Skocz do zawartości

Komputer bardzo często sie sam ponownie uruchamia :(


Recommended Posts

Witam,

W ostatnim czasie mój komputer zaczął się sam ponownie uruchamiać, podczas grania, jak i podczas zwykłego przeglądania www :(
Próbowałem sformatować, go bo myślałem, że mam jakiegoś wirusa czy coś, lecz jednak nic to nie pomogło.
Restartuje się nieregularnie, tzn. ,że nie ma określonego czasu, że ponownie uruchamia się co 10 minut.

Niekiedy potrafi się uruchomić ponownie, po dosłownie 10-12 sekundach :/

Oto specyfikacje:

NVIDIA GeForce GTX 960 2GB

Processor: Intel® Core i5-4460  CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz

RAM: 8GB

MSI Z97 Gaming 3

Thermaltake Smart SE 530W

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

W ostatnim czasie mój komputer zaczął się sam ponownie uruchamiać, podczas grania, jak i podczas zwykłego przeglądania www :(

Próbowałem sformatować, go bo myślałem, że mam jakiegoś wirusa czy coś, lecz jednak nic to nie pomogło.

Restartuje się nieregularnie, tzn. ,że nie ma określonego czasu, że ponownie uruchamia się co 10 minut.

 

Niekiedy potrafi się uruchomić ponownie, po dosłownie 10-12 sekundach :/

 

Oto specyfikacje:

NVIDIA GeForce GTX 960 2GB

Processor: Intel® Core i5-4460  CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz

RAM: 8GB

MSI Z97 Gaming 3

Thermaltake Smart SE 530W

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Temperatura procesora oscyluje w okolicach 35-40 stopni

Lecz kart graficzna, to juz cos około 75-90 stopni

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie procesora ? Jeśli te, które do niego dodają w pudełku, to w życiu nie uwierzę w taką temperaturę podczas stresu.

Trochę wysoka temperatura gpu, aczkolwiek nie powinna jeszcze powodować restartu/wyłączenia komputera.

Może to być wina uszkodzonego ramu, czy po prostu źle ustawionych jego opóźnień z automatu (w biosie).

 

Proponowałbym wszystko rozłożyć i złożyć jeszcze raz, może gdzieś, coś nie styka do końca i temu czasem gaśnie.

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie procesora ? Jeśli te, które do niego dodają w pudełku, to w życiu nie uwierzę w taką temperaturę podczas stresu.

Trochę wysoka temperatura gpu, aczkolwiek nie powinna jeszcze powodować restartu/wyłączenia komputera.

Może to być wina uszkodzonego ramu, czy po prostu źle ustawionych jego opóźnień z automatu (w biosie).

 

Proponowałbym wszystko rozłożyć i złożyć jeszcze raz, może gdzieś, coś nie styka do końca i temu czasem gaśnie.

W sumie kości ramu były dokładane później :)

Zaraz sprawdze je 

A chłodzenie procka jest pudełkowe intel,

Właśnie myślę nad założeniem czegoś lepszego :)

Polecacie cos ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...