Skocz do zawartości

Zestaw z morele.net ~~ 3000 zł do Gier


Recommended Posts

Witam , chciałbym poprosić użytkowników tego forum o pomoc w stworzeniu zestawu.

Co do moich preferencji i czego oczekuję od komputera.

 

·  Zastosowanie komputera : gry

·  Maksymalna kwota : 3000

·  Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu tygodnia

·  Których części potrzebuję : wszystkich

·  Czy będę podkręcać sprzęt? :  Nie

·  Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920 x 1080, 75 hz

·  Specjalne wymagania : zapisane poniżej

·  Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak



·  Inne :

 

Oczywiście chciałbym otrzymać zestaw, który zaoferuje za jak najlepszą cenę jak największą wydajność

Najchętniej kupiłbym zestaw na morele.net, jako, że składają tam za darmo pcta. Kupowałem tam już i byłem zadowolony.

 

 

Czego oczekuję od podespołów.

1)CPU: NIE będę podkręcał sprzętu (procesora/ramu itd)

2)Zasilacz: Chciałbym, aby był trochę na wyrost, nie chcę żeby pracował na prawie maksymalnej wydajności. Nie chcę, żeby mi się PC spalił .

3)Dysk: Chce dysk SSHD 2TB, nie chce SSD.



 

Z góry dziękuje za pomoc !

Link to post
Share on other sites

 

 

Najchętniej kupiłbym zestaw na morele.net, jako, że składają tam za darmo pcta. Kupowałem tam już i byłem zadowolony.

Składają za 1 zł. Za darmo masz wysyłkę i montaż w tańszym esc.pl

 

 

3)Dysk: Chce dysk SSHD 2TB, nie chce SSD.

SSHD się nie opłaca. Kup teraz HDD, a SSD później - w tym budżecie to wyjdzie wydajniej.

 

Do takiego monitora sugerowałbym dodać 200 zł do budżetu aby starczyło na GTX 970, który na wysokich detalach będzie się wyrabiać powyżej 60 FPSów.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

3)Dysk: Chce dysk SSHD 2TB, nie chce SSD.

 

... to dlaczego chcesz SSHD 2TB ? Paranoja. W tej cenie masz SSD + HDD.

 

1 x  Intel Core i5-6400 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100) 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  LG GH24NSD1 SATA (black) 1 x  Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Kingston 8GB 2133MHz CL15 1 x  AsRock H110M-HDV /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

3048 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

CPU bez możliwości OC na płycie H110 w mATX. 8 GB DDR4 2133 MHz w jednej kości zostawiając drugi slot wolny pod rozbudowę pod ewentualne 12 / 16 GB. Zasilacz z mocą ponad 400W na +12V będzie tutaj z sporym zapasem. Są to naprawdę bardzo mało prądożerne podzespoły. Obudowa już w pełnym ATX z dwoma wentylatorami 120 mm na pokładzie. GTX 960 od EVGA z chłodzeniem SSC oraz osobno HDD 1TB jak i również SSD 250 GB na kościach MLC. Na SSD wgrywasz system, soft i najczęściej grane gry. Żadne tam SSHD .... ble ... fuj 


Przy rezygnacji z SSD oraz przy dołożeniu ~ 250 zł, przeskakujesz na GTX 970. Przeszło 40% wydajności więcej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki @kajtek

@lewiis, wymagania jak w temacie, więc nie chciałem zakładać nowego wątku, może komuś tez pomoże. Próbuję coś doradzić bratu.

Z opcji jeszcze bardziej budżetowych coś takiego mi przyszło do głowy.

 

http://www.morele.net/inventory/info/ld9Ssb/

 

Wiem, ze w innych wątkach, często jest polecany zestaw i5 6400 i GTX 970. Tutaj wychodziłby ponad 3000.

 

Np. tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/bUvwfA/

Edytowane przez bombrowicki
Link to post
Share on other sites

 

 

Ewentulanie daj sobie na start SSD MX 100 250 GB i HDD dołóż z czasem. 

BX 100 ;)

 

 

 

Wiem, ze w innych wątkach, często jest polecany zestaw i5 6400 i GTX 970. Tutaj wychodziłby ponad 3000.   Np. tak:

Takie GPU w wersji niemalże niereferencyjnej nie ma sensu. Tutaj trzeba jeszcze trochę dopłacić do czegoś z lepszym chłodzeniem. Do tego radziłbym w takim wydaniu dać HDD na start zamiast kompletnie budżetowego SSD, które ma słabą wydajność.

Albo dołożysz te 200 zł do budżetu albo zostań przy  i5 6500 + gtx 960.

Link to post
Share on other sites

BX 100 ;)

 

 

 

Takie GPU w wersji niemalże niereferencyjnej nie ma sensu. Tutaj trzeba jeszcze trochę dopłacić do czegoś z lepszym chłodzeniem. Do tego radziłbym w takim wydaniu dać HDD na start zamiast kompletnie budżetowego SSD, które ma słabą wydajność.

Albo dołożysz te 200 zł do budżetu albo zostań przy  i5 6500 + gtx 960.

 

Ok, jaki GTX 970 zdałby tutaj egzamin? Czy w w cenie tego budżetowego SSD dostanę jakiś porządny HDD na start?

Link to post
Share on other sites

Dzięki raz jeszcze. Brat sam szperał i wymyślił sobie zestaw, jak poniżej:

 

http://www.morele.net/inventory/info/b92X6T/

 

On ma starą budę thermaltake, ma w miarę nowy zasilacz 700 dysk HDD i napęd optyczny.

 

Mówiłem mu, że pewnie tańsze podzespoły dostanie. Co sądzicie o tym zestawie? Co byście wymienili ewentualnie?

Link to post
Share on other sites

Części do wymiany:

CPU: Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

MOBO: AsRock B150A-X1 /intel B150, DDR4, LGA1151/
RAM: Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

GPU: Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB
SSD: Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

Razem: 3162 zł

 

CPU lekko mocniejsze od typowego i5 6400 kosztem słabszej integry, MOBO trochę okrojone względem PC Mate ale bez znaczącej różnicy, RAM w jednej kości zdecydowanie tańszy i z niższym taktowaniem, GPU od Asusa z cichym chłodzeniem, SSD od Cruciala o objętości 250 GB na kościach MLC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaki dokładnie model. Jeżeli to popularna seria Feel to zasilacz do niczego i jest bombą zegarową, do której szkoda cokolwiek podłączać.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki dokładnie model. Jeżeli to popularna seria Feel to zasilacz do niczego i jest bombą zegarową, do której szkoda cokolwiek podłączać.

 

muszę spytać, bo nie sprawdzałem. jeżeli to ten feel, to rozumiem, że byś sugerował ten 500 w antec?

 

 

 

Ta stara buda jest w pełnym ATX? Dysk i napęd są na SATA?

 

Zwykła starsza buda thermaltake z 3 wiatrakami (górny niestety uszkodzony). ATX. dysk i napęd sata.  

Link to post
Share on other sites

 

 

tak, feel są bardzo niepewne, bez dobrych zabezpieczeń, po prostu awaryjne...

 

Jest jednak chieftec. chieftec gps 700a8

Przekazałem bratu uwagi, ale się upiera co do tego, co wybrał (oprócz RAMU, bo oczywiście niekompatybilny z płytą główną). dysk chce wziąć ten budżetowy, żeby był tylko pod system. 

 

w każdym razie dzięki za uwagi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...