Skocz do zawartości

Zestaw do 4500 zł, proszę o pomoc.


Recommended Posts

Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

  • Zastosowanie komputera : obróbka wideo, gry
  • Maksymalna kwota : 4500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do miesiąca
  • Których części potrzebuję : sama "buda"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie planuję
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD
  • Specjalne wymagania : cichy zestaw
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : zew. dysk ADATA HD720-1T, nagrywarka Plextor PX - 810SA
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.ne...ry/info/E7LfrU/
  • Inne : Czy dzięki wyjściu HDMI w tej płycie głównej podłączę PC do TV wraz z dźwiękiem wykorzystując zintegrowaną kartę graficzną z procesorem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Edytowane przez danipik
Link to post
Share on other sites

Jakieś konkrety w kwestii tej obróbki wideo poproszę- ile tego jest względem grania, w jakim programie. SSD można spokojnie brać tańszy Crucial MX200 - w tej cenie to masz prawie 2x250 GB. Zasilacz do zamiany, bo mało opłacalny - XFX Black Edition XTR 550W Modular 135mm 80+ Gold , RAM strasznie drogi - nie ma co dopłacać to tak wysokich taktów - Kingston 16GB (2x8GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black , MOBO bez szału jak na swoją cenę, a niewile drożej jest AsRock Z170 Extreme 4 z bardziej rozbudowaną sekcją zasilania lecz tutaj nawet MSI Z170 G43 wystarczy, chłodzenie radziłbym coś z jednym wentylatorem jeżeli ma być poprawna kultura pracy - SPC Fortis 3 / Thermalright macho rev. B., w podobnej cenie mamy obudowę SPC Pax M70, która jest wyciszona - jeżeli idziemy w stronę cichej pracy zestawu to warto ją wybrać.


Swoją drogą

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie planuję
 

jeżeli nie planujesz OC to ten zestaw nie ma kompletnie sensu i należałoby coś wybrać pokroju non-K i7 6700 + MOBO B150/H170.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Najprawdopodobniej będę pracował na Pinnacle Studio 19, wideo FHD, gry zdecydowanie będą przeważać nad obróbką wideo - 70:30.

 

2. Procesor wybrałem w wersji K gdyż wolę mieć otwartą furtkę, gdy już zainwestuję w GPU może jednak pobawię się w kręcenie, a i wersja K na dzień dobry ma zegar 4.00, a jest tylko 100 zł droższy.

 

3. Płyta główna MSI bo ma dobre recenzje na Benchmarku, a ma wszystko co mi potrzebne. Lepszy od tańszych modeli dźwięk i sieć.

 

4. Dysk SSD właśnie ten, bo ma niesamowite prędkości, co mnie bardzo kusi, a na razie więcej miejsca mi niepotrzebne.

 

5. RAM - gdzieś znalazłem informację że przy zintegrowanej grafice wysokie takty się przydają? Może lepiej CL14?

 

6. Jeżeli chodzi o obudowę, zasilacz i chłodzenie to zmienię według zaleceń.

 

Jeżeli gdzieś się mylę to bardzo proszę o sprostowanie moich poglądów ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...