Skocz do zawartości

Po przesiadce z integry na DX/XD nie ma żadnej różnicy.


Recommended Posts

Kupiłem za niemałe pieniądze DXXD i nic. Żadnej różnicy w dodatku dzwięk jest często szarpany etc. Win XP, ale nie ma teraz szans na kupno 7mki, nie mam już kasy po prostu. Da sie temu zaradzic?

slowem masz dobrze zaimplementowana integre, ktora nie kosi samych skrajow pasma (co czesto niektorzy myla z "powerem" xonarow po przesiadce). i nie chodzi o to, ze integra jest dobra, chodzi o to ze xonar jest tylko troche mniej do du*y.

za zlote rady w sprawie kart dla sluchawek masz komu dziekowac, bo takich tu cala masa. trzeba bylo polowac na wzmacniacz...

Link to post
Share on other sites

Ja też ostatnio kupiłem za 259 zł Xonar DX ;)

Najbardziej, co mnie zabolało po przesiadce z Realtek 889a to:

brak redukcji szumów dla mikrofonu i ustawiana progów microphone boost!

brak możliwości ustawiania wyjść audio jak było w Realteku!

Ogólnie jest okej.

Link to post
Share on other sites

Mam Xonara DX i moim zdaniem jedyna zauważalna (chciałoby się rzec słyszalna) różnica występuje w przypadku odtwarzania muzyki, bo to zadanie dużo bardziej wymagające dla karty dźwiękowej czy głośników/słuchawek niż gry czy filmy. Teoretycznie w grach dźwięk też powinien być lepszy, ale ja tego zwyczajnie nie słyszę, natomiast muzyka na Xonarze brzmi wyraźnie lepiej (nawet gówniane mp3) niż na mojej integrze (jakiś Realtek 7.1).

Link to post
Share on other sites

Q: ktos w Twoim watku dotyczacym karty raczyl napisac:

X: Jak dla tych słuchawek to za słabe karty. Xonar essence już by jej nie ograniczał.

Y: Może i bym się zgodził ale nie za takie pieniądze autor tematu jak zakupi Xonar DX będzie równie zadowolony i mniej wyda

i pozniej:

Y: no właśnie zakupisz XONARA DX to dostaniesz kopa dzwiękowego:p

 

czy mozna z tego wyciagnac jakis wniosek? czy dostales kopa i jestes zadowolony? czy ow "ekspert" moglby sie do tego odniesc? tudziez 3 razy sie zastanowic w przyszlosci zanim cos chlapnie? grunt, ze trzezwo na swiat patrzysz i nie gra Ci cena i marka a to co slyszysz.

jesli chodzi o wygrzewanie: jasne, wszystko sie wygrzewa, nawet Twoj xonar, wiec wstrzymaj sie z wnioskami choc... nie spodziewaj sie wielkich zmian. malo jest sprzetow ktore po wygrzani radykalnie zmieniaja swoj chrakter. zwlaszcza biorac pod uwage fakt, ze sluchawki to juz raczej masz wygrzane i teraz tylko "czekasz" na dx'a.

Link to post
Share on other sites

nrt, ale sam pewnie wiesz że jeżeli wzmacniacz słuchawkowy to już polować na lampowe, aby na prawdę słyszeć jakość, niestety wzmacniacz słuchawkowy jakiś normalny zaczyna się od 600 zł w zwyższ, a to jest trochę kasy. W tym przypadku karta dźwiękowa raczej ma za zadanie ( jak pisałem xonar DX = gry ) poprawić i jakość i przestrzenność w grach za pomocą swoich nowych wynalazków. Co do jakości to raczej chodzi o pasmo przenoszenia ( jak napisałeś ), noo i oczywiście aby doznał różnice w dźwięku z integrą musi przesiąść się na muzykę większej wagi ( najlepiej nagrania FLAC ).

 

Nie oszukujmy się wzmacniacz słuchawkowy trochę kosztuje, a karta dźwiękowa to mniejsze zło która usuwa integrę z pierwszego miejsca ( np ja słyszę dużą różnicę dźwięku na HD215 i sw-hf 6000 przy flac, na integrze już jest gorzej ;) raczej bym nie wrócił xd tym bardziej że spdif wzmacnia mi słuchawki prawie o połowę ( tym bardziej że moja zintegrowana karta dźwiękowa pochodzi z płyty głównej wartej 500-600 zł aktualnie, więc powinien być jakiś większy prestiż -.- )

Link to post
Share on other sites

nrt, ale sam pewnie wiesz...

a dlaczego lampa? milo by bylo, ale holdegron to 400 zl... z pc360 i integra zagra lepiej, niz dx. nie wspomne o audinscie, udacu i tym podobnym, co do 400-500zl mozna wyrwac, a zalatwiamy i kwestie karty, i wzmocnienia. mierzi mnie tylko, jak na forum sie wpycha wszystkim xonary za 250zl co to w kwestii sluchawek wymagajacych wzmacniacza nie zmieniaja nic, lub niewiele. na dodatek wyglada to tak, jakbym byl wrogiem tych kart... a ja tylko wrogiem owego panaceum na wszystko jestem ;)

nie wiem, czy xonar poprawia jakosc w grach, bo malo gram :) jednak jesli idziemy twardo w efekty to juz chyba lepiej creative z eax'em.

Link to post
Share on other sites

co do tych słuchawek pc 360 one podobno wymagają mocniejszego źródła , Dokupienie wzmacniacza do nich jest bardzo zalecane, ale nie wymagane, a twierdzenie ze Xonary są beznadzieje to na szczęście tylko herezje osób które nigdy nawet na oczy nie widziały tej dźwiękówki . Dobrze, że pozbył się tych pierdziawek Integry, bo nawet wzmacniacz (zależy też jaki gó**o wyciagnół z tego Realteka czy co on tam ma. I wcale dźwięk nie staną by się jakiś mega piękny jak co tu nie którzy potrafią w wcisnąć. Inna sprawa to Xonar DX+ Holdegron H1 + jakieś Highendowe słuchawki ;) wtedy możemy mówić o wzmocniom dobrym źródle. Ale taniej i lepiej wyszłoby zakupienie Audiotrack Prodigy.

Link to post
Share on other sites

twierdzenie ze Xonary są beznadzieje to na szczęście tylko herezje osób które nigdy nawet na oczy nie widziały tej dźwiękówki .

i widzisz Jozio? tak to na tym forum wyglada... witki opadaja, a posty takie jak powyzej nie powstawaly by, gdyby autor mial elementarna wiedze na temat analogowej czesci w torze audio. chocby skaly sraly, to sam przetwornik C/A, chocby za 5 tys, nie napedzi wymagajacych sluchawek. klania sie tu chocby dumping factor czy wydajnosc pradowa. sama moca i impedancja mozna sie podetrzec, bo to parametry wplywajace na to "czy" a nie "jak".

napisze najprosciej jak umiem. sluchawki to karta graficzna, wzmacniacz to procesor, zrodlo (caly czas mylone ze wzmacniaczem) to plyta glowna. czy kupujac grafike z wysokiej polki radzicie ludziom zmieniac plyte? czy moze jednak przydalby sie im wydajny procesor? czasem zmiana procka= zmianie procka i plyty, ale nigdy zmiana samej plyty nie zalatwia sprawy. gdy juz sie ma proc i karte mozna myslec o plycie, aby w OC wycisnac z tego zestawu maksa. naprawde, prosciej nie umiem.

dx wzmacniacza NIE ma, jest tylko i wylacznie zrodlem. to, ze obsluguje sluchawki o wyzszych impedancjach to szczera prawda, przeca Q nie twierdzi, ze mu nie dzialaja...

reasumujac i nawiazujac do porownania powyzej w chwili obecnej Q ma wydajna grafike, porownywalnej klasy plyte glowna i biednego jednordzeniowca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...