Skocz do zawartości

Żarówki samochodowe H7 - jakie wybrać?


Recommended Posts

Kupiłem 2 żarówki Bosha chyba jedna za 70 zł. Jedna mi się przepaliła po 4 miesiącach(może źle zamontowałem, otłuściłem), wsadziłem tam taką najtańszą z Carefura (chyba 5 zł, zawsze takie najtańsze w bagażniku mam na szybką wymianę). Różnicy w świetle pomiędzy lampami nie zauważyłem, ta tania działa już jakiś rok a ta z bosha 4 miesiące dłużej. Nic nie wskazuje póki co na różnice między nimi.

Link to post
Share on other sites

Ja też stawiam na osram, wg mnie jest różnica, kiedyś mieliśmy w aucie najtańsze z lidla i przepaliły się szybko, zresztą po jakimś czasie zaczęły słąbiej świecić, przy osramach światło jest takie same mimo już dosyć długiego czasu od zamontowania.

Link to post
Share on other sites

Osram albo Philips - byle zwykłe, a nie żadne +50%, +100%, Xenon, Blue itp. - bo będą świecić dużo krócej, a w większości nowych samochodów wymiana żarówek to operacja porównywalna do wymiany rozrządu ;).

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od samochodu. Mam w Vectrze B Osramy Nightbraker+ już 3,5 roku. Jeżdżę nią około 4-5k km rocznie więc mało ale chyba można wsadzić między bajki szybsze palenie lepszych żarówek. W dużej mierze zależy to od instalacji w samochodzie.

Link to post
Share on other sites

Jak kupiłem 3 lata temu żarówki Unitec w Casto i świecą do tej pory. Żarówki te to nic specjalnego koszt 18zł. Zaskoczony jestem ich trwałością. Auto sprzedałem w zeszłym roku a nowy właściciel nadal nim jeździ i żarówki święcą bardzo dobrze (nic nie wymieniał od czasu zakupu). Z moich obserwacji, żarówki się palą najczęściej gdy odpalamy auto na światłach, styki zaśniedzieją lub żarówki zostały zabrudzone. Wstrząsy też mają wpływ na trwałość jeśli żarówka nie została dobrze zamontowana w obudowie lampy samochodu. Przy montażu H7, H4 nie należy dotykać szklanej części żarówki.    

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od samochodu. Mam w Vectrze B Osramy Nightbraker+ już 3,5 roku. Jeżdżę nią około 4-5k km rocznie więc mało ale chyba można wsadzić między bajki szybsze palenie lepszych żarówek. W dużej mierze zależy to od instalacji w samochodzie.

 

No ja robię 20 - 25 tys. - co skraca interwał wymiany w porównaniu do Twojego pięciokrotnie ;).

 

Zresztą, oddajmy głos firmie Osram. Dane nt. trwałości Tc (czyli po ilu godzinach ulega uszkodzeniu 63,2 proc. żarówek):

a/ Osram zwykłe H7 - 550 h

b/ Osram Nightbreaker Unlimited - 250 h

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Według mnie jeśli chodzi o żarówki samochodowe to lepiej wydać więcej kasy i kupić coś porządnego. Odkąd mam swoje auto to świecą w nim osramowskie żarówki. trzeba tylko uważać bo to co dobre to człowieki lubią to podrabiać i tak samo jest w tym wypadku. Warto zaopatrzyć się z pewnego źródła.

Link to post
Share on other sites

Ja w kilku autach korzystam z Tungsram Megalight - cenowo przystępne, światło w porządku, czas pracy akceptowalny(średnio rok, ~25000km). Mam też w V40 żarówki Ring Xenon Ultima ale różnicy w porównaniu do Tungsramów nie ma(poza ceną :D).

Edytowane przez ArteK86
Link to post
Share on other sites

Osobiście mogę polecić żarówki OSRAM: http://elektrycznie.pl/grupa/osram/47395-zrodla-specjalistyczne/
Wychodzę z założenie, że nie ma sensu przepłacać i kupować żarówki za kwotę ok. 50-100zł (chyba, że jeździsz Range Roverem i efektownie świecące światła są Ci niezbędne). Z tego co się orientuje OSRAM szykuje podwyżki na swoje produktu związane z oświetleniem samochodowym więc pewnie w najbliższym czasie żarówki innych producentów też pójdą w górę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Hm... piszecie tu o żarówkach za nawet 70PLN. Nie lepiej zainstalować dwa LEDy na przód i spokój. Mnie kosztowały 7 lat temu 150 PLN. Oszczędza się wszystkie żarówki, paliwo, akumulator. LEDy działają do dzisiaj a nie były żadne tam super hiper. Po prostu dwa na przód a i od tego czasu żadna konwencjonalna żarówka się nie spaliła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...