Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, przymierzam się do rozbudowy mojego peceta. Kwota jaką chciałbym na to przeznaczyć to ok. 1000zł. Głównie zależy mi na wydajności w CS:GO - obecnie do 160fps ze spadkami nawet do 60 przy rozdzielczości 1280x960 i najniższych detalach. Najbardziej chyba kuleje procek w całym zestawie, ale do oceny już to pozostawiam Wam. 
Tak to wygląda:
Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 470 1280MB

Płyta główna - Asus M4A89GTD PRO/USB3 890GX Sock AM3
Procesor - AMD Athlon II X3 450 BOX (AM3/95W)
Dysk twardy - Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB Cache
Pamięć DDR3 - Kingston 4GB PC2000 2x2GB CL9 HyperX
Obudowa ATX- Tower Cooler Master Elite 332 czarna
Monitor LCD 22'' LG W2243T-PF
Dodatkowy wentylator - Scythe Slip Stream SY1212SL12SL
Zasilacz - Corsair CMPSU-650TXEU 650W
Nagrywarka DVD - Liteon iHAS424-32 SATA LS Multi BOX

Link to post
Share on other sites

Jak sam zauważyłeś kuleje procek. Masz tu opcje nowego i5 4460 + asrock b85 pro 3. Wtedy wykorzystasz cały budżet, wydajny procek 4 rdzeniowy 4 gen. i mobas z 4 bankami na ram na chipsecie b85. Jeśli używane to i5 2/3 gen ~500zł te mocniejsze + mobas używany ~200zł może mniej. W co idziesz? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad AMD FX6300, ale chyba pod moją płytę on nie podejdzie. Całkiem przyzwoity procek, grałem u kumpla w najnowsze gry i nie mam mu nic do zarzucenia jak za tę cenę. Co do asrocka - to dość mała płyta, jak to będzie się sprawować w dość sporej obudowie?

Link to post
Share on other sites

Będzie stream ?

 

To jakiś stereotyp? :v Jeśli pecet pozwoliłby mi na streamowanie - czemu nie - chociaż nigdy nie myślałem o tym.

Reasumując - z tego peceta chciałbym zostawić:

Dysk twardy - Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB Cache

Obudowa ATX- Tower Cooler Master Elite 331

Zasilacz - Corsair CMPSU-650TXEU 650W

i ewentualnie kartę graficzną - Gigabyte GeForce GTX 470 1280MB

Prosiłbym o konkretny procesor, płytę główną i pamięci ram do kwoty 2000zł o najlepszej wydajności w tej cenie. Miło byłoby włożyć do niego dysk ssd - chociażby 120gb. Co do karty graficznej - przydałoby się ją wymienić, więc również czekam na Waszą propozycję. Nie wiem jak z obudową, jeśli miałaby wpłynąć na "cichość" zestawu - spróbujmy ją też w tej kwocie zmieścić. Tak jak pisałem wcześniej - komputer głównie pod CS:GO, ale miło byłoby czasami zagrać w inną grę na przynajmniej wysokich detalach.

.

Link to post
Share on other sites

Jak tam patrzę to nic nie ma interesującego. I5 3 generacji (3xxx) to koszt ~500-600zł. Mobas na 1155 to koszt ~200zł. Ssd 120 gb to ~220zł z tańszych. ~330 za 240gb. Częściowo wyciszany zalman r1 to ~200zł. Ram to ~150zł. Do tego szukaj używanego r9 280/x. Jak masz jakąś propozycje to nam tu wrzuć. 

Link to post
Share on other sites

Sprzedawca mówi, że procek był kupiony ok 2 lata temu i nie był kręcony, bo stara mobo na to mu nie pozwalała. Jak jest z tymi i7? Warto kupić używkę 2 letnią? I czy mój zasilacz będzie z nim śmigał.

edit: jednak rezygnuję z używek. Wolę dołożyć, a mieć pewność, że będzie to śmigać przez długi czas.

Wybór padł na http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6500-skylake-socket-1151-64bit-3-6ghz-65w-cache-6mb-box-bx80662i56500-757623/ 

Jaka płyta główna i pamięci RAM DDR4 do tego? Zależałoby mi na jak najniższej cenie. 

Obudowa ATX- Tower Cooler Master Elite 331

Zasilacz - Corsair CMPSU-650TXEU 650W

będzie do tego pasować?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...