Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

havekaar - taki a nie inny montaż paneli nadal bardzo popularny, nawet w droższych obudowach więc o to nie ma się co spinać, niestety za wiele do przodu nie poszło. Usterki się zdarzają przy masowej produkcji, może się zdarzyć otwierając jakikolwiek produkt - niestety.

 

IMHO nie masz co winić Fractala, bo fakt - nie skontrolowali dokładnie egzemplarza, ale przy dużych ilościach raczej ciężko o to (a nawet jak tak, to można takie rzeczy przegapić), tylko morele.net, bo wykazali się niekompetencją, a nawet samego siebie - mogłeś zwrócić towar gdy zauważyłeś, jest coś z nim nie tak tym bardziej, że obudowa jest nowa, więc nie ma reklamować nowego produktu ;)

Link to post
Share on other sites

Być może niektórzy będą zaskoczeni. Bardzo zawiodłem się na wychwalanej wszędzie obudowie Fractal Design Define R3.

Obudowa moim zdaniem zupełnie niewarta swojej ceny, o klasy gorsza niż mój poprzedni Chieftec sprzed pięciu lat, sporo zresztą tańszy. Najchętniej zostałbym przy nim, gdyby nie potrzeba większej głębokości (duże chłodzenie procesora).

Do głównych przyczyn zawodu zaliczam:

- brak bezśrubkowego montażu, wszystko trzeba kręcić, często się wkurzając na śrubki wpadające w różne trudno dostępne zakamarki, a potem gimnastykując podczas ich wyciągania

- montaż bocznych blach zupełnie identyczny jak w taniej, tandetnej obudowie z czasów, gdy miałem Athlona XP 1700+, wykrzywiające się ząbki, niemal za każdym razem muszę po kilkakrotnie celować, aby blacha dobrze się wpasowała

- fabrycznie uszkodzony port USB 3.0 na przednim panelu (do tego skandaliczne zachowanie serwisantów sklepu morele.net)

Obudowa trafiła od razu do sklepu w ramach "zwrotu 3-dniowego", który trzydniowy jest tylko z nazwy. Pod koniec czwartego dnia roboczego od momentu przyjęcia przez sklep paczki, telefonując do sklepu dowiedziałem się, że pudło z przesyłką nie zostało nawet otwarte. Następnego dnia, na szybko zostało sprawdzone (mam wątpliwości co do dokładności testów) oraz odesłane z powrotem z komentarzem, że zgłaszana przeze mnie usterka nie występuje. Owszem, nie występuje, kiedy palcem dociska się końcówkę kabla USB 3.0 w lewą stronę.

W ten oto sposób Fractal Design, na spółkę z fachowcami morele.net są przyczyną mojego największego dotychczasowego zawodu.

 

Widzę, że niewiele się zmieniło od czasów R2 (w której też nie działa mi jeden port USB, odpadają maty, etc.).

 

IMHO nie masz co winić Fractala, bo fakt - nie skontrolowali dokładnie egzemplarza, ale przy dużych ilościach raczej ciężko o to (a nawet jak tak, to można takie rzeczy przegapić)

Nie czaję tego bronienia Fractala. Ta firma po prostu wypuszcza szroty, czego najdobitniejszym przykładem jest R2. Nie chce mi się wierzyć, żeby nie zauważyli wad, które występują prawie u każdego posiadacza tej obudowy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Obudowa Chieftec Libra LF-01B

 

 

Mam i niestety - nie polecam!

Po 1.5 miesiącu bardzo "lightowego" użytkowania padło wejście słuchawkowe z przodu obudowy.

Działało, potem zaczęło trzeszczeć, a teraz padło całkiem, a w sumie wcale nie było ruszane.

 

Do tego podczas zdejmowania góry obudowy, złamał się zatrzask i cala góra nie trzyma się reszty.

 

Całość jest strasznie plastikowa i delikatna.

 

Poprzednio miałem obudowę tej samej firmy (Bravo) i w porównaniu z nią Libra to plastikowa zabawka.

 

No i jeszcze serwis... W sklepie gdzie kupiłem obudowę (duża sieć sklepów komputerowych) powiedziano mi, że obudowę będzie trzeba wysłać do Niemiec bo w pl nikt się tym nie zajmuje, a na odpowiedz samej firmy (producenta) już od tygodnia czekam i nic.

Link to post
Share on other sites

Radek 6870 od Vertexa, grzał sie niemiłosiernie, w idle mial ok.80C a pod obciążeniem 100-110C.. oczywiście mówie tu o nowej karcie,wyjętej z zafoliowanego pudełka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Creative X-FI Audio, dźwięk jak z nieco lepszego, starego SB 5.1 24bit.

NEC AD-7260S- czasami napęd się obrażał nie czytając płyt. Padł śmiercią techniczną tydzień temu. Nagrał raptem w przeciągu dwóch lat 25 płyt. Bardzo mało eksploatowany czytnik DVD.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

zawiodłem się na zestawie 5.1 creative gigaworks 500 po 3 dniach oderwał się kabelek w głośniku niskotonowym, serwis co prawda wymienił głośnik po miesiącu czekania ale teraz dziwnie buczy transformator gdy są wyciszone znaczy cały wofer buczy ale nie głośnik tylko transformator ;/ lipa bo w nocy dźwięk się niesie na cały pokój i spać się nie da ;[

 

i kiedyś na nokii N96 po wyjęciu z pudełka w salonie Vobis rozsunąłem telefon i w tym momencie część telefonu z ekranem oddzieliła się od klawiatury znaczy wypadł z szyn, od razu wymienili mi na inną w której klawiatura była na dole w rogu kolo gniazda ładowarki luźna i obcierała o górną część ;/ a tak to wszystko inne miałem ok ;)

Link to post
Share on other sites

Drukarka Canon IP4500 - po roku używania padła głowica drukująca (która wg. producenta jest elementem eksploatacyjnym i nie podlega gwarancji), a koszt nowej ok 250zł (drukarka za ok 400-450zl) :banan: :banan: :banan:

Wyleczyłem się z drukarek atramentowych i mam teraz prosty laser Xeroxa (oparty na Samsungu), gdzie koszt tonera, to ok 100zł/ rok :menda:

Link to post
Share on other sites

ja nie polecam marketów, typu media markt albo saturn, nabijają ceny takie ża aż włos się jeży na głowie, egzekwowanie gwarancji jest niemal nierealne i żaden szacunek dla klienta, omijać z daleka, to są sklepy

"dla idiotów" 2 razy zrobiłem tam zakupy potem sobie plułem w brode bo nie dość że przepłaciłem niemal dwa razy to jeszcze nijak nie mogłem odzyskać gwarancji, czekałem 2 miesiące i mi nie uznali bo zabrakło jakiegoś tam papierka który był rzekomo w pudełku podczas zakupu. niepoważni są i nie ma o czym mówić

 

dla przykładu w PCProjekt oddałem procesor po zalaniu kompa to mi facet z obsługi go wymył denaturatem i dostałem gwarancje i mi w 2 tygodnie nowy zapakowany przyszedł mimo że oddałem zdekompletowany, bez kulera i instrukcji, i tam będe kupował sprzęt bo dbają o klienta

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ecs kv2 lite - nie pytajcie mnie co mnie skłoniło do zakupu tej płyty, potrzebowałem czegoś co obsłuży Athlony 64 i będzie miało złącze AGP. Oczywiście płyta była na dzień dobry uszkodzona i trzeba było 2 razy jeździć. Zero ustawień w biosie, mało USB, ogólnie do du*y. :o

 

Power Color Radeon 3850- firma powinna się nazywać Power Shit, potrzebowałem do ww płyty nową grafę, do wyboru był Sapphire i Power Color, tylko one zdecydowały się na wypuszczenie tej grafy na AGP, najlepsze jest to że straciłem 7 godzin na wyjazd do kolesia który mi ją sprzedawał ( był środek zimy) po calym dniu męczarni okazało się że wszytko na nic, komp się wieszał po 5-10 minutach, okazało się że grafa nie lubi chipsetu VIA i nie ma bata żeby karta chodziła na moim kompie, o dziwo wersja Sapphire nie stwarza takich problemów. Byłem taki wkurzony że poszedłem do sklepu kupiłem płytę prok grafę i ram i przeszedłem na PCi-E :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

WD My Passport 1 TB

 

Pierwszy miał transfery 55 MB/s dla zapisu, 80 MB/s dla odczytu. Drugi z wymiany ma 80 MB/s zapisu i odczytu, gdzie ten model powinien mieć około 110 MB/s.Jak to mówią do 3 razy sztuka i zobaczymy jaka 3 sztuka przyjdzie z wymiany.

 

Co ciekawe mogę jedynie odsyłać dysk jako niezgodny z umową bo na aukcji jest, że ma mieć 5400 obr/min, a mają 5200 obr/min. Gdyby nie to zostałbym z pierwszym dyskiem i gównianymi transferami, bo z tego powodu nie była by uznawana gwarancja.

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Gdyby tak narzekać na dyski to żaden nie byłby godny polecenia. W swoim doświadczeniu miałem jakieś 20 dysków, WD żaden nie padł, tylko Seagate'y miały awarie. Mimo to nie mam zastrzeżeń do Seagate bo miałem wiele dysków i to normalne że w końcu musiały zdarzyć się jakieś awarie.

Link to post
Share on other sites

ja nie polecam marketów, typu media markt albo saturn, nabijają ceny takie ża aż włos się jeży na głowie, egzekwowanie gwarancji jest niemal nierealne i żaden szacunek dla klienta, omijać z daleka, to są sklepy

"dla idiotów" 2 razy zrobiłem tam zakupy potem sobie plułem w brode bo nie dość że przepłaciłem niemal dwa razy to jeszcze nijak nie mogłem odzyskać gwarancji, czekałem 2 miesiące i mi nie uznali bo zabrakło jakiegoś tam papierka który był rzekomo w pudełku podczas zakupu. niepoważni są i nie ma o czym mówić

Racja, sklep nie nadaje się do niczego więcej niż do kupienia jakieś taniej klawiatury czy coś - nic droższego. A i ceny mają przebite, fakt - wczoraj kupiłem HD201 za 109zł, w necie da się je dostać za 70zł, 40zł przepłaciłem, ale 15 zł wysyłka i się robi 25zł, a na miejscu miałem i od razu mogę korzystać, jeszcze jakoś dam radę przeżyć ;)
Link to post
Share on other sites

Intel SSD 330. Na Sandforce, więc co tu dużo mówić - codziennie sobie znika z systemu parę razy po parę minut, do tego znika przy odpalaniu kompa i czasem się uda odpalić, czasem nie. A ja mam tyle na głowie ostatnio, że w godzinach w których kurier może po niego przyjechać, to mnie nie ma. No to się trzeba jeszcze trochę pomęczyć.

Link to post
Share on other sites

OCZ vertex II 60 gb zaczęło się co chwila cold starty ale tak to już jest gdy się ignoruje opinię innych. Przynajmniej oddali mi kasę w sklepie, dysku używałem przez lekko ponad miesiąc był tam tylko system ze sterownikami w dodatku win7 zoptymalizowany pod SSD. No cóż teraz kupie sobie samsunga

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...