 w cenie 960.

Zgodnie z tematem nieposiadam żadnej karty graficznej w pc, i przez kilka ostatnich lat Mi to nie przeszkadzało.

Niedawno skonczyłem kleić bardzo czasochłonny model dlatego mam więcej czasu. Przy zakupie grafiki obawiam się problemów ze sterownikami,piszczeniem, zatarciem wiatraków itp itp czyli jakichkolwiek z karta :-/

Link to post
Share on other sites

Kupienie GTX 970 w cenie 960 jest mało prawdopodobne, chyba że używaną. Nvidia od lat stosuje te same zasady przy premierze nowych kart czyli natychmiast wycofuje ze sprzedaży poprzedników. Zapewne wpierw zadebiutują następcy GTX 970/980, a obecne modele bardzo szybko znikną z oferty. Istnieje jednak możliwość że krótko po premierze będą dostępne po zniżonych cenach, ale to zależy od sprzedawców. Część dużych sklepów ma zapasy magazynowe i one zazwyczaj są wyprzedawane. Jednak nie liczyłbym na cenę na poziomie GTX 960, gdyż one wciąż pozostaną w ofercie do premiery następców. Sklepy muszą też trzymać przez pewien czas niewielkie ilości starszych kart, by ewentualnie mieć na wymianę z tytułu niezgodności towaru z umową za którą odpowiada sprzedawca nie producent. Istnieje teoretycznie jeszcze jedna możliwość, choć to już czysta spekulacja. AMD zapowiedziało premierę Polarisów na połowę roku. Jeśli zadebiutują wcześniej niż nowe GPU zielonych mogą nastąpić przetasowania cenowe. Z dostępnych danych/przecieków/spekulacji można wnioskować że Polaris 11 (nazwa kodowa bo mogą to być nawet 2 karty z różną odmianą tego samego chipu) będzie kartą o bardzo niskim poborze prądu i wydajności przynajmniej na poziomie obecnego GTX 950/960 (mogliśmy obserwować taką prezentację w grudniu zeszłego roku). Pewnie zastąpi w ofercie dzisiejsze R7 360/370. Jeśli cena będzie odpowiednio niska siłą rzeczy karty Nividi z tego pułapu też powinny stanieć. Kolejną nową kartą czerwonych ma być Polaris 10 (też być może w dwóch odmianach) który ostatnio prezentowano jako działający w Hitmanie ze stałym 60 fps w 1440p. Niestety ciężko obecnie ocenić do jakiego pułapu cenowego trafi. Jeśli zastąpi R9 380/380X to GTX-y 970/980 będą musiały stanieć, jeśli R9 390/390X raczej nic się nie zmieni. W moim odczuciu wystarczy trochę cierpliwości, a niedługo wszystko się wyjaśni. Ceny już raczej nie wzrosną ale mogą też sporo spaść i będzie dobra okazja by kupić lepsze GPU.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zapewne wpierw zadebiutują następcy GTX 970/980, a obecne modele bardzo szybko znikną z oferty

Kto ma taka karte to bez róznicy ale włascicile 980ti dostana mocno po rajtuzach :P

 

Obecnie najbardziej w głowie Mi siedzi: Gtx960 Gigabyte windforce x3 4gb

z tego co sie kiedys orientowałem to najcichsza z gtx 960


 

 

Nie oczekuję dokładnej daty premiery :) tylko czy np. uważacie że uda się kupić 970 w cenie 960.

Prawdopodobnie tak jesli rozważać samą wydajosć . Problem w tym ze nie znam ceny nowej serii z tego przedziału

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...