Skocz do zawartości

Upgrade procesora amd, co wybrac ?


Recommended Posts

Hej witam wszystkich. 

Prosil bym was o pomoc w wyborze procesora. 

 

Moj zestaw to : 

 

MB : ASRock 970 Extreme3 

Ram : 16gb ddr3 Corsair Vengeance 1,600 MHz

GPU - MSI GTX 970 

CPU - Phenom x4 965 BE

Chlodzony wodnym coolerem Cooler Master 120v

Zasilacz Corsair CX600M 600W 

 

----------------------------------

 

Szykuje sie do zmiany procka, niestety ze wzgledow ograniczonego budzetu nie moge zmienic platformy na intela wiec zostaje mi cos nowszego z AMD. 

 

Co warto by bylo posadzic w tym zestawie ? 

AMD CPU FX-8320 ? 

Cos z nowych Althonow ?

 

Dziekuje :)

 
Link to post
Share on other sites

Zeny mają być na podstawce am4 więc nic z tego. 

 

fx8xxx ale czy jest ses

jak dla mnie nie. Niestety ale fx do gier to porażka. Zdecydowanie lepiej używany core i5 z mobo. Jeśli zaś koniecznie nowe to i3 6100 kosztuje ~100funtów, a tanie pod h100 ~50funtów. Jak weźmiesz mobasa pod ddr3 to możesz swój ram wkładać. W ilu kościach ten ram?


http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx_8300_vs_intel_core_i3_6100_jaki_procesor_za_600_zlotych

Link to post
Share on other sites

ram w 4 kosciach


a z i5 to jaki procek, tak zeby cenowo bylo na rowno z wydajnoscia ?

 

jezeli zdecydowal bym sie na i5 2500k, to jaka plyte do tego ? Asrock z77 extreme4 troche drogi, co innego aby mozna bylo krecic ?

Edytowane przez zero4
Link to post
Share on other sites

nie mam cisnienia na nowe, choc procek nowy to u mnie cenowo to samo co uzywka. 

troche trudno te plyty znalesc, ten socket 1155 musi byc pod 2500k ? nie pasuje ten procek pod inne sockety ? Sory za pytania, to moj pierwszy intel... 

Link to post
Share on other sites

do gier  kiepski 2 fizyczne rdzenie  

WTF co za bzdura athlon ma 4 rdzenie (wątki) 2 moduły po  2 rdzenie co daje 4 rdzenie (wątki) 

twoim tokiem rozumowania i3 też nie nadaje się do gier po ma 2 fizyczne rdzenie a 4 wątki

Dzieki Wojciech, a co z athlon X4 880K ? Kaszana ?

880k jest pod fm2+ i po oc byłby wydajneijszy od phenoma 955 ale nie dużo nieopłacalna zmiana w twoim przypoadku jedyna sensowna zmiana to fx 6300 za 400zł po oc na poziomie i3 chłdozenie dostaniesz nowego wraith'a i możesz go opchnąć fanom amd za 50zł na alledrogo 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...