Skocz do zawartości

Wybór smartfona. Huawei Shotx, Galaxy S5 Neo czy Xperia Z3 Compact?


Recommended Posts

Witam.

W ramach przedłużenia umowy z operatorem planuję dobrać nowy smartfon, priorytetem dla mnie są jak najlepszy aparat oraz płynność w korzystaniu z przeglądarki (brak zacięć). Miłym atutem jest wytrzymałość baterii, lecz jest to sprawa drugorzędna. Jeśli chodzi o płynność chodzenia gier, to w takowe nie gram na telefonie, więc ten aspekt jest mi kompletnie obojętny.

Najbardziej atrakcyjne z oferty operatora wydają mi się, wspomniane w temacie, Huawei Shotx, Galaxy S5 Neo i Xperia Z3 Compact (tutaj martwie się o słaby aparat z przodu). Mam również możliwość wzięcia HTC Desire 820, lecz obawiam się że będzie zbyt duży oraz mogę wziąć Huaweii P8 Lite, o którym nie mam zdania.
Cenowo wszystkie wychodzą praktycznie identycznie w owej ofercie.

Pozdrawiam i proszę o porady.

Link to post
Share on other sites

Telefony Sony mają dobre matryce, ale jakość zdjęć nie powala, są okraszone szumami i moim zdaniem nie wyglądają dobrze, p8 lite na pewno nie ma dobrego aparatu, to model budżetowy, Chińczycy nie dają super matryc ani softu jego bym pominął, o reszcie się nie wypowiem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Telefony Sony mają dobre matryce, ale jakość zdjęć nie powala, są okraszone szumami i moim zdaniem nie wyglądają dobrze, p8 lite na pewno nie ma dobrego aparatu, to model budżetowy, Chińczycy nie dają super matryc ani softu jego bym pominął, o reszcie się nie wypowiem
Bzdury. Chińczyk chińczykowi nierówny.Huawei P8 lite jak na swoją półke cenową robi ponadprzeciętne zdjęcia. Lepsze nawet od troche droższych. Co do softu. Moim zdaniem nakładka od Huawei jest świetna. Bardzo funkcjonalna i działa płynnie nawet na tanich urządzeniach. Inne dobre to np Miui. W oneplus one jest cyanogenmod. Nowa oxygen też jest bardzo przyjemna. Meizu swoją nakładkę też cały czas ulepsza i już jest dobra.

 

Co do telefonów wymienionych w temacie. S5 neo robi bdb zdjęcia. Przednia kamera też jest lepsza niż była w S5. Z3c wypada znacznie gorzej.Shotx nie wiem bo nie miałem jeszcze czasu zobaczyć testów ale myślę że będzie ok

 

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli wedle moich potrzeb najlepiej wybrać S5 Neo lub Shotx? Nie wiem do końca jak na nie patrzeć, bo obecnie Shotx jest droższy (na aukcjach) niż S5 Neo, lecz cena jest zapewne wygórowana przez fakt, że jest nowością, więc nie wiem który prezentuje "lepszą półkę".

Link to post
Share on other sites

Telefon (shotx) bardzo się mi podoba, tym bardziej że przesiadam się z samsunga core plus i mam wielką chęć spróbowania innej firmy, jednak mam obawy co do jego wydajności (utwierdzone przez recenzję), dobrze by było żeby telefon z tej półki był w stanie bez ścin obsługiwać przeglądarkę. Aczkolwiek ktoś w komentarzach pod recenzją, pisał, że to kwestia trybu oszczędzania energii. Myślicie, że galaxy s5 neo to bezpieczniejsza opcja w tym aspekcie (wydajności)?

Link to post
Share on other sites

Samsungi zawsze miały tendencje to lagowania po dłuższym czasie użytkowania (za sprawą TouchWiza).

Huawei ma płynną nakładkę, korzystałem z P8 Lite i jest bardzo płynnie, sam nawet zamówiłem P8, będzie w następnym tygodniu.

Z tych dwóch mimo wszystko wybrałbym ShotX


Do wyboru masz ShotX 2/16 czy 3/32? Bo jest taka większa wersja, ale chyba w Polsce jest niedostępna...

Edytowane przez jutjub
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...