Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

Zawiodłem się na Galaxy GF 9800GT. Karta spaliła się w dziwnych okolicznościach. Wyłączyłem kompa, a po jakimś czasie ponownie go odpaliłem. Wtedy usłyszałem kilka piknięć BIOS-u. Pzeczytałem w instrukcji, że sygnał oznacza problem z grafą, więc sprawdziłem czy coś się przypadkiem nie odpieło, lecz nic to nie zmieniło. Karta była 3 miechy po gwarancji.
Link to post
Share on other sites

Canon MP495 - zanim się odpali trzeba trochę poczekać, beznadziejna obudowa która się raz dwa rysuje, kombinacje z WiFI (u mnie raz chwyta raz nie....), ogólnie porażka.

Gigabyte HD6850 OC - chłodzenie wychwalane w internecie przez wielu jest przeciętne, zbliżone do innych rozwiązań konkurencji, słabiutka sekcja zasilania, dopisek OC mi sugerował, że do kręcenia się karta nada, a tutaj OC jest co najwyżej symboliczne, ogólnie porażka - może jak wejdzie HD8xxx to wymienię na coś mniej prądożernego, o ile seria przyniesie jakieś zmiany, póki co nie opłaca mi się raczej

Link to post
Share on other sites

Mnie zawiódł Samsung - F3 HD502HJ :P

 

Miałem dwa dyski - jeden padł kilka miechów temu na amen, drugi kilka dni temu wywalił errory w SMART'ie, Intel Rapid, bad sectory wykazało skanowanie, więc też poszedł na gwarę po zgraniu danych ;)

Link to post
Share on other sites

może jakieś wytłumaczenie

Kupiłem jakiś czas temu kompa i3 + asus

po tygodniu zaczeła się palić pamięć ram.

Więc wymieniłem ramy i jak się okazało nadal komp nie działał.

Postawiłem że to płyta asusa jest zepsuta.

Wczoraj kupiłem nową od gigabyte

podłączyłem wszystko i nic :((

 

Dysk , ramy i zasilacz są sprawne bo sprawdzałem w serwisie więc to musi być procesor.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

HDD Samsung

 

Sytuacja miała miejsce w 2007r

Zakupiłem dysk Samsunga, działał sprawnie nie cały miesiąc. Zareklamowałem go u sprzedawcy, wymienił na nowy. Niestety ten też padł ale wytrzymał dłużej niż poprzednik bo około 6miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Ja zawiodłem się na głośnikach 5.1 Logitech Z-506. Kupiłem je ponieważ omamiła mnie recenzja (widocznie sponsorowana). Głośniki podobno miały grać bajecznie - ,,super sprzęt za 3 stówki". Okazało się, że nie dość, że nie były super to były fatalne. Najpierw trafiłem na egzemplarz z kopniętym wzmacniaczem, co objawiało się strzelaniem w głośnikach, co było nie do zniesienia. Poszedłem zareklamować to mi wymienili wzmacniacz, ale efekt ruskiego radia i trzeszczenie było dalej nie do zniesienia. Sprzedałem je i cieszę się, że się tego pozbyłem. Apeluję by nie dać się omamić reklamom i marketingowi. Polecam firmy takie jak Edifier i Microlab.

Odradzam kupowania głośników logitech, creative i innych gó*nianych pseudo audio marek.

 

W ogóle to sprzęt audio proponuję kupować w sklepach muzycznych. Tam jest o 85 % mniej szitu. ;)

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Nowa karta ASUS gtx 670 DC II, wyniki po maksymalnym OC trojeniu sięi wypruwaniu flaków lekko ponad 9k i ok 9,5k w graficznym w smarku 11. To mało jak na 2600K i P8Z68. Karta kręci się max do 120MHz, ale wtedy przycina, więc optymalnie 100 MHz. Z kolei zobaczyłem w Heavenie dziwne plamki błyskające, które na standardowych ustawieniach się pojawiają.

 

Klawiatura Razer Lycosa - baaaaaardzo łatwo siębrudzi i rysuje, klawisze ciężko chodzą, wariuje, gram sobie gram nakle klawiatura nie działą typo sam chodzi do przodu ;> Włączam kompa, klawiatura nie działa.

 

Laptop HP G72 120-EW, klawiatura padła po roku, kupa nie sprzęt, mimo HD 5430 i i3 maksymalnie można było pograć w 10 letniego CS'a.

 

Iiyama G2773HS - ostatnie możliwości finansowe poszły na ten monitor, chyba chora osoba kupi za takie pieniądze monitor, jak są telewizory i to tańsze. Monitor ma nierónomierne podświetlenie na dole i pojawiają się błyskające paski po wyjściu z gry na pulpit.

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Klawiatura Tracer Exclusive Paris TRK-401 - niby miała posiadać pokrętło do głośności, które to mnie głównie przekonało do zakupu. Raz posiadałem już klawe tracer z podobnym pokrętłem i bardzo sobie ją chwalilem. Niestety w tym modelu była to zwykła ściema i pokrętło okazało się scrollem od myszki >.<

Link to post
Share on other sites

Plyta glowna Asus P5N32E SL (ciagle problemy z internetem - niech zyje forceware do neta.., dzwiekiem, slabiutkie mozliwosci oc nszotr sie dlawi)

Plyta Asus P5B (awaria kontrolerow sata... po zaledwie pol roku uzytkowania)

Asus Geforce 7900 GT (bez oc ulegla samospaleniu, w ogole jakos dziwnie chodzila np. Oblivion szybciej dzialal na 7600GS niz tym czyms)

Palit Geforce FX5600 XT (niby dalo sie troche podkrecic, ale ogolem byl beznadziejnie slaby)

i cos tam jeszcze, w kazdym razie ten caly Asus to jak dla mnie syf :(

Link to post
Share on other sites

Być może niektórzy będą zaskoczeni. Bardzo zawiodłem się na wychwalanej wszędzie obudowie Fractal Design Define R3.

Obudowa moim zdaniem zupełnie niewarta swojej ceny, o klasy gorsza niż mój poprzedni Chieftec sprzed pięciu lat, sporo zresztą tańszy. Najchętniej zostałbym przy nim, gdyby nie potrzeba większej głębokości (duże chłodzenie procesora).

Do głównych przyczyn zawodu zaliczam:

- brak bezśrubkowego montażu, wszystko trzeba kręcić, często się wkurzając na śrubki wpadające w różne trudno dostępne zakamarki, a potem gimnastykując podczas ich wyciągania

- montaż bocznych blach zupełnie identyczny jak w taniej, tandetnej obudowie z czasów, gdy miałem Athlona XP 1700+, wykrzywiające się ząbki, niemal za każdym razem muszę po kilkakrotnie celować, aby blacha dobrze się wpasowała

- fabrycznie uszkodzony port USB 3.0 na przednim panelu (do tego skandaliczne zachowanie serwisantów sklepu morele.net)

Obudowa trafiła od razu do sklepu w ramach "zwrotu 3-dniowego", który trzydniowy jest tylko z nazwy. Pod koniec czwartego dnia roboczego od momentu przyjęcia przez sklep paczki, telefonując do sklepu dowiedziałem się, że pudło z przesyłką nie zostało nawet otwarte. Następnego dnia, na szybko zostało sprawdzone (mam wątpliwości co do dokładności testów) oraz odesłane z powrotem z komentarzem, że zgłaszana przeze mnie usterka nie występuje. Owszem, nie występuje, kiedy palcem dociska się końcówkę kabla USB 3.0 w lewą stronę.

W ten oto sposób Fractal Design, na spółkę z fachowcami morele.net są przyczyną mojego największego dotychczasowego zawodu.

Edytowane przez havekaar
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...