Skocz do zawartości

Wybór narzędzi do modowania budy


Recommended Posts

Zacząłem się zastanawiać nad zmodyfikowaniem CM Gladiator 600, jednak nie jestem pewien jakich narzędzi najlepiej użyć. Zastanawiam się nad swego rodzaju miniszlifierką jak Proxxon 240/E, jednak nie wiem czy podoła on wycięciu czegoś więcej niż miejscom na panel górny (usb+włącznik), a jeszcze dochodzi wycięcie (bodajże koszykiem to się zwie) miejsca na napędy 5,25" i podcięciem miejsca na HDD i zrobieniem dziury w panelu bocznym. Tutaj bardziej sam widziałbym wyrzynarkę. 

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu zastanowilbym sie czy jest sen kupowania czegos zeby zmodyfikowac ta obudowe wiem ze zakup czegos takiego jest na lata ale bez przesady buda juz swoje ma na twoim miejscu szukal bym uzywki jakiejsc albo dolozyl troche zlociszy i kupil cos nowego

ale to juz jak tam sobie chcesz...

tutaj link do fajnie zmodowanej obudowy http://www.overclock.net/t/1353982/sentry-cm-gladiator-600-wc-dual-xeon

(jak nie widziales tego to warto zalukac)

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu zastanowilbym sie czy jest sen kupowania czegos zeby zmodyfikowac ta obudowe wiem ze zakup czegos takiego jest na lata ale bez przesady buda juz swoje ma na twoim miejscu szukal bym uzywki jakiejsc albo dolozyl troche zlociszy i kupil cos nowego

ale to juz jak tam sobie chcesz...

tutaj link do fajnie zmodowanej obudowy http://www.overclock.net/t/1353982/sentry-cm-gladiator-600-wc-dual-xeon

(jak nie widziales tego to warto zalukac)

Nową obudowę już dawno mam w zastępstwie, tylko już od dłuższego czasu się chciałem zabrać za zmodyfikowanie tego Gladiatora i jakoś czasu nie było. A co do multiszlifierki, to się przyda jeszcze do robótek w domu (akurat jest remont więc pewno się znajdzie dla niego wiele zastosowań).

Also w obecnym momencie to nadal tylko przygotowanie odpowiednich "zabawek" gdyż ostateczny projekt wyjdzie w praniu. Build-a widziałem i przyznam iż zacnie wyszedł.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na twoim miejscu zastanowilbym sie czy jest sen kupowania czegos zeby zmodyfikowac ta obudowe

 

Modding nie wybiera :D Jak chce się pobawić to może i na starej obudowie z lat '90.

 

Do majsterkowania i okazjonalnego używania wystarczają zazwyczaj narzędzia z dolnej/średniej półki albo nawet z biedronki. Z rzeczy które warto mieć jednak nieco lepsze to będą raczej wiertła (jeśli masz zamiar coś wiercić), może blachy z budach nie są jakieś grube, ale wiem jak się człowiek robi czerwony (nie ze zmęczenia) jak trzeba wiercić dupnym wiertłem.

Ja osobiście takie rzeczy zrobiłbym dużą kątówką, wiertarką i pilnikami. Ale to ja, paznokcie sobie szlifowałem kątówką, a ręcznymi pilnikami nie da się zepsuć, bo za wolno robisz.

Także do takiej roboty to styknie nawet "dremel" z biedronki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...