Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Nie bardzo wiedziałem gdzie ten temat umieścić więc pomyślałem, że napisze bezpośrednio w temacie płyt głównych. Wczoraj złożyłem sobie taki oto zestaw:

Intel i5 6600k - Arctict Freezer i30

MSI Z170 Krait Gaming
2x4GB DDR4 2133 MHz Hyperx
MSI Cyclone Radeon HD6850 - do przyszłej wymiany

BeQuite 530W 80+ bronze

SanDisk SSD 120GB na system

Seagate 500GB - leżak podobnie jak karta graficzna

 

W skrócie to ujmując mam problem z dźwiękiem i sterownikiem karty graficznej. Po instalacji systemu Windows 7 x64 i zainstalowaniu sterowników wszystko śmiga oprócz w/w pozycji. W przypadku dźwięku wyświetla mi się w pasku przy zegarku krzyżyk, a po wejściu w ustawienia dźwięku pokazana jest tylko opcja HDMI, która z resztą ze względu na problem ze sterownikiem karty graficznej jest jakby wyłączona. W menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników ani zgłaszanych problemów, a system zachowuje się jakby karty dźwiękowej w ogóle nie widział. Teraz po usunięciu sterowników z poziomu menedżera i ustawieniu automatycznej aktualizacji, system znajduje sterownik i pobiera go, ale przy próbie instalacji wywala błąd "atrybuty rozszerzone są niezgodne" i po chwili wyskakuje okienko z informacją o problemie modułu instalacji sterowników. Walczę z tym od wczoraj i nie mam pomysłu co może być nie tak.

 

Co do karty graficznej to po instalacji sterownika Crimson i próbie uruchomienia aplikacji nie dzieje się dosłownie nic. Sterowniki Catalyst działają normalnie ale co ciekawe sterownik Crimsona na komputerze u brata działał z tą kartą bez problemu na zestawie i5 2500k i ASUS P8P67.

Bios zaktualizowany, sterowniki najpierw instalowane z płytki, później pobierane ze strony producenta, wypróbowałem też te automatycznie instalowane przez system. Przy każdej opcji problem pozostaje.

 

Z góry proszę o powstrzymanie się od uwag na temat słabszych komponentów tego zestawu. Kartę i dyski będę modernizował z biegiem czasu ze względu na ograniczony budżet.

 

@EDIT

Przepraszam za zamieszanie, przed chwilą po pobraniu i zainstalowaniu dodatku Service Pack do systemu wszystko śmiga pięknie i ładnie zarówno sterowniki Crimsona jak i dźwięku. Człowiek tyle lat siedzi w temacie komputerów a czasami nie pomyśli o najprostszych rozwiązaniach :)
 

Edytowane przez invok3d
Link to post
Share on other sites

Po ostatnim formacie systemu miałem bardzo podobny problem. Mogłeś co prawda zmienić urządzenie które ma wydawać dźwięk ( monitor / słuchawki ) ale na żadnym nie miałem dźwięku. Kolega podesłał mi link do strony , także u mnie działało to liczę że tu także zadziała:

https://drp.su/index.htm

Wybierz opcję pierwszą czyli Download Online - Następnie w samym programie wybierz tryb eksperta i wtedy  z listy sterowników przeznaczonych dla twojej płyty wybierz te których potrzebujesz i zacznij pobieranie. Program na prawdę fajny, wgrywa wszystkie sterowniki ( dźwięk, grafika, wsparcie dla procesorów, chipset) nawet jeśli Windows Update tego nie zrobi ;)

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...