Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z restartującym się komputerem. Właściwie wydarzyło się to dopiero 4 razy w konkretnym przypadku. Zacząłem 2 tygodnie temu grać w grę "Black Desert". Mimo, że powinna ona chodzić na wysokich wymaganiach to nie byłem zadowolony z jej płynności i obecnie gram narozdzielczości fullHD i ustawieniach low/very low z kompletnie wyłączonymi efektami specjalnymi. Jedyną włączoną opcją jest anty-aliasing. Już w pierwszy dzień po kilkugodzinnym graniu przez moment spadły mi znacząco klatki (cały czas monitoruje to MSI Afterburnerem) i po paru sekundach komputer się zresetował. Druga taka sytuacja miała miejsce wczoraj również po kilku godzinnym graniu, wyglądała niemalże identycznie. Dzisiaj natomiast po 2 godzinach w grze komputer zresetował się przy "przywoływaniu bossa" (piszę to dlatego, że temu przywoływaniu towarzyszy spora ilość efektów specjalnych, których nie mogę wyłączyć w opcjach i spadają mi przy tym klatki), po restarcie odpaliłem grę ponownie i przy następnym "przywoływaniu boosa" komputer również się zresetował. Do tego mam problem z wczytywaniem się tekstur w miastach, w których jest dużo obiektów- widzę kontury obiektów, gra zawiesza się na 5-6 sekund i odcina już z wczytanymi teksturami.

 

Mój sprzęt:

-Płyta: B85-HD3

-Procesor: Intel Core i5-4590S z chłodzeniem boxowym

-Zasilacz: Chieftec GPS-600A8 600W

-Grafika: AMD Radeon Gigabyte R9 290

- 8GB ramu

-Dysk: Seagate ST1000DM003 1TB

 

Czyszczę go regularnie co miesiąc-2. Mam go od ponad roku ale jeszcze nie formatowałem.

 

I tu moje pytanie- co nie wyrabia? Karta wg. MSI Afterburner się nie przegrzewa. Cały czas mam odpalone wiatraki na 67%, temperatura nie przekracza 60stopni. Procesor również dochodzi maksymalnie do 60stopni. Klatki latają od 20-60, czasem spadają do 10 na parę sekund, głównie przy wymagających obiektach z wieloma szczegółami. Zauważyłem również że użcyie GPU skacze od 0% do 100% co chwilę podczas grania. 

 

Co spróbować zrobić? Bardzo mi na tym zależy, z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zobaczył bym działanie komputera w 3DMark.

W sprawie "zacinek" możliwe że twardy dysk pada więc zobacz raport S.M.A.R.T. w programie np Cristal Disc Info.

 

Restarty mogą być powodowane również z winy zasilacza lub karty, kartę najlepiej sprawdzić na innym komputerze, a zasilacz sprawdzisz miernikiem ( wystarczy z supermarketu za 20 zł z nową baterią).

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

S

Instalowales nowe stery ??? Mozesz odinstalowac te i poszukac starszych moze to cos pomoze a w innych grach to samo ???

 

W innych grach nie zauważyłem problemu. Ze sterami spróbuje- to prawda, dawno nie aktualizowałem.

 

 

Zobaczył bym działanie komputera w 3DMark.

W sprawie "zacinek" możliwe że twardy dysk pada więc zobacz raport S.M.A.R.T. w programie np Cristal Disc Info.

 

Zrobię dziś te testy. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...