Skocz do zawartości

Jaki tani monitor 27" z AH-IPS ??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez phx1990,

Recommended Posts

Witam, Jaki tani monitor 27"+ z AH-IPS wybrać?

Zastanawiam się nad LG 29 29UM58-P 21:9 za 1100zł (wiecie możę czym różni się 57 od 58? bo 68 na tyle nieznacznie, że wolę zachować 250zł )

Czy znajdę coś poniżej 1000zł z AH-IPS 16:9 czego byście nie odradzali?

Zauważyłem, że rzadko polecacie Lg, czy stoi za tym jakiś powód?

 

Przeznaczenie:

teks: 40%

Gry: 20%

Filmy: 40%

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo. Popraw mnie jezeli sie myle, ale jezeli chodI o matryce to na rynku nie ma wielkiego wyboru, wiec co za roznoca czy jest to lg czy cos innego jrzeli jest do tego jescze tanie?

 

Sam jestem fanem kupowania produktow z priorytetem cena/jakosc, mam juz 3 telefon lenovo z nizszej polki z ktorych jestem bardziej zadowolony niz z galaxy 2x drozszych i kupowalem procesory amd wiele lat temu kiedy jeszcze firma byla underdogiem.

 

Nie napisales jaki monitor z matryca ah ips polecasz z nizszej polki cenowej, na pewno jest cos ponozej 1000, znaczek na obudowie nie jest wazny bo przeciez matryca bedzie taka sama jak w drozszych modelach.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam, Jaki tani monitor 27"+ z AH-IPS wybrać?

Zastanawiam się nad LG 29 29UM58-P 21:9 za 1100zł (wiecie możę czym różni się 57 od 58? bo 68 na tyle nieznacznie, że wolę zachować 250zł )

Czy znajdę coś poniżej 1000zł z AH-IPS 16:9 czego byście nie odradzali?

Zauważyłem, że rzadko polecacie Lg, czy stoi za tym jakiś powód?

 

Przeznaczenie:

teks: 40%

Gry: 20%

Filmy: 40%

 

29UM58 jest następncą 29UM57 i przeszedł tylko kosmetyczne zmiany, więc brać to co tańsze.

 

Z 2 strony musisz  wziąć pod uwagę, że 29UM58 to monitor 21:9 i nie każdemu przypada do gustu pod względem wielkości , jest dość niski jak monitory 23-24", za to szerszy , stąd zazwyczaj do 21:9 bierze się jego większego 34" brata. Oczywiście nie mówię, że monitor jest tragiczny po prostu miej tą świadomość.

 

Zawsze lepiej zobaczyć monitor na żywo przed zakupem lub najlepiej zamówić online wtedy ma się 14 dni zwrotu na produkt bez podania przyczyny gdyby coś Ci nie pasowało bądź był wadliwy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

przeciez matryca bedzie taka sama jak w drozszych modelach

 

to tak jakby uznać, że samochód kończy się na samym designie, a reszta to nic nie znaczące szczegóły techniczne, jakiś silnik, zawieszenie na co to komu... przecież ma taki sam lakier i bardzo podobną linię nadwozia jak droższa konkurencja to po co przepłacać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uznajmy ze dla mnie najwazniejsza jest matryca, inne kwestie nie sa priorytetem. Mozesz cos polecic z taka matryca jak pisalem 27+ ?

 

Um57 ma tylko hdmi, czy nie bede mial problemow z fps? Slyszalem ze w starszych interfejsach jest to ogranoczone nawet do 30fps.

Link to post
Share on other sites

To proszę o krótką edukację :)

Jeżeli to nie był sarkazm, to proszę napiszcie mi co jest ważniejsze od matrycy?

 

I czy moglibyście coś polecić zamiast  LG 29 29UM58-P w cenie do 1100zł 21:9 lub 16:9 ? Bo jak na razie nie padła żadna propozycja :) Może jakaś inna marka z dobrym dobrym obrazem(nie koniecznie model 2016) ale bez zbędnych wodotrysków?

 

Jak np wypadłoby porównanie go do LG 27MP37VQ za 830zł(chodzi mi tylko o jakość obrazu)? wg niektórych źródeł ten model ma AH-IPS(nie jestem pewny), powierzchnia w cm2 taka sama, pomijam aspect ratio.

 

Dzięki za ewentualne odpowiedzi

pozdrawiam.


Z 2 strony musisz  wziąć pod uwagę, że 29UM58 to monitor 21:9 i nie każdemu przypada do gustu pod względem wielkości , jest dość niski jak monitory 23-24", za to szerszy , stąd zazwyczaj do 21:9 bierze się jego większego 34" brata. Oczywiście nie mówię, że monitor jest tragiczny po prostu miej tą świadomość.

 

34' jest o jakieś 50% droższy, i niestety ma taką samą rozdzielczość co 29' czyli 1080p.

 

Zastanawiałem się nad aspect ratio, i biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw wybór między dwoma jest neutralny

Edytowane przez Whitey
Link to post
Share on other sites

W końcu :)

dzięki za propozycje, bo koledzy poprzednicy raczej tego unikali.

 

Cena wyśmienita, ale  czym jest on lepszy od tego: LG 27MP37VQ? (czy wszystkie AH-ips mają 99% sRGB?)

cytat z losowej recenzji tego monitora:

"The BenQ GW2760HS is an excellent VA panel. It doesn't quite compete with more accurate IPS displays" -rozumiem że przegrywa konkurencję z AH-IPS?

 

Generalnie do moich potrzeb czy nie lepszy będzie AH-IPS?

Edytowane przez Whitey
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie tutaj monitorek na VA

 

http://www.morele.net/monitor-benq-gw2760hm-548562/

 

Mój błąd GW2760HM nie ma flickerfree, chodziło mi o ten model:

 

http://www.morele.net/monitor-benq-gw2760hs-634720/

 

 

 

 

Cena wyśmienita, ale  czym jest on lepszy od tego: LG 27MP37VQ?
 

 

W tanich IPSach, jest tania elektronika. W tym LGku jest tragiczne podświetlenie i jakikolwiek film czy gra z czarnymi akcentami wygląda tragicznie.

 

Tutaj masz test czarnego tła tego LG:

 

http://i.imgur.com/LDnU80el.jpg

 

kontra BenQ GW27HS na matrycy VA:

 

http://www.prad.de/images/monitore/benq_gw2760hs/schwarz1.jpg

 

 

naprawdę dobre kąty widzenia jak na VA (Benq Color Shift-Free)

IPS może mieć delikatnie żywsze kolory ale uwierz mi że ta matryca VA jest prawie identyczna

 

+ napisałeś, że będziesz oglądać filmy na monitorze, a IPS się do tego nie nadaje, bo:

 

 

po lewej IPS po prawej VA

 

http://i1093.photobucket.com/albums/i432/240hzTeslaStorm/inputlag067.jpg

na tanim IPS czarny nigdy nie będzie czarny

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzieki za poswiecony czas,

 

a jak porównasz UM57 do twojej propozycji? Cy wypada tak samo niekorzystnie jak  27MP37VQ ?

 

 

 

ok który ma najlepszą jakość obrazu?:

 

Asus VC279H vs BenQ GW2760HS vs LG 29UM57

 

?

Edytowane przez Whitey
Link to post
Share on other sites

Matryca TN?? Sądziłem, że w porównaniu z AH-IPS oferuje dużo słabszą jakość obrazu, chyba się nie mylę?

Link to post
Share on other sites

Wcześniej się nie myliłeś, HM też ma flicker free ;)

No właśnie nie :P

 

https://youtu.be/1CNOIbmUws0?t=86

Tn zapewne gorsze kolory ma ale dobre TN też jest niczego sobie a IIyama robi super monitory

 

Jak kupisz 278Q za  3000zł to może i ta TNka nie będzie zła ... ale nie za 900

 

On nie szuka monitora typowo do grania więc ta TNka do piachu

Wielkie dzieki za poswiecony czas,

 

a jak porównasz UM57 do twojej propozycji? Cy wypada tak samo niekorzystnie jak  27MP37VQ ?

 

 

 

ok który ma najlepszą jakość obrazu?:

 

Asus VC279H vs BenQ GW2760HS vs LG 29UM57

 

?

 

 

Asus i LG to IPSy. Dobre kolory, dobre kąty, słaba czerń

Benq to VA. Bardzo dobra czerń, średnie kolory i kąty

Wszystkie mają FlickerFree i tym podobne bajery.

LG to 21:9, ASUS i Benq 16:9

 

Zamów wszystkie 3 , potestuj , 2 odeślij

Idz do sklepu

Wszystkie 3 to budżetówka, cudów się nie spodziewaj

 

na TNki nie patrz bo to do grania i nic poza tym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor przyszedł, jestem bardzo zadowolony z 21:9 i z wyświetlanych kolorów, ale jest jeden problem... bolą mnie oczy, nawet w trybie reader. Podkręciłem go na 75hz.

 

Chyba będę musiał kupić jakieś TN, lub... ten benq którego polecałeś na VA, ale czy VA ma tendencję do męczenia wzroku większą czy mniejszą od IPS?

 

Zarwałem już z monitora folie, myślicie, że to problem przy zwrocie?

Link to post
Share on other sites

Jasność standardowo była wysoko, zmniejszyłem w trybie reader na 30. Tryb picture, czy movie to masakra, swieci drażniąco niebiesko nawet przy 50% brightness, więc to tylko do filmów,  ale to subiektywne odczucie. Na reader jest lepiej, biały kolor jest "ciepły"

pomieszczenie nie jest mocno oświetlone.

Moja dziewczyna tak samo reaguje na monitor, ale może to placebo bo o tym wspomniałem :)

 

Przez ostatnie 2 tygodnie używałem TV plazmowego jako monitora i zmęczenie oczu było identyczne. Na starej ben TN nie miałem tego problemu.

Link to post
Share on other sites

30% to bardzo wysoka wartość. Jeśli pomieszczenie nie jest dobrze doświetlone to po pierwsze radzę doświetlić, po drugie jasność ustawić za pomocą kartki papieru tak żeby odcień bieli monitora był podobny, pewnie będzie to około 10-15 %.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...