Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza pod obciążeniem gry/occt


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie parametry komputera:

Procesor: Intel Core i7 4790k (na gw)
Płyta główna: MSI Gaming 5 (na gw)
Ram: G.SKill Ripjaws 8GB Kit DDR3 PC3-10666 CL7 (F3-10666CL7D-4GBRH) (na gw 4x 2gb)
Karta Graficzna: 
NVIDIA GeForce GTX 660 Ti 2GB (bez gw)
Dysk: - SanDisk SDSSDP128G (Systemowy)
          - ST3160316CS (na pierdoły)
Zasilacz: Corsair VS650
System operacyjny: Windows 7 Ultimate

Mianowicie od pewnego czasu komputer dostawał reset podczas najczęściej grania ale bywało to raz na dzień albo nawet przy włączeniu światła w pokoju tak jakby zasilacz miał za słabą moc po czym resetował się komputer. W dniu dzisiejszym trochę posiedziałem przy nim wyczyściłem itd jednak już przy samych "on" w OCCT komputer się wyłączył i tak kilka razy. Na płycie nie widzę by kondensatory były naruszone, a zasilacz no nie wiem ma ledwie pół roku by coś siadało.
Temperatury które obserwowałem prędzej to na grafice 60 stopni na procku coś koło 75 co nie powinno być też przeszkodą bo są chyba dość w normie. Nie mam pojęcia co się dzieje czy to w PC czy po prostu instalacja w domu ma gdzieś zwarcie bo czasem nawet jak nic nie było włączone w domu to też się zresetował.
A zapomniałem dodać na dyskach brak bad sektorów.

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Możesz miernikiem sprawdzić napięcia na liniach  zasilacza, memtest pamięci/zmiana slotów w których są, ew próba w single chanel.

Co do żarówek możesz przenieść komputer w inne miejsce i sprawdzić czy tam też problem występuje.

Link to post
Share on other sites

Jak załatwię miernik to sprawdze tzn musze pożyczyć znowu. Chociaz przy składaniu napięcia były ok i wszystko chodziło dobrze przez jakies 4 miesiace. Memtest zrobię za chwile. Co do kosci ram sprawdzałem rożnie. PC był w domu podłączony na wszystkich kontaktach ale postaram sie przenieść go gdzie indziej. Co myślisz o tescie na hwinfo by zapisało blad ?

Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Daje tu link do pliku z HWinfo po 5 min gry na Wiedzminie się wyłączył. http://www48.zippyshare.com/v/rYQiBAoA/file.html


A tutaj jeszcze screen z cristaldiskinfo http://scr.hu/1pan/4wf6l

Jednak będzie dysk do wymiany na szczęście mam 1TB w szafie którego nie podłączyłem jeszcze.

I co prawda jakby czasem słychać jakiś dysk tak jakby coś po talerzu szpilką przez chwilę jechało.


I jeszcze coś tam pogrzebałem i zrobiłem zastosuj to jest teraz na tym dysku tak http://scr.hu/1pan/u52k2


Co do memtestu nie wykazał żadnych errors test robiłem przez 1.5h.


Teraz jeszcze spróbuję postawić od nowa system i wstawić nowy dysk chociaż złośliwe trojany eliminuję bo już skanowałem kilkoma programami PC.


Niestety po nowym wgraniu systemu oraz podmiance dysku nadal sie komputer restartuje. Wydaje mi sie, ze jednak to bedzie wina w napięciu sieci bo zasilacz w PC ma zabezpieczenia i musi miec niedobór mocy albo nadwyżkę i wtedy go restartuje. Załatwię dzis miernik napięcia i zobacze jak w kontaktach skacze przy odpalaniu światła czajnika itd.
A co myślicie o zakupie regulatora napięcia prądu czy to by zdalo egzamin ? I jaki by to musiał byc ? Edytowane przez remi1818
Link to post
Share on other sites

Raczej to nic nie da. Regulator jest w zasilaczu. Masz możliwość sprawdzenia na innej zasiłce? Ustaw w windzie plan zasilania max wydajność.

Później będę miał możliwość sprawdzenia na innym zasilaczu tak jak i na całkiem innej instalacji sieciowej. Chociaż zasilacz chyba będzie słabszy bo 600W tylko i nie wiem czy firmowy.

 

Co dziwnego zauważyłem to w OCCT wszystkie pierwsze 3 zakładki przechodzi bez problemu. Niestety w ostatniej od razu po pojawieniu się przez sekundę ekranu jest reset (chodzi o zakładkę power supply). I jeszcze coś dziwnego, że po ponownym uruchomieniu bo sam się uruchamia dźwięk windowsa lekko się przycina przez chwilę. Gdzieś czytałem, ze takie objawy to typowo dla umierania zasilacza ale nie jestem pewien bo nie jestem na tyle wtajemniczony w takie cuda. Możesz się wypowiedzieć na ten temat jeżeli coś wiesz więcej ?

Bo może być tak, że ten zasilacz tzn. 650W może być do mojego sprzętu za słaby ? chociaż przez 90% czasu użytkowania było wszystko dobrze i to od niedawna zaczęło się dziać chociaż wiadomo to tylko sprzęt który się może popsuć i na szczęście mam GW.

Link to post
Share on other sites

Nie ma opcji że jest za słaby. Twój komputer pobierze max 300W może mniej. Prawdopodobnie zasiłka umiera. Power supply wysysa max z zasilacza.

Też tak podejrzewałem, że pobór mocy z podzespołów nie przekracza 350W nawet na karcie graficznej max co widziałem pobierania prądu to 90% co mnie zaskakiwało. To sprawdzę na zasilaczu innym jeszcze by się upewnić. Ale ten test w OCCT i ten zacinający dzwięk chyba mówi za siebie.

Bo jak zaczęło resetować czasem PC na początku czyli jakiś miesiąc temu ale bardzo rzadko to OCCT w power supply przechodziło bez problemu nawet jeszcze z tydzień temu. Ale w tym tygodniu to nawet włączenie na sieci prądu żarówki w kuchni potrafiło zresetować PC to ten stabilizator w zasilaczu musiał ładnie dostać po tyłku bo korków nigdy mi nie wywaliło jeżeli by było jakieś zwarcie.

Link to post
Share on other sites

witaj Remi1818.

Ja mam ten sam problem , posiadam chieftec 550W i miesiąc po gwarancji sypie się ;/ jest jeszcze jeden test który można zrobić a mianowicie Memtest86 - test pamięci bo możliwe że one mają problem .

Witam.

Co do memtestu pisałem wcześniej, ze robiłem cos ponad 1.5h i nic sie nie działo tzn nie było żadnych błędów ... Jednak pozniej sprawdziłem włączając światło PC działał i robił dalej memtest jednak przy włączeniu czajnika juz reset. Tak wiec duzo wskazuje na ten zasilacz. Ale dziękuje za podpowiedz.

I niestety jednak nie dam rady sprawdzić bo żaden z zasilaczy od znajomych nie posiada złącza do płyty głównej na 8 pin ani tez 2x 6pin do karty graficznej jedynie jedna sztukę 6 pin ... Eh to problem bo nie mam jak sprawdzić :/

Link to post
Share on other sites

Jest wyjście , wybulić z 50 zeta na serwis żeby sprawdzili co z nim nie tak. Ja np nie daję do serwisu gdyż to są sami złodzieje i oszuści juz nie raz przekonałem się :)

Tak to jest wyjście. Jednak tez jestem tego zdania, ze to oszuści i złodzieje , a większość usterek tak naprawdę mozna zdiagnozować samemu w domu wystarczy troche poczytać i sie zaciekawić. Dlatego wyślę zasilacz na gw po świętach bo szkoda wydawać na serwisy poza tym jutro bede miał miernik to moge napięcie sprawdzić tylko na której linii.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie posprawdzaj aby se zgadzało bo jak będzie 1.7 a gdzie powinno być 3.3v to już cosik się dziejehttp://cdn.makezine.com/uploads/2014/04/da87333a_atx24-1bcq.jpg

A wiec zrobiłem miernikiem to wyszło tak:

12V - 14.75V

5V - 6.25V

3.3V - 4,21V

 

A w kontakcie pokazało mi 290V +/- bo spadało do 280 i rosło do 300 na każdym kontakcie w domu. Sprawdze u znajomego jeszcze bo moze miernik zle mierzyć.

Link to post
Share on other sites

Może źle masz ustawiony miernik .

masz tu linka i poczytaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

 

 

Miernik ustawiony miałem dobrze jak w instrukcji tak samo poszukałem by sprawdzić 230v w kontakcie jak powinno byc ustawione. Niestety po sprawdzeniu u znajomego na PC tak samo z zasilacza podobne wyniki jak u mnie tak jak i w gniazdku zamiast 230V pokazuje 280V. Jutro dopiero po 15 bede miał drugi miernik co kiedyś mierzyłem zasilacz to tamten na 100% dobrze mierzył bo w innym moim temacie juz sprawdzałem zasilacz ale to dawno tzn rok temu prawie. Tylko teraz szkoda bo, ze nie jestem pewien czy zasilacz bo miernik do kitu a tak bym juz mógł jutro z rana wyslac na gw a tak bede czekac jeszcze dzien jeden. I z 2 tyg bez PC eh

Link to post
Share on other sites

Remi181 napisz jakie to masz mierniki tzn ten co teraz sprawdzałeś i ten co jutro będziesz miał :) bo sam będę kupował do sprawdzenia mojego zasilacza, bo możliwe że walnięty ten miernik .

 

To jest model tego co dzis sprawdzałem dt-832 digital multimeter ... Jutro podam model tego drugiego bo nie znam pamietam tylko, ze był żółty i oba wiem, ze sa to urządzenia biedronkowe jednak tamten działał ok.

Drugi miernik zwie sie top tools na googlach znajdziesz spokojnie i ten pokazuje napiecia dobrze. Ale teraz mi sie przypomniało, ze w starym temacie tego nie pisałem ale pamietam, ze miałem tez problem z zasilaczem tzn on tylko resetował w power supply wtedy kupiłem no name mocniejszy było ok i po tym ten corsair i tez było ok do teraz. Paczkę juz nadałem by poszło na gw i oby przysłali nowy a nie po naprawie. Oczywiście napisałem o tym w reklamacji. No nic z 2 tygodnie teraz bez zasilacza jak nie dłużej eh

Link to post
Share on other sites

Odpocznę na pewno ale jest laptop jeszcze który większość z tego co gram udźwignie jednak to nie jest to samo co na stacjonarnym dlatego odpocznę poza tym do sezonu 6 w d3 dojdzie zasilacz to taka przerwa sie przyda chociaz szkoda bo bym troche poprzechodzil w3. Dam znać na pewno jak juz dotrze do mnie nowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...