Skocz do zawartości

Komputer dla gracza [+/- 4500-5000]


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Gry (wszelkiej maści, np. Wiedźmin 3, Fallout 4, Battlefield 4, The Division)
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/- 4500-5000 + monitor z osobnym budżetem
Kiedy zamierzasz kupić komputer?: Kwestia kilku dni
Których części potrzebujesz?: Buda + wyżej wspomniany monitor
Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Propozycje monitorów niżej.
Specjalne wymagania: gtx 970. Po przygodach z moim laptopem jestem trochę przewrażliwiony na punkcie chłodzenia. Dodatkowo, komputer będzie stał w pokoju, przy oknie które wychodzi na południowy-zachód, więc w lecie robi się bardzo ciepło, więc zależy mi, żeby nie mieć problemów z przegrzewaniem się komputera.
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Brak
Własna propozycja zestawu:
Procesor - Intel Core i5-6600K 1059 zł
Chłodzenie - SilentiumPC Fortis 3 HE1425 139 zł
Płyta główna - MSI Z170A-G43 Plus 530 zł
Dysk twardy - Crucial BX200 240GB 269 zł
Nagrywarka - Samsung SH-224FB SATA (black) 59 zł
Zasilacz - Thermaltake Smart SE 530W bronze 140mm modular 229 zł
Do tego dojdzie jakiś dysk HDD 1TB, ale to w następnych miesiącach, na start SDD wystarczy.

Daje to kwotę 4152 zł, więc mam jeszcze trochę zapasu w budżecie. Przy czym chciałbym, żeby większy koszt wiązał się faktycznie z lepszą wydajnością. I jeżeli chodzi o szkło, to nie chce łączyć tych dwóch budżetów, chyba, że faktycznie monitor 144MHz, robi taką różnicę, że dla zwykłego gracza ma to znaczenie.

Zestaw złożyłem przeglądając forum i teraz kwestia po co robiłem tak naprawdę temat.
1. Jeżeli chodzi o płytę główną, to czy warto dopłacać do G45 Gaming (699 zł) lub brać jakaś inną, np. AsRock Z170 Extreme4+ (639 zł) pojawiała się w tematach.
2. Co do pamięci RAM, to pytanie czy ta wybrana, czy jakąś inną oraz 2x4GB czy 8GB.
3. Dysk widziałem był często polecany MX200 i pytanie czy warto dokładać 100 i brać zamiast tego BX200.
4. Tutaj mój największy problem - karta graficzna. Wiem, że ma to być GTX 970. Przeglądałem, różne tematy i najczęściej pojawiały się tam MSI i Gigabyte, a z kolei tutaj często przewija się ta wybrana w zestawie wyżej. Zależy mi na dobrym chłodzeniu, głównie z tych względów o których pisałem wyżej. No i ze względu, że w końcu będę chciał ją zapewne podkręcić.
5. Obudowa też często sie tu przewijała, chyba, że jesteście w stanie polecić jakaś lepiej "chłodzącą".
6. Jeżeli chodzi o zasilacz, to ten był polecany w podobnych zestawach, ale pytanie czy warto dopłacić do tego samego, tylko z certyfikatem Gold (319 zł), lub czy warto/jest sens brać 630 bronze (295 zł). Czy też polecacie jakiś inny zasilacz.

A w kwestii monitora, chciałbym coś coś w przedziale 22-24 cale, w budżecie +/- 600 zł, np.
LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) - 499 zł
LG 24MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) - 649 zł
LG 24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI) - 599 zł
Edytowane przez plkdm
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Jeżeli chodzi o płytę główną, to czy warto dopłacać do G45 Gaming (699 zł) lub brać jakaś inną, np. AsRock Z170 Extreme4+ (639 zł) pojawiała się w tematach.

Wystarczy G43.

 

 

 

2. Co do pamięci RAM, to pytanie czy ta wybrana, czy jakąś inną oraz 2x4GB czy 8GB.

Może być 2x4.

 

 

 

3. Dysk widziałem był często polecany MX200 i pytanie czy warto dokładać 100 i brać zamiast tego BX200.

Jak już tysiąc razy tutaj pisałem BX200 w porównaniu do MX200 i BX100 jest na TLC zamiast MLC co wpływa źle na osiągi.

 

 

 

4. Tutaj mój największy problem - karta graficzna. Wiem, że ma to być GTX 970. Przeglądałem, różne tematy i najczęściej pojawiały się tam MSI i Gigabyte, a z kolei tutaj często przewija się ta wybrana w zestawie wyżej. Zależy mi na dobrym chłodzeniu, głównie z tych względów o których pisałem wyżej. No i ze względu, że w końcu będę chciał ją zapewne podkręcić.

Na pewno nie pojawiał się Gigabyte i MSI - najczęściej polecane ostatnio są Asus Strix, EVGA SSC, Gainward Phoenix.

 

 

 

5. Obudowa też często sie tu przewijała, chyba, że jesteście w stanie polecić jakaś lepiej "chłodzącą".

Wyciszona obudowa SPC Pax M70.

 

 

 

6. Jeżeli chodzi o zasilacz, to ten był polecany w podobnych zestawach, ale pytanie czy warto dopłacić do tego samego, tylko z certyfikatem Gold (319 zł), lub czy warto/jest sens brać 630 bronze (295 zł)

Jak już dopłacać to do Cooler Master G550m. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Jeżeli chodzi o płytę główną, to czy warto dopłacać do G45 Gaming (699 zł) lub brać jakaś inną, np. AsRock Z170 Extreme4+ (639 zł) pojawiała się w tematach.

 

Jak chcesz wyciskać ostatnie soki z CPU oraz z pamięci, to dopłata do Extreme4+ będzie uzasadniona. Oczywiście + wgranie nowego biosu

 

 

 

4. Tutaj mój największy problem - karta graficzna. Wiem, że ma to być GTX 970. Przeglądałem, różne tematy i najczęściej pojawiały się tam MSI i Gigabyte, a z kolei tutaj często przewija się ta wybrana w zestawie wyżej. Zależy mi na dobrym chłodzeniu, głównie z tych względów o których pisałem wyżej. No i ze względu, że w końcu będę chciał ją zapewne podkręcić.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=66069

 

Dostajesz bdb wykonanie, backplate, bardzo kulturalne chłodzenie w obciążeniu, grę FC: Primal oraz bon Sodexo na 100 zł.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Ostatecznie biorę:
Procesor - Intel Core i5-6600K
Płyta główna - MSI Z170A-G43 Plus
Dysk twardy - Crucial MX200 250GB
Zasilacz - Thermaltake Smart SE 530W bronze 140mm modular
Zasilacz Cool Master g550m 550W niestety jest niedostępny na esc.pl, więc zostaje przy tym.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...