Skocz do zawartości

Nowy komputer, potrzebna pomoc. I5 4690K I GTX970


Recommended Posts

Witam. Otóż mam pytanie. Czy ten komputer dałby radę na ultra w full HD w 45-60 fps'ach i czy jest on warty zakupu za taką cenę? Chodzi mi o takie gry jak Rainbow Six Siege, Battlefield 4, Wiedźmin 3 Dziki Gon, Just Cause 3, Tom Clancys The Division, Dying Light, Fallout 4. Proszę o odpowiedź a tutaj daję link do komputera. Proszę o odpowiedź http://www.morele.net/komputer-morele-super-efficient-g4000-707115/

- Pozdrawiam, Vicaris

Link to post
Share on other sites

Witam. Otóż mam pytanie. Czy ten komputer dałby radę na ultra w full HD w 45-60 fps'ach i czy jest on warty zakupu za taką cenę? Chodzi mi o takie gry jak Rainbow Six Siege, Battlefield 4, Wiedźmin 3 Dziki Gon, Just Cause 3, Tom Clancys The Division, Dying Light, Fallout 4. Proszę o odpowiedź a tutaj daję link do komputera. Proszę o odpowiedź http://www.morele.net/komputer-morele-super-efficient-g4000-707115/

- Pozdrawiam, Vicaris

Nie, nie jest wart za takie pieniądze.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie poleciłbym gotowca i to na starszej wymarłej podstawce z takim miernym chłodzeniem.


Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty

 SilentiumPC Fortis 3 HE1425 / Kingston 8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB / Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

 

4184 zł + kod na darmowy montaż w esc.pl

 

CPU do OC z nowej generacji na LGA 1151, dobre MOBO do OC z mocną sekcją zasilania i dobrym zintegrowanym audio, RAM w jednej kości wysoko taktowany, wydajne chłodzenie do OC, GPU od Asusa w postaci GTX 970 z grą i bonem o wartości 100 zł w zestawie, szybkie SSD na start o objętości 250 GB, zasilacz z mocną linią 12V oraz brązowym certyfikatem sprawności, buda od zalmana z trzema wentylami w zestawie.

Edytowane przez nos_tro
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie poleciłbym gotowca i to na starszej wymarłej podstawce z takim miernym chłodzeniem.

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty

 SilentiumPC Fortis 3 HE1425 / Kingston 8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB / Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

 

4184 zł + kod na darmowy montaż w esc.pl

 

CPU do OC z nowej generacji na LGA 1151, dobre MOBO do OC z mocną sekcją zasilania i dobrym zintegrowanym audio, RAM w jednej kości wysoko taktowany, wydajne chłodzenie do OC, GPU od Asusa w postaci GTX 970 z grą i bonem o wartości 100 zł w zestawie, szybkie SSD na start o objętości 250 GB, zasilacz z mocną linią 12V oraz brązowym certyfikatem wydajności, buda od zalmana z trzema wentylami w zestawie.

 

Dzięki bardzo za pomoc Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Gorzej będzie w the division ultra naprawdę jest skopane przy 970 GTx średnia 37Fps :S

To fakt.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_tom_clancys_the_division_pc_bedzie_sie_dzialo?page=0,8

http://pclab.pl/art68756-6.html

Dlatego warto tego GTX 970 podkręcić. 

Link to post
Share on other sites

To ja podłączę się pod temat, bo nosiłem się z zamiarem kupna czegoś podobnego niż zaprezentowano, ale mam pewne dodatkowe wymagania.

 

Po pierwsze, płyta główna. Mogę wziąć tego i5-6600k, bo z tego co widzę wypada bardzo porównywalnie do i5-4690k, a to już nowsza technologia, ale potrzebuję płytę główną z wyjściem SPDIF. Mam projektor pod sufitem, który też ma głośnik i przy Playstation4 mam dodatkowe źródło dźwięku z góry ale PS4 ma i SPDIF i HDMI, i oba z nich wysyłają dźwięk. Czy jest jakieś rozwiązanie, które pozwoli wysyłać z PC dźwięk przez HDMI do projektora, i przez SPDIF do amplitunera? Ewentualnie dwa HDMI, które zrobią to samo?

 

Idąc dalej, pamięć. Czy warto wziąć od razu identyczną drugą kość 8 gb?

 

Następnie, karta graficzna. Czy jest jakaś istotna różnica poza ceną pomiędzy GTX 970 Asusa, a MSI?

 

I na koniec. Czy warto ten zestaw podbić o półkę wyżej? Jeśli tak, na jaki i czy skok jakości usprawiedliwi wyższą cenę?

 

Bardzo proszę o jakieś sugestie w podanych tematach.

Edytowane przez Overdrive
Link to post
Share on other sites

Nos_tro wszystko na temat.A tak na marginesie tyle się pisze żeby nie brać gotowców...eh.

Gotowce z morele praktycznie nie odstają ceną od tego co byś dostał jakbyś poszczególne podzespoły poskładał do siebie samemu :) Co nie zmienia faktu, że słabo z ich modernizacją z tego co wiem plomba na obudowie jest :)

Link to post
Share on other sites

I na koniec. Czy warto ten zestaw podbić o półkę wyżej? Jeśli tak, na jaki i czy skok jakości usprawiedliwi wyższą cenę?

 

Jeśli o chodzi o 980 GTX według mnie nie warto, lepiej już dozbierać do 980 ti ta karta daje dopiero naprawdę odczuwalny skok wydajności względem 970 gtx.

Link to post
Share on other sites

Gotowce z morele praktycznie nie odstają ceną od tego co byś dostał jakbyś poszczególne podzespoły poskładał do siebie samemu :) Co nie zmienia faktu, że słabo z ich modernizacją z tego co wiem plomba na obudowie jest :)

Nie wątpię że jest jak  jak piszesz ale jednak nie mam jakoś przekonania do takich gotowych komputerów...no właśnie i ta plomba...

Link to post
Share on other sites

Mąja też zestaw na 6600k ale dużo sobie za takie coś życzą.

Plomba na składaka jest dlatego, że dają gwarancję na poprawność montażu.

Tylko jak tą poprawność zweryfikować jak jest plomba :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze, płyta główna. Mogę wziąć tego i5-6600k, bo z tego co widzę wypada bardzo porównywalnie do i5-4690k, a to już nowsza technologia, ale potrzebuję płytę główną z wyjściem SPDIF. Mam projektor pod sufitem, który też ma głośnik i przy Playstation4 mam dodatkowe źródło dźwięku z góry ale PS4 ma i SPDIF i HDMI, i oba z nich wysyłają dźwięk. Czy jest jakieś rozwiązanie, które pozwoli wysyłać z PC dźwięk przez HDMI do projektora, i przez SPDIF do amplitunera? Ewentualnie dwa HDMI, które zrobią to samo?
 

Na MOBO masz wyjście 6x audio.

 

 

 

Idąc dalej, pamięć. Czy warto wziąć od razu identyczną drugą kość 8 gb?

Nie.

 

 

 

Następnie, karta graficzna. Czy jest jakaś istotna różnica poza ceną pomiędzy GTX 970 Asusa, a MSI?

Rodzaj chłodzenia, potencjał OC.

 

 

 

I na koniec. Czy warto ten zestaw podbić o półkę wyżej? Jeśli tak, na jaki i czy skok jakości usprawiedliwi wyższą cenę?

Półka wyżej to GTX 980, ale masz już napisane co należy o nim wiedzieć. 

Link to post
Share on other sites

Zdjęcie plomby od morele nie kasuje gwarancji na podzespoły. Jedynie na poprawność składania. Które trzeba po nich sprawdzać niestety, bo ostatnio coś nierówno w tym zakresie działają. W sensie, wszystko działa, ale na przykład zarządzanie kablami mogłoby być sporo lepsze w wielu przypadkach i już mi się zdarzyło poprawiać po nich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...