Skocz do zawartości

Szybkie pytanie na temat GTX 970 EVGA i MSI


Recommended Posts

Witam!
Jako, że zaraz święta chciałbym jutro zakupić kartę graficzną ale mam pewien dylemat jak zawsze zresztą. Mianowicie zastanawiam się nad GTX 970 od EVGI. Słyszałem o tej firmie wiele dobrego, podobno serwis mają najlepszy na rynku kart graficznych. Zastanawia mnie niestety kwestia różnic pomiędzy poszczególnymi modelami tychże kart a dokładniej w ESC dostępne są 3 warianty tejże karty:
EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX2.0

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0

EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0

Różnica w cenie niewielka a zastanawia mnie różnica między tymi modelami. Coś słyszałem, że któryś model ma poprawione chłodzenie ale nie jestem w stanie przypomnieć sobie który z tych modeli był tym najlepszym.

Drugie pytanie co sądzicie o AMD R9 390? Wydaje mi się, że mój zasilacz tak czy siak by nie udźwignął tej karty.

Ostatnia kwestia czy MSI 970 Gaming byłaby lepszą opcją dla tej karty od EVGI?

 

Oraz na koniec czy jest według was jeszcze jakaś lepsza alternatywa niż przedstawione wyżej GPU?
Dziękuję i pozdrawiam :>

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim: nie sądzę aby podane nazwy były dokładne.

 

EVGA SSC ACX2.0+ (04G-P4-3975) ma obecnie sensowne ceny (~1500zł) i jest to aktualnie najlepszy wybór z oferty tego producenta. Oferuje najnowszą wersję chłodzenia (2.0+) i najmocniejsze vrm spośród tych 970.

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

 

FTW jest gorszą konstrukcją, natomiast FTW+ (04G-P4-3978) od wyżej wymienionej ssc różni się jedynie dołączonym backplatem i nieco wyższymi taktowaniami domyślnymi (a dopłata jest zbyt duża). Na zwykłe 2.0 nie ma co patrzeć. 

 

 

 

MSI 970 Gaming byłaby lepszą opcją dla tej karty od EVGI?

 

Ma całkiem przyjemne limity zasilania (do 220W), co będzie dodatkowym atutem przy oc (i utrzymaniu taktowań).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Przede wszystkim: nie sądzę aby podane nazwy były dokładne.

Wybacz, podałem takie nazwy jakie widnieją na stronie sklepu ale cieszę się, że nie przeszkodziło to zanadto.

 

Ma całkiem przyjemne limity zasilania (do 220W), co będzie dodatkowym atutem przy oc (i utrzymaniu taktowań).
 

Ale czy warte jest to dopłaty ~70zł w stosunku do EVGI SSC? 

Link to post
Share on other sites
Jeśli się bardzo chce, to wspomnianym limitem można manewrować w custom biosie

Oj w takie rzeczy to ja się raczej nie chcę bawić (brzmi jak jakaś zaawansowana technika informatyczna), więc zostaję przy tym SSC :D Dzięki za pomoc! 

 

[updejtowałem sygnaturkę o aktualny setup PCta w razie jakby to miało cokolwiek zmieniać]

Edytowane przez WhiteFaethon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...