Skocz do zawartości

Wysokie temperatury GTX 970. Sposoby na obniżenie temperatury.


Recommended Posts

Witam ;d Zwracam się do Was z zapytaniem czy jest coś przez co mogę obniżyć temperatury w swojej karcie graficznej? Posiadam MSI GTX 970 OC (nie podkręcana, planuję za niedługo), a temperatura w przeciążeniu to 81 stopni Celsjusza. Co muszę zrobić, żeby zbić te temperatury? Czy są jakieś pasty termoprzewodzące na GPU? Czy udać się z tym do serwisu? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wentylacja bardzo dużo daje. Ostatnio leciałem na 4 wentylach podłączonych do mobo, a normalnie mam 7. Jak w grach miałem max 68 to dochodziło do 75 ( przy tej temp. przerywałem grę ) nie mówiąc już, że same wentyle na grafice wskakiwały na o wiele większe obroty.

Link to post
Share on other sites

Witam ;d Zwracam się do Was z zapytaniem czy jest coś przez co mogę obniżyć temperatury w swojej karcie graficznej? Posiadam MSI GTX 970 OC (nie podkręcana, planuję za niedługo), a temperatura w przeciążeniu to 81 stopni Celsjusza. Co muszę zrobić, żeby zbić te temperatury? Czy są jakieś pasty termoprzewodzące na GPU? Czy udać się z tym do serwisu? Z góry dzięki za pomoc.

Maksymalna temperatura dla gtx 970 to 98 stopni

 

Oczywiście nie polecam takich temperatur osiągać ale koło 80 nie jest czymś co mogło by uszkodzić te kartę

 

 

Zalman z3 plus

Ta buda ma wbudowane wentylatorki, działaj one cały czas? zmieniałeś/grzebałeś coś z nimi?

 

A jak temperatury procesora? może te elementy po prostu grzeją się wzajemnie i przez to temperatura jest tak wysoka?

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Maksymalna temperatura dla gtx 970 to 98 stopni

 

Oczywiście nie polecam takich temperatur osiągać ale koło 80 nie jest czymś co mogło by uszkodzić te kartę

 

 

Ta buda ma wbudowane wentylatorki, działaj one cały czas? zmieniałeś/grzebałeś coś z nimi?

 

A jak temperatury procesora? może te elementy po prostu grzeją się wzajemnie i przez to temperatura jest tak wysoka?

Nic w budzie i wentylatorach nie grzebałem. Temperatury CPU utrzymują się w obciążeniu 45-55 stopni(na chłodzeniu boxowym). Problem może tkwi w tym że mam zasilacz pół modularny i nie jest dobrze poukładany w obudowie.

Edytowane przez Demek95
Link to post
Share on other sites

Przeczyść sprzęt z kurzu, pospinaj okablowanie. Plastikowe opaski kosztują grosze 3-4 zł za 100 szt. Poprawisz cyrkulacje powietrza w obudowie i temperatury trochę spadną. Zapytam o model tego zasilacza i czy przypadkiem podczas grania mocno się nie nagrzewa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...