Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar złożyć komputer do gier za około 2500 zł(2200 - 2300 zł = bez dysków bo dyski posiadam).

 

Proszę o konfigurację zestawu komputerowego najlepszego w tej cenie w tym GTX 960 4 GB. Części mogą być jak najbardziej używane = tańsze. Jw, części komputerowe za mniej więcej 2200/2300, bo dyski już mam w tym SSD i HDD.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

wypełnij to 

 

 

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:
Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
Kiedy zamierzasz kupić komputer?
Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Link to post
Share on other sites

wypełnij to 

 

 

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Kiedy zamierzasz kupić komputer?

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Komputer zamierzam kupić teraz jakoś na czasie. Sama buda. Co do podkręcania to zależy jaki zestaw. Mój monitor to ASUS VH242H. Nie mam zamiaru go zmieniać. Nie wiem jaką ma rozdzielczość. Specjalne wymagania to właśnie GTX 960 4 GB - moim zdaniem to najlepsza karta w zestawie komputerowym w tym przedziale cenowym. Nie posiadam części z poprzedniego modelu ale tak jak jest napisane wyżej, mam już zakupione dyski także proszę o złożenie konfiguracji bez dysków w granicach 2300 zł. Myślę o procku i5 4460 albo ewentualnie i5 2500K. Na początku chciałem zakupić i5 6400, DDR4 etc. ale doszedłem do wniosku, że nie ma co inwestować w najnowszą generację skoro za kilka stów mniej mam taką samą wydajność procesora tylko starsza generacja.

Komputer zamierzam kupić teraz jakoś na czasie. Sama buda. Co do podkręcania to zależy jaki zestaw. Mój monitor to ASUS VH242H. Nie mam zamiaru go zmieniać. Nie wiem jaką ma rozdzielczość. Specjalne wymagania to właśnie GTX 960 4 GB - moim zdaniem to najlepsza karta w zestawie komputerowym w tym przedziale cenowym. Nie posiadam części z poprzedniego modelu ale tak jak jest napisane wyżej, mam już zakupione dyski także proszę o złożenie konfiguracji bez dysków w granicach 2300 zł. Myślę o procku i5 4460 albo ewentualnie i5 2500K. Na początku chciałem zakupić i5 6400, DDR4 etc. ale doszedłem do wniosku, że nie ma co inwestować w najnowszą generację skoro za kilka stów mniej mam taką samą wydajność procesora tylko starsza generacja.

Oczywiście proszę o wszystkie propozycje bo moja może być błędna.

Komputer zamierzam kupić teraz jakoś na czasie. Sama buda. Co do podkręcania to zależy jaki zestaw. Mój monitor to ASUS VH242H. Nie mam zamiaru go zmieniać. Nie wiem jaką ma rozdzielczość. Specjalne wymagania to właśnie GTX 960 4 GB - moim zdaniem to najlepsza karta w zestawie komputerowym w tym przedziale cenowym. Nie posiadam części z poprzedniego modelu ale tak jak jest napisane wyżej, mam już zakupione dyski także proszę o złożenie konfiguracji bez dysków w granicach 2300 zł. Myślę o procku i5 4460 albo ewentualnie i5 2500K. Na początku chciałem zakupić i5 6400, DDR4 etc. ale doszedłem do wniosku, że nie ma co inwestować w najnowszą generację skoro za kilka stów mniej mam taką samą wydajność procesora tylko starsza generacja.

Oczywiście proszę o wszystkie propozycje bo moja może być błędna.

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślę o procku i5 4460 albo ewentualnie i5 2500K. Na początku chciałem zakupić i5 6400, DDR4 etc. ale doszedłem do wniosku, że nie ma co inwestować w najnowszą generację skoro za kilka stów mniej mam taką samą wydajność procesora tylko starsza generacja.

 

Myślałeś o częściach używanych tak? 4460 jest już średnio opłacalny, skylake to dopłata rzędu 60-80zł za troszkę większą wydajność, pamiątki ddr4 i nowszą platformę. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli używki, to warto się zastanowić. Może się uda zrobić 1155 wraz z GTX 970

Mógłbyś przesłać konfigurację?

Myślałeś o częściach używanych tak? 4460 jest już średnio opłacalny, skylake to dopłata rzędu 60-80zł za troszkę większą wydajność, pamiątki ddr4 i nowszą platformę. 

4460 używany kosztuje 600 zł a Skylake 830 zł.

Link to post
Share on other sites

Zgubiłem gdzieś ten temat. 

1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

http://allegro.pl/intel-core-i5-3450-4x-3-1ghz-3-5ghz-hd2500-pasta-i6042078125.html

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-970-strix-directcu-4gb-ddr5-gwar-i6061092454.html

http://allegro.pl/ms-7797-s1155-core-i3-i5-i7-ddr3-16gb-sata-i6040687176.html

 

Wydajne 4 rdzenie na socket 1155 przy typowym mobasie. Bardzo wydajny gtx 970 w cichej wersji asusa. 

 

Zasilacz z niemal 500W na +12V jest tu bardzo dużym zapasem mocy i bezpieczną konstrukcją. 
Standardowo 8gb ram w jednej kości co pozwoli na modernizację. Solidnie wykonana buda atx z 2 wentylatorami 120mm. 

Link to post
Share on other sites

Zgubiłem gdzieś ten temat. 

1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

http://allegro.pl/intel-core-i5-3450-4x-3-1ghz-3-5ghz-hd2500-pasta-i6042078125.html

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-970-strix-directcu-4gb-ddr5-gwar-i6061092454.html

http://allegro.pl/ms-7797-s1155-core-i3-i5-i7-ddr3-16gb-sata-i6040687176.html

 

Wydajne 4 rdzenie na socket 1155 przy typowym mobasie. Bardzo wydajny gtx 970 w cichej wersji asusa. 

 

Zasilacz z niemal 500W na +12V jest tu bardzo dużym zapasem mocy i bezpieczną konstrukcją. 

Standardowo 8gb ram w jednej kości co pozwoli na modernizację. Solidnie wykonana buda atx z 2 wentylatorami 120mm. 

Chyba nie ma sensu oszczędzać na wszystkich podzespołach i wydać na dobrą kartę. Sprzęt musi być dobrze zoptymalizowany.

Link to post
Share on other sites

Zoptymalizowany pod jakim kątem ? 

 

Sprawdź co za monitor posiadasz. 

Wszystko jest napisane u góry: Komputer zamierzam kupić teraz jakoś na czasie. Sama buda. Co do podkręcania to zależy jaki zestaw. Mój monitor to ASUS VH242H. Nie mam zamiaru go zmieniać. Nie wiem jaką ma rozdzielczość. Specjalne wymagania to właśnie GTX 960 4 GB - moim zdaniem to najlepsza karta w zestawie komputerowym w tym przedziale cenowym. Nie posiadam części z poprzedniego modelu ale tak jak jest napisane wyżej, mam już zakupione dyski także proszę o złożenie konfiguracji bez dysków w granicach 2300 zł. Myślę o procku i5 4460 albo ewentualnie i5 2500K. Na początku chciałem zakupić i5 6400, DDR4 etc. ale doszedłem do wniosku, że nie ma co inwestować w najnowszą generację skoro za kilka stów mniej mam taką samą wydajność procesora tylko starsza generacja.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba nie ma sensu oszczędzać na wszystkich podzespołach i wydać na dobrą kartę. Sprzęt musi być dobrze zoptymalizowany.

ja tu nie widzę oszczędzania na wszystkim. typowa buda atx, ram, zasilacz już z tych mocniejszych. Co najwyżej mobo budżetowe.  

Link to post
Share on other sites

Nic wydajniejszego w tej cenie nie kupisz. Możesz pójść mocniejszy CPU i GTX 960 pod kątem przyszłościowym. 

 

Jakiego rodzaju gry preferujesz ? 

To zależy już jakie gry. Chciałbym, żeby każda gra, w którą chcę zagrać, chodziła na ultra :) Lepiej kupić i5 4460 i GTX 960 czy tamten zestaw?

Link to post
Share on other sites

Od mojej opcji nie masz nic wydajniejszego. GTX 960 to gpu słabsze 40-50%

Tylko tak jak jest napisane w aukcji, komputer bez dysków za 2200-2300. 225 zł wydałem już na dyski.

 

Także na pozostałą konfigurację zostaje mniej.

Edytowane przez ShoneRx
Link to post
Share on other sites

Korzystając z okazji chciałem zapytać czy zestaw do gier jaki wybrałem jest optymalnym wyborem do 2500zł.

 

MSI Radeon R9 380 Gaming 4GB DDR5 256bit (1000/5800)

 

Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/

 

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

 

AsRock H110M-HDS /intel H110, DDR4, LGA1151/

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

 

Antec VP-PC 500W 120mm

 

LG GH24NSD1 SATA (black)

 

Niestety cena nie może przekroczyć magicznej bariery 2500zł., jeśli uda się taniej i nie gorzej będę bardzo zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...