Skocz do zawartości

Grafika, montaż filmów, gry do 4500?


Recommended Posts

Wybaczcie, ale jestem totalnym laikiem i nie znam tematu.

 

Zastosowanie komputera: Grafika (photoshop, illustrator, painter z tabletem graficznym, 2D) montaż filmów (vegas) i gry - Wiedźmin, WoT, gram tak naprawdę we wszystko. Grafika i montaż amatorski, to nie jest moja praca.

Maksymalna kwota: Najlepiej byłoby się zmieścić w 4500zł.

Kiedy zamierzam kupić komputer?: W przeciągu dwóch tygodni.

Których części potrzebuję: buda, mam dysk hdd 1tb.

Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie znam się na tym i założę się ze nie będzie chciało mi się tego uczyć.

Rozdzielczość mojego monitora i model: fullhd 1920x1080, iiyama 21"

Inne: funkcjonalna obudowa, bez fajerwerków, 16GB ram, SSD?

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-6700 / XFX Core TS 550W / Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL13 HyperX Savage / Crucial MX200 250GB / Fractal Design Define R5 / AsRock B150M PRO4S / EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0
 
Razem: 4581 zł
Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
i7 6700 - wydajny 4-ro rdzeniowy / 8 wątkowy procesor 6-tej generacji rodziny skylake, na płycie AsRock'a B150M PRO4S z pełnym wyjściem USB na front obudowy. 
Pamięci Kingstone DDR4 16 GB (2x4) 2133 Mhz / cl 13. (Dual-Chanel)
 Dysk SSD MX200 250GB na kościach MLC. Test dysków SSD Crucial MX200
Karta graficzna GTX 970 z aktywnym chłodzeniem ACX2.0
Wszystko zasila XFX Core TS 550W który stanowi tutaj dość spory zapas mocy.
To wszystko zamknięte jest w funkcjonalnej oraz wygłuszającej obudowie Fractal Design Define R5.
 Obudowa zapewni wysoką kulturę pracy.
 
 W kontekście gier;


Uzyskasz podobne rezultaty.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Lepiej i taniej niż kolega @esey nie będzie. Ja bym wymienił tego fractala na zwykłą spc np m35 bo wydawanie prawie 500zł za obudowe to za dużo :D

 

 

@edit . dopiero po odświeżeniu strony zobaczyłem ,że kolega wyżej napisał to samo ,sorasy

Edytowane przez anarett
Link to post
Share on other sites

Widać kolega krótko na tym świecie żyje, jak chcesz się dowiedzieć więcej to polecam wujka Google i szukaj

Ale racja, powinienem podać.Podróbki jednej z firm produkującej obudowy (NOX) jak mnie pamięć nie myli, chamskie podróbki? Istna kalka wychodząca kilkanaście dni do miesiąca po premierze pierwowzoru.Słaba jakość, tandetne wentylatory, kiepskie plastiki i mesh który można o kant du*y potłuc Dziękuje za uwagę

A no i Polski Produkt Do jasnej cholery, nie mogę tego słuchać. Chińskie jak prawie wszystko w tych czasach. NIE polecam, najzabawniejsze jest zachwalanie tych obudów w testach i recenzjach, beeeka!

Link to post
Share on other sites

Widać kolega krótko na tym świecie żyje, jak chcesz się dowiedzieć więcej to polecam wujka Google i szukaj

Ale racja, powinienem podać. Podróbki jednej z firm produkującej obudowy (NOX) jak mnie pamięć nie myli, chamskie podróbki? Istna kalka wychodząca kilkanaście dni do miesiąca po premierze pierwowzoru. Słaba jakość, tandetne wentylatory, kiepskie plastiki i mesh który można o kant du*y potłuc Dziękuje za uwagę

A no i Polski Produkt Do jasnej cholery, nie mogę tego słuchać. Chińskie jak prawie wszystko w tych czasach. NIE polecam, najzabawniejsze jest zachwalanie tych obudów w testach i recenzjach, beeeka!

 

Miałeś? Czym popierasz swoją wypowiedź? Wiedzą czy doświadczeniem?  Sam mam M35 i polecam. Jednocześnie zaznaczam, że nie miałem styczności z innymi produktami Silentium'a.

Z drugiej strony do zestawu za 4500 zł nie warto brać obudowy za 500...

Edytowane przez 21szymi
Link to post
Share on other sites

 

 

Są jeszcze jakieś sensowne alternatywy czy się nie zastanawiać i brać zestaw z góry?

Można pomyśleć nad r9 390- 8gb ddr5 i w jakiś 90% grach wypada lepiej niż gtx 970 (bez oc!). W vegasie czerwoni też lepiej wypadają, z drugiej strony w pakiecie adobe wsparcie CUDA bije na głowę amd.  

 Radeon R9 390 Gaming 8GB DDR5 512bit (1060/6100)  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie dziwię się, że w podanym zestawie jest GTX970, a nie R9 390, który w twoich zastosowaniach będzie dużo lepszym wyborem.

 

Zresztą karty AMD w nowych produkcjach zaczynają wypadać lepiej od zielonych.

Edytowane przez lukaszup
Link to post
Share on other sites

Skoro gry są tutaj priorytetem, to warto brać i5 pod OC. Dodatkowo w takim przypadku śmiało można brać R9 390. Narzut sterownika na podkręconego i5 nie będzie odczuwaly. Wsparcie AMD w Sony Vegas wypada znacznie lepiej niż wsparcie CUDA od nV

 

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  MSI Radeon R9 390 Gaming 8GB DDR5 512bit (1060/6100) 1 x  Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport 1 x  XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/500MB/s) 1 x  NZXT Source 340 (czarna)

 

4595 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...