Skocz do zawartości

Laptop do 4000zł /1000USD z USA


Recommended Posts

Witajcie. Jestem w USA w Nowym Jorku jeszcze przez kilka dni i nagle pojawił się pomysł kupna laptopa. Czy znacie jakieś sklepy, w których mogę kupić tanio? A przede wszystkim czy w USA będzie taniej? Laptop będzie używany do programów graficznych np. : photoshop, illustrator, do CAD: AutoCAD, Archicad, czasem do renderingu: Sketchup + vray. Niedługo zaczynam naukę programowania, więc kompilatory też wchodzą w grę. Chciałbym też czasem odpocząć od pracy i pograć. Niestety rajcują mnie max detale więc karta musi być dedykowana.

W skrócie:

- do renderingu, sprawnej pracy i braku ograniczania w grach przez CPU chciałbym i7 z serii skylake.

-SSD

-min 8GB RAM

-GPU dedykowane

- Min 15 cali, max 17

- Waga bez znaczenia

- Cena max 4000 zł/1000 USD

Niestety bardzo się spieszę i mogłem zapomnieć o czymś istotnym. Bardzo proszę o szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Naprawde chcesz kupic kadlubka za 4000zl do prac profesjonalnych? To tak jakbys szukal nowa S klase za 150k zl w salonie. Jesli masz uzywac glownie do zastosowan profesjolnalnych to wtedy musisz budzet podniesc o kolejne 4000zl np. Lenovo ThinkPad P50

 

Co do grania na max detalach :D To budzet musialbys powiekszyc 3krotnie (HyperBook X77DM-G)

G Edytowane przez BaMpEr
Link to post
Share on other sites

Ciezko cos doradzic.

Po pierwsze jak wspomnial kolega, do obrobki grafiki musi byc potezna moc obliczeniowa, czyli np taki czterordzenny i7 dodatkowo min 16gb ramu, co do kart graficznych to sie nie wypowiem bonie wiem jakie te programy maja zapotrzebowanie.zatem budzet ciut maly.

 

Druga sprawa.

Rynek hamerykanski jest zdecydowanie "inniejszy" niz europejski. Na pewno mozesz taniej kupic laptopy ichniej produkcji(nawet o 100-300$ taniej). Wiec jesli naprawde Ci zalezy celuj w cos pokroju Gigabyte, Razer, Dell, Apple(chociaz ten ostatni to chyba nawet w usa nie robi nic sensownego do obrobki grafiki).

 

Trese.

Wlicz w koszta zmiane zasilacza, ktory w wiekszosci przypadkow bez problemu nabedziesz w europie.

Oraz musisz sie liczyc z nadgorliwym celnikiem ktory jak tylko wyniucha nowe pudelko z lapkiem w srodku, zapoda Ci oplate celna. Dlatego lepiej pudlo z akcesoriami wyslac poczta i udawac ze laptop w Twojej torbie jest Twoj od 10 lat

 

P.s. Bamber.....hyperbook to polska odmiana clevo wiec watpieby to znalazl w NJ....ciutke pomyslec tez czasem nie zaszkodzi

Edytowane przez hebiuss
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, a jakieś konkretne modele? O większości spraw, o których pisaliście wiem nie od dziś. Piszę tutaj, bo potrzebuję pomocy w postaci podania konkretnego lapka. Tak jak mówiłem mam mało czasu tutaj, a wykorzystam go na zwiedzaniu. Niestety nie mam czasu na głebokie przeszukiwanie internetu, żeby samemu się dowiedzieć. Jeśli nie da się doradzić lapka spełniającego wszyatkiw kryteria to niech będzie to po prostu taki, który będzie najlepszy za te pieniądze. Może być w polakich cenach - sprawdzę różnicę tutaj. Mam mocne PC do renderingu, prac graficznych i grania, ale potrzebuję drugiego kompa, najlepiej czegoś mobilnego i tu właśnie pojawił się pomysł lapka. Ponownie proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

W tej kwocie poszukaj laptopa:

Lenovo Y700-15 z i5 6300k lub i7 6700k + 8/16GB RAM + 960M

Nie pomyl tego laptopa z serią IdeaPad - która będzie tańsza, ale za niższą cenę otrzymasz o wiele gorszą jakość wykonania, wyższe temperatury, możliwe problemy z kiepskimi egzemplarzami laptopa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@hebiuss

Nie szukam gamingowego laptopa. Gry będą od czasu do czasu. W tej cenie można znaleźć lepsze lapki niż te co podałeś. W zasadzie zdziwiły mnie Twoje propozycje.

 

@ramzesx

Zdążyłem się rozejrzeć i faktycznie to najlepsza opcja. Wydaje mi się, że w moim budżecie nie znajdę opcji i7 6700 + SSD a bynajmniej nie mogę takiej ustrzelić nigdzie. Jak nie znajdę wersji full w pożądanej cenie to spróbuję znaleźć wersję z 8 GB ramu i7 6700 i dyskiem HDD w możliwie najniższej kwocie. SSD i RAM dołożę na własną rękę. Może zamknę się wtedy w 4000zł. Jak sądzicie? W ogóle to jest tam miejsce na dodatkowe SSD? Np m.2 ?

Link to post
Share on other sites

To sa wszystko gamingi......lapek z grafa 960m juz uchodzi za takiego. Stacji roboczej w tym budzecie nie otrzymasz.

 

Zobacz sobie dell inspiron 7559, taki pol ma pol, biznes/gaming albo okrojona wersje asusa g501jw, ktorego na bestbuyu dostaniesz za 1070$

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic innego niż gejmingi nie znajdziesz. Y700 posiada dobre chłodzenie, osiąga dobre temperatury. Warto w nim zmienić pastę po zakupie.

Dell ma kiepski ekran, oraz parę innych niedorobek.

Asus będzie się przegrzewac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...