Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,kolega poprosił o pomoc wiec ja proszę was. Jak w temacie karta nowa tylko nie wie jaki producent i czy zasilacz da rade. Zasilka to xfx core 550 W. A reszta kompa: phenom x4 955BE, 8 GB RAM, a płyty głównej nie pamiętam musze dopytac.

Proszę o brak komentarzy w stylu "gtx 970 lepszy". Kumpel zmieni resztę sprzętu za miesiąc dwa.

Link to post
Share on other sites

Nitro ma 2 lata GW to jedeny minus tej karty. Osobiście polecam wersje msi tf V z 3 letnią gw. Temperatury po godzinie grania 71st max przy rpm w okolicach 1700rpm oraz OC 1100/1500.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

witam

to ja dodam ze mam 390 od MSI Gaming Twin Froz V i tez daje rade i polecam te kartę, dość cicha - dopiero powyżej 60 stopni będziesz słyszał wentylator, nie wiem jak to się ma z Sapphire - więc się nie wypowiem, przy moim sprzęcie (i5 3570K) wszystko hula jak powinno na ultra settings (i jeszcze procka ni kręciłem:)) - ostatnia gra jaką grałem to nowy Need For Speed - wszystko na maxa bez problemu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam r9 390 asus strix i gram w nowego needforspeeda  na max detalach w 4k fps ok.30. Karta w stresie ma 75stopni. Lecz letko słyszalna. Na obrotach wyższych dość słyszalna. Ogólnie śmiga jak narazie dosyć dobrze.

Edytowane przez undaj
Link to post
Share on other sites

Za dwa miesiące to ceny mogą polecieć w dół więc po co mu teraz ta grafa do Phenoma.

Moja r9 270x była ograniczana przez ten procek a co dopiero r9 390.

Być może już będą jakieś konkrety w sprawie Polarisów i Pascali i wtedy podejmie decyzję.

Co do zasilacza poradzi sobie spokojnie.

Edytowane przez kurczak80
Link to post
Share on other sites

Najtańsze Msi jest w Proline 1429zł ale tam 24 miesiące gwarancji, Techplanet 1459zł 36 miesięcy gwary.

W Agito jest Asus 36 miesięcy gwary 1427zł ale brak chłodzenia pamięci według testów, dodatkiem jest kod na Far Cry 
Primal za darmo.

Sapphire Nitro według mnie najlepszy ale 24 miesięcy gwarancji najtaniej w Morele 1532zł.

Nie polecam najgorszemu wrogowi tego sklepu więc lepiej dorzucić 20 zł i kupić gdzie indziej.

 

Na dzień dzisiejszy najatrakcyjniejszą opcją jest Asus nawet że pamięci słabo chłodzone wychodzisz na tym cenowo najlepiej po sprzedaży gry.

Gwarancja jest 36 miesięcy więc nie ma co się obawiać a i sklep polecany.

Decyduj chociaż ja bym poczekał na nowsze grafy.

Edytowane przez kurczak80
Link to post
Share on other sites

Nie moja decyzja, kolega chce to mu ogarniam temat. Tak sprawdzałem w necie testy tego MSI R9 390 i całkiem okej tylko dziwi mnie rozbieżność poboru prądu , w jednym teście 530 W w innym 470 W coś dziwnego.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites
Gość gesemu

MSI R9 390 naprawdę dobra karta :) Posiadam taką u siebie i nie narzekam. Co prawda gdybym miał ponowny wybór to kierował bym się w kierunku Nitro. 
Ogólnie z początku wydawało mi się, że słyszałem te piszczące cewki ale teraz nic nie słychać :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Kumpel zmieni resztę sprzętu za miesiąc dwa

 

W lutym 2012 kolega z pracy kupił GTX 570. Był niecierpliwy i nie dał sobie przetłumaczyć, że za chwilę premiery nowych kart i nie opłaca się kupować. W marcu pojawiły się w podobnej cenie wydajniejsze Radeony 7870, w sierpniu jeszcze wydajniejsze GTX 660 Ti, a we wrześniu GTX 660 które były konkurentami 7870 ale już o 100$ tańsze. W tym czasie za pieniądze które dał za 570 mógł już kupić 7950. Dlaczego to opisałem ? Na 2-3 miesiące przed premierą nowych GPU nie kupuje się tak drogich kart jak R9 390. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jak kolega teraz wymieni "bebechy" komputera i zobaczy co zaoferują nowe rozwiązania. Można naprawdę sporo zyskać na odrobinie cierpliwości. Nowe GPU to nie tylko nowy rozmiar technologiczny, ale również całkiem nowe rozwiązania techniczne i jak na przykład zapowiada AMD znaczny spadek pobory prądu. Może się okazać że za 1500 zł kupi się GPU o 30-40% wydajniejsze. W najgorszym przypadku ceny obecnych kart spadną i za te same pieniądze można będzie kupić R9 390X.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja posiadam r9 390 asus strix

Najgorsza R9 390 jaka mozna kupic jesli chodzi o chlodzenie. 

 

 

 

Dobry wybor, chociaz jesli chcesz sprzedam ci moja 390 MSI TF V jak coś to PW.
 

Nie to ze sie wpier....   w nie swoje sprawy , ale zapytaj najpierw jak cie potraktuje MSI przy ew. naprawie gwarancyjnej po zdjeciu chlodzenia , chyba ze naklejke jakos uratowales.  :)

 

 

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jak kolega teraz wymieni "bebechy" komputera i zobaczy co zaoferują nowe rozwiązania. Można naprawdę sporo zyskać na odrobinie cierpliwości.

Masz racje , ale....

 

 

Nowe GPU to nie tylko nowy rozmiar technologiczny, ale również całkiem nowe rozwiązania techniczne

No wlasnie. Premiera moze byc , ale z dostepnoscia nie wiadomo. Fury X mialo nowa pamiec HBM i ciezko bylo kupic na poczatku, a i cena byla za wysoka. Teraz 14nm tez mozemy zaplacic ekstra w porownaniu do wydajnosci w grach , a i z dostepnoscia moze byc problem. Poza tym AMD wyposci najpierw slabsze karty , jesli juz to niewiele mocniejsze od R9 390/x.

Wiec ciezko powiedziec ile tak naprawde trzeba poczekac.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym AMD wyposci najpierw słabsze karty , jeśli już to niewiele mocniejsze od R9 390/x. Wiec ciezko powiedziec ile tak naprawde trzeba poczekac.  
Nawet jeśli nowe karty beda za drogie to 390 i tak bedzie mogl kupic , pewnie nawet w nizszej cenie. Możliwe ze cierpliwość się opłaci i w cenie 1500-1600 dostanie cos lepszego , a na pewno mniej prądolubnego. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...