Skocz do zawartości

Notebook za około 3250 zł


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić notebooka za kwotę mniej więcej 3250 z systemem... Nie ukrywam, że najlepiej aby sprzęt miał 4GB RAM dobrą kartę grafiki (będą chodziły gry na nim, głównie Lineage2) i mocny procesor. Musi być bluetooth, dysk mniej więcej 200 GB. Kolega polecił mi mniej więcej coś takiego:

 

- Compal JHL90 Montevina 15.4'' WSXGA+ Glare, CantigaPM,GF 9600GT-512,DVD-RW,WC,FP

 

- Intel Mobile Core 2 Duo P8400, 2.26 GHz, 1066 FSB, 3MB cache, Socket P, 45nm,BOX

 

- 2x Corsair 2GB 667MHZ DDR2 non-ECC CL5 SODIMM

 

- Dysk Seagate Momentus7200.3 2,5'' 250GB, 7200RPM, SATA/300, 16MB cache, NCQ

 

- Asus WL-270N Wireless 802.11g/n karta miniPCI Express do notebooka

 

- MS Windows XP Home Edition SP3 Polish- 1pk

 

Cena całości: 3300 zł

 

Chciałbym mieć Waszą opinię na temat podanego sprzętu, ewentualnie może macie inne lepsze oferty, bo nie ukrywam, że waham się przed zakupem "składaka". Czekam na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy ma składaka i nie narzeka, też złoży bo chciał mieć dobrą grafe w GF8600 i dał ok 2500, działa mu bez zarzutu nawet gothic 3 mój chodzi, chociaż nie super płynnie. Ty wybrałeś mocniejszy sprzęt więc spokojnie pograsz w to co chcesz, a i może w coś więcej. Na pewno za ta kasę nie kupić tak dobrego markowego modelu.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt który opisałeś na pewno obsłuży ci większość gier, ja bym się zastanowił na twoim miejscu jeszcze nad pamięcią - szukałbym szybszych (800MHz), Vista jest systemem na którym na prawdę da się pracować, ale z SP1 ;) nie wiem jak sytuacja wygląda na wersji 64-bitowej (a taka byłaby najlepsza do 4GB RAM), ale najprawdopodobniej jest taka sama jak na 32-bit, czyli minimum 500MB pamięci już jest zajęte dla systemu.

Link to post
Share on other sites

dużo popatrzyłem i znalazłem coś takiego :

 

- Asus F3SG-AS092C-1

 

- Asus M51SN-AP112C

 

- Asus M51TR-AP003C

 

 

Wiem, że cenowo mogą być tańsze nie znalazłem niczego lepszego.... Z tymże nie wiem którego wybrać ??? przyznam się szczerze, że notebook ma być wykorzystywany do gier głównie.... Może znacie jakieś inne notebooki w cenie nie przekraczającej 3200 zł, a o lepszych parametrach ? Czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma to być komputer głównie do gier, to w ogóle nie na miejscu jest kupowanie notebooka, dużo lepiej byłoby kupić komputer stacjonarny - taniej i wydajniej. Jeżeli jesteś osobą, która laptopa potrzebuje do pracy, żeby np. przechowywać na nim jakieś prywatne dane, zdjęcia z wakacji lub cokolwiek innego i dopiero dodatkowo grać na nim w jakieś gry, to wtedy jak najbardziej notebook.

Link to post
Share on other sites

Hmm wiadomo, że lepiej stacjonarny, tylko że brat dostał dofinansowanie na notebooka i niestety go trzeba zakupić... Tak myślałem czy dobrym rozwiązaniem byłby

 

- Asus F3SG-AS092C-1

 

Z zamienioną pamięcią zamiast 3GB Ram (2+1), dać mu 4GB (2+2)... Powiem szczerze, że nie wiem jak się mają karty graficzne, które korzystają z pamięci RAM.... :| Na notebooku będą głównie dwie gry LineAge II oraz Call Of Duty 4....

Link to post
Share on other sites

Ja mam Viste 64bit Home Premium SP1, i jak już mówiłem nie narzekam. Z gier to tylko do tej pory Call of Juarez nie chciało się zainstalować (generalnie ze starszymi grami może być czasem problem, jednak są patche), a najnowsze gry instalują się bez problemu.

Link to post
Share on other sites

No tak tylko teraz zobaczyłem, że podany model niestety nie obsługuje Xp'ka ;)

można zainstalować XP'ka

trzeba tylko zintegrować sterowniki SATA z instalacja XP (nlitem)

 

JHL90 ładniejszy niż poprzednik imho

 

@Realistic: 64bitowy system zajmuje jakieś drugie tyle pamięci co 32bitowy. Vista 64bit u mnie żre jakieś 1GB RAM, ale chodzi bardzo szybko - więc nie narzekam

Link to post
Share on other sites

@Realistic: 64bitowy system zajmuje jakieś drugie tyle pamięci co 32bitowy. Vista 64bit u mnie żre jakieś 1GB RAM, ale chodzi bardzo szybko - więc nie narzekam

zasada prosta - 2 do potęgi 32 - wynik w bajtach, max pamięć, 2 do potęgi 64 da dużo większą liczbę i na pewno nie będzie to tylko 2x większa liczba :> dziwi mnie fakt, że zabiera ci dużo więcej pamięci niż mi 32-bitowa wersja.

 

Co do laptopa kontynuując sprawę - proponuję przejrzeć całą serię Asusa G (seria dla graczy) i wybrać model odpowiadający cenie do 3250zł.

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=5&l2=74

Link to post
Share on other sites

@Realistic: 64bitowy system zajmuje jakieś drugie tyle pamięci co 32bitowy. Vista 64bit u mnie żre jakieś 1GB RAM, ale chodzi bardzo szybko - więc nie narzekam

jeszcze za błąd przepraszam w czytaniu ze zrozumieniem ; p chyba zbyt późną porą czytam Twój post (i problem z opcją edit której nie ma! :0), ale mam nadzieję, że i tak informacja na temat wersji 32 i 64 bit na coś się przyda ;) I jak napisałem w poprzednim poście proponuję przejrzeć serie G1 i G2 od Asusa.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...