Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780TI


Recommended Posts

Nie od dziś wiadomo, że GTX 970 jest słabszą kartą... dopóki się jej nie podkręci. Wtedy sytuacja się zmienia (jak diametralnie, to już zależy od przypadku, choć na ogół jest to podobny wynik). Oczywiście, wciąż cechuje się większą kulturą pracy.

Jeszcze nie nastały czasy w których supremacja układów AMD stała się jednoznaczna i nie wiadomo czy nastaną kiedykolwiek (odnosząc się do tej generacji układów).

Przedstawianie R9 390, jako zbliżonego konkurenta ma sens, mówienie o przewadze 8GB nad 4. (lub jak kto woli "3.5 + 0.5") jest zgodne z prawdą, natomiast prawienie kazań o niepodważalnej przewadze... to już jest ten moment, gdy zatracamy rzeczywistość i popadamy w fikcję.

P.S.
Wyjątkiem od powyższej reguły, na chwilę obecną, jest Hitman, gra która ,jak Funkie zauważył, to taki Project Cars dla AMD.

Link to post
Share on other sites

Wyjątkiem od powyższej reguły, na chwilę obecną, jest Hitman, gra która ,jak Funkie zauważył, to taki Project Cars dla AMD.

I tutaj jesteście w błędzie bo ostatnia aktualizacja do Hitmana znacząco podniosła wydajność kart NV ;)

Początkowo w DX12 R9 290X 1040/1300Mhz bez problemu wygrywał z GTX980 1277/1750Mhz. Po ostatniej aktualizacji 290X nie ma startu do GTX980!

A Rise of The Tomb raider to już nie jest nowa gra czy raczej jest po prostu nie wygodna dla Twojej tezy dlatego nie przedstawiasz wyników jej testów :>

Link to post
Share on other sites
I tutaj jesteście w błędzie bo ostatnia aktualizacja do Hitmana znacząco podniosła wydajność kart NV ;)

Początkowo w DX12 R9 290X 1040/1300Mhz bez problemu wygrywał z GTX980 1277/1750Mhz. Po ostatniej aktualizacji 290X nie ma startu do GTX980!

 

A Rise of The Tomb raider to już nie jest nowa gra czy raczej jest po prostu nie wygodna dla Twojej tezy dlatego nie przedstawiasz wyników jej testów :>

Masz może jakieś testy Hitmana na nowym patchu?

P.S.

Tak coś czułem, że ta skrajne niższa wydajność wynika z braku dostępu do kodu i szybko się tym zajmą.

Link to post
Share on other sites

Masz może jakieś testy Hitmana na nowym patchu? P.S. Tak coś czułem, że ta skrajne niższa wydajność wynika z braku dostępu do kodu i szybko się tym zajmą.

Nie szukałem testów w sieci ale widzę u siebie jak wygląda wydajność.

980 znacznie przyspieszyła po ostatniej aktualizacji Hitmana i jest po za zasięgiem 290X gdzie na premierowym wydaniu gry 290X oprawiała GTX980.

W lokacjach, które sprawdzałem wzrost dochodzi do 20%.

Link to post
Share on other sites

Dj xbeat specjalnie dla Ciebie ;)

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_radeon_r9_390_g1_gaming_najtanszy_rywal_gtx_970?page=0,12

 

Jestem świadomy, że karty nvidii lepiej wypadają w tej grze. zresztą sam robiłem testy.

 

r9 290x = 100%         srednia 60fps

gtx980ti = 161,67%   średnia 97fps

gtx980ti OC = 204,6%     srednia 128 fps

Edytowane przez marcin34424
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...