Skocz do zawartości

Czy do i7 5960x wystarczy chłodzenie powietrzem?


Recommended Posts

Hej, pytanie czy chłodzenie powietrzem wystarczy do zestawu z procesorem i7 5960x?

 

Cały zestaw wygląda tak:

 

Płyta główna: ASUS X99-A

Procesor: i7 5960X

Karta graficzna: EVGA GeForce GTX 970

RAM: 4x8GB Kingston HyperX FURY

 

Dotychczas zainteresowały mnie te modele:

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Be Quiet! Dark Rock 3

Be Quiet! Dark Rock Pro 3

 

Czy któryś z nich nadawałby się, albo może macie lepsze propozycje? Dodam, że nie chce też wydawać kroci na chłodzenie (chyba, że będzie to konieczne).

 

Ewentualnie może istnieje sensowne chłodzenie wodne w rozsądnej cenie?

 

Btw. Obudowa jeszcze nie wybrana, także wielkość wentylatora nie robi.

Edytowane przez Reglon
Link to post
Share on other sites

Każdy procesor da się schłodzić powietrzem. Problem leży raczej w tym do jakich temperatur. W wodę nie ma za bardzo co iść jeśli nie chcesz wydawać kupy kasy na custom loop. AIO nie kupisz w pieniądzach nawet najlepszego powietrzniaka, a to co kupiłbyś drożej będzie głośniejsze choć minimalnie wydajniejsze od dobrej wieży. Jeśli możesz wydać tyle kasy to zainteresowałbym się raczej produktami Noctua.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Podbijam temat. 

Mam 5960x i Cryorig R1 Ultimate. Problem w tym, że jest strasznie głośno. Wcześniej miałem Thermaltake Silver Arrow i kultura pracy była słyszalnie lepsza. 

Ma ktos porównanie tych chłodzeń do innych? 

 

Procesor mam podkręcony na 4-4,3Ghz. Te kilkanaście procent więcej wydajności to sporo w moim przypadku, więc go nie skręce. Poza tym w IDLu jest strasznie ciepły. 40-50 stopni. 

 

Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

Podbijam temat. 

Mam 5960x i Cryorig R1 Ultimate. Problem w tym, że jest strasznie głośno. Wcześniej miałem Thermaltake Silver Arrow i kultura pracy była słyszalnie lepsza. 

 

Masz doświadczenie z Silverem to może wymień wentylatory na Thermalrighta TY-141 lub TY-147. Ja wymieniłem na te w mojej Noctule NH D14, jest ciszej i wydajniej niż z oryginałami.

Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że przy dokręcaniu coolera zerwałem łepek w śrubie. Pierwszy raz przykręcałem plasteliną.. Chłodzenie za tyle kasy, a śrubki z plasteliny. Odradzam innym, ładnie wygląda, ale z jakością nie ma dużo wspólnego. 

 

Nie wiem czy jest sens dokładać 100zł, czy zmienic całe chłodzenie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...