Skocz do zawartości

Drukarka laserowa do domu max 650 zł.


Recommended Posts

Cześć, proszę o pomoc Was, w wyborze drukarki do domu, generalnie drukarka jest używana sporadycznie wydruk dokumentów skan dokumentów i od czasu do czasu będzie robić za ksero, maksymalnie wydruk w miesiącu to 150-250 stron nie więcej,

skanera osobno nie posiadam ze względu na brak miejsca w domu, router mam(NETGEAR DGND3700) i połączyć sieciowo mogę aby każde urządzenie mogło drukować czy to z laptopa czy też z komputera stacjonarnego.

Czytałem ostatnie posty na temat drukarek:

1. BROTHER HL-2135W - podstawowa drukarka jaką bym zakupił

 

2. BROTHER DCP-L2520DW - http://forum.benchmark.pl/topic/204520-brother-dcp-l2520dw-urz%C4%85dzenie-oko%C5%82o-600-z%C5%82/ - ciekawy model (coś podobnego )

 

Pytanie czy jest jeszcze jakiś model za który nie trzeba przepłacać a funkcje ma podobne.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o drukarki Brother to musisz wziąć po uwagę to, że w tych urządzeniach osobno masz toner i bęben, tzn po wydrukowaniu określonej ilości stron, będziesz musiał wymienić ten bęben a co za tym idzie, zwiększa to koszt eksploatacji

Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie HP

http://www.sferis.pl/p/353434-urzadz-wielof-hp-laserjet-pro-m125a-mfp-cz172ab19.html

 

Lub z wifi

 

http://www.sferis.pl/p/332700-urzadz-wielof-hp-laserjet-pro-m125nw-mfp-cz173ab19.html

 

Są dostępne do niej tanie i wydajne zamienniki

Link to post
Share on other sites

Drukarka dotarła i zaczynam używać. :)

Skaner jest ok, oprogramowanie też.- wysyłanie z drukarki na komputer lub laptop skanów jest proste ale dla osób które mają trochę pojęcia styczności z tym tematem.

 

Połączenie Wi-Fi wymaga najpierw zmiany w ustawieniach IP na zakres adresów waszego Routera i później połączenie  za pomocą kreatora wbudowanego, na wyświetlaczu słabo czytelne ale da się przejść.

 

Wadą jest:

- brak portu LAN (tylko USB)

- skanowanie(kopiowanie)  dwustronne jak obrócisz kartkę ręcznie i zatwierdzisz na wyświetlaczu(brak podświetlenia)

 

Teraz wiem że mogłem dopłacić 100-150 zł i brać wyższy model, ale gwarancja na 3 lata i tak wystarczy.

 

PS.

Jak macie jakieś pytania to śmiało możecie pisać, postaram się odpowiedzieć. ;)

Link to post
Share on other sites

Drukarka dotarła i zaczynam używać. :)

Skaner jest ok, oprogramowanie też.- wysyłanie z drukarki na komputer lub laptop skanów jest proste ale dla osób które mają trochę pojęcia styczności z tym tematem.

 

Połączenie Wi-Fi wymaga najpierw zmiany w ustawieniach IP na zakres adresów waszego Routera i później połączenie  za pomocą kreatora wbudowanego, na wyświetlaczu słabo czytelne ale da się przejść.

 

Wadą jest:

- brak portu LAN (tylko USB)

- skanowanie(kopiowanie)  dwustronne jak obrócisz kartkę ręcznie i zatwierdzisz na wyświetlaczu(brak podświetlenia)

 

Teraz wiem że mogłem dopłacić 100-150 zł i brać wyższy model, ale gwarancja na 3 lata i tak wystarczy.

 

PS.

Jak macie jakieś pytania to śmiało możecie pisać, postaram się odpowiedzieć. ;)

A którą drukarkę kupiłeś? :)

Link to post
Share on other sites

Dobry wybór, aczkolwiek cena bębna, który trzeba wymieniać jest dość wysoka. Mieliśmy ten model w pracy ale z pewnych względów został wymieniony na innego Brothera, który miał po prostu tańsze materiały eksploatacyjne, jak wymieniałem tonery to były zawsze od producenta "dobretonery". Przy wydruku domowym drukarka powinna być w porządku, gdyż drukowanie nie będzie tak częste jak w biurze co przełoży się na rzadszą wymianę tonerów.

Link to post
Share on other sites

@Kato28 a na co wymieniliscie? Ja wziolem tego brothera ale model wyzej - http://www.brother.pl/printers/all-in-one-laser/dcp-l2560dw#specification-detailsi spisuje sie znakomicie. Wkurza mnie tylko to, ze jak ustawisz siec to zawsze drukuje karte z ustawieniami i nie mozna tego wylaczyc (przynajmniej ja nie widze takiej opcji) + "skanowanie(kopiowanie) dwustronne jak obrócisz kartkę ręcznie" tylko mi to akurat nie przeszkadza a wyeliminowanie tego problemu wiazaloby sie prawie z podwojeniem ceny (patrzac na ceny drukarek, ktore to posiadaja).

 

EDIT: @bo936 "Jeśli chodzi o drukarki Brother to musisz wziąć po uwagę to, że w tych urządzeniach osobno masz toner i bęben" i o to chodzi bo jak bys mial za kazdym razem wymieniac toner z bebnem (2w1) to wyszlo by drozej.

Edytowane przez hernix343
Link to post
Share on other sites

Ja sugerowałbym Brother DCP 1510, model HL-2135W ma trudniej dostępne zamienniki tonerów, przez co koszty na materiały eksploatacyjne mogą być większe. Do DCP 1510 za niecałe 80zł kupisz taki zamiennik http://dobretonery.pl/toner-zamiennik-dt1030b-do-brother-hl1110e-hl1112e-hl1210we-dcp1510e-dcp1512e-dcp1610we-mfc1810e-mfc1910we-pasuje-zamiast-tn1030-1000-stron-p-18545.htmlo wydajności 1000 stron. Zależy też jak często zamierzasz drukować, piszesz, że drukujesz sporo dokumentów, więc może drukarka atramentowa będzie lepszym rozwiązaniem? Tusze za grosze kupisz.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...