Skocz do zawartości

Wymiana Phenom X4 965 BE na I7-2600K


Recommended Posts

Witam. Mam komputer z procesorem AMD Phenom X4 965 Black Edition, wraz z grafiką Asus Radeon R9 270X. Mam możliwość wymiany płyty i procesora na : MSI Z77A-G43 + Intel I7-2600K. Gram głównie w gierki, póki co CS:GO. Czy jest sens robić taką wymianę ? Czy lepiej może kupić coś na skylake ? W niedalekiej przyszłości planuję modernizację bądź całkowitą wymianę bebechów. Zasilacz mam markowy, więc o prąd się nie martwię, dysk SSD już siedzi. Jeżeli warto zrobić wymianę to pytanie na ile można wycenić ów płytę i procesor ? 

Link to post
Share on other sites

po wymianie na tą i7 dostaniesz gigantycznego kopa ale nie z tą kartą graficzną a czy lepiej przesiaść się na skylek zależy od ceny tej i7 i płyty do niej 

6600k z dobrą płytą będzie wydajniejsze od tej i7 ale to koszt 1600-1700zł + ram ddr4 

Link to post
Share on other sites

Przecież to wciąż dobra grafika, nie wiem gdzie tutaj widzisz problem. Jest wydajnością porównywalna do GTX 950 w wersji po minimalnym OC. Zresztą najpierw platforma, a potem dopiero grafika, tym bardziej że CS:GO nie ma jakiś super wymagań co do grafiki, a bardziej leży na procku.

 

//edit:

A procek+MOBO z drugiej ręki dostaniesz 700-800+250-300 jak się dobrze trafi.

Edytowane przez Tankersss
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do komfortowego grania w CSa wystarczy nawet grafa pokroju HD 7770. Boosta sporego nie będzie pomiędzy 2600K+270X a 2600K+GTX 980, bo skoro Radeon R7 na RAM 2400 MHz zapewnia 100 fps w 1080p na niskich, to różnica nie będzie zauważalna po wymianie gpu, bo gra nie wymaga w ogóle od GPU (poza smoke'ami, ale w zasadzie każda karta tieru HD7770 wzwyż będzie bezproblemowo radziła sobie)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...