Skocz do zawartości

Windows 10 x86 czy x64 - netbook cpu Atom


Recommended Posts

Mam Netbooka Asus 1215n z 4Gb ram.

Procesor to Intel Atom D525 - 2 rdzenie (4 wątki).

 

W tej chwili OS to Windows 8.1 64-bit.

 

Chcę uaktualnić go do Windows 10 ale nie wiem czy lepiej zainstalować 64-bitową wersję czy może 32-bit (kosztem niepełnego wykorzystania ramu, który i tak jest na wyrost przy takim sprzęcie).

 

Orientuje się ktoś która wersja systemu będzie działała szybciej na takim "sprzęcie"?

 

Dodam, że siedzi w nim SSD Plextor M6S.

Link to post
Share on other sites

Już zainstalowałem Win 10 32-bit. Dostępne jest 2,74GB z 4GB zamontowanych

 

Możecie podpowiedzieć jak przetestować system (co porobić jakimi programami), żeby porównać później z systemem 64-bit (robiąc identyczne testy)?

Porobiłbym testy na tym systemie, a następnie zainstalowałbym x64 i porobił te same testy.

 

Potomni mieliby informacje czy warto na Atomie instalować 64-bitowy system.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć (chyba nie ma) Cinebench R15 dla systemu 32-bit.

 

A chyba bez sensu robić na systemie x86 test w Cinebench R11.5 a w systemie x64 w Cienebench R15.

Czy punktacja jest taka sama?

 

Zrobię w Cinebench R11.5 w systemie x86 i x64.

 

Czy jakieś inne sugestie macie?

Link to post
Share on other sites

Porobiłem jakieś testy na dwóch wersjach systemu Windows 10 (32-bit i 64-bit). Może komuś się przyda.

 

Tabelka wygląda następująco:

 

http://i.imgur.com/oTtcFWH.jpg?1

 

 

Ogólnie wyniki są bardzo podobne na obu wersjach systemu.

 

Dziwi mnie jedynie dużo niższa wydajność dysku ssd na systemie 64-bitowym :/. Ma ktoś jakieś sugestie?

 

Sterowniki zainstalowane wszystkie. Testy robione w takich samych warunkach, czyli zawsze pod zasilaczem, takie same ustawienia planów zasilania, system uruchomiony i kilka minut nieużywany. System zainstalowany na tej samej partycji co poprzednia wersja.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe wyniki, wychodzi na to ze w tym przypadku wydajniejszy jest OS 32-bitowy praktycznie w kazdym z testow.

 

Co do wynikow AS SSD to moze w przypadku Win10 64-bit jakis proces obciazajacy dysk pracowal w tle podczas benchmarku?

 

Z ciekawosci, moze moglbys zapodac jeszcze wyniki Cinebench R15 dla Win10 64-bit?

Link to post
Share on other sites

Jak testowałem to nie było żadnych procesów w tle, które obciążały dysk. Aktualizacje zrobione, internet wyłączony. Brak zainstalowanego antywirusa.

Poza tym robiłem tego benchmarka (AS SSD) więcej razy niż dwa :). Raz od razu po uruchomieniu systemu, raz czekałem kilka minut, raz po godzinie od uruchomienia itp.... W tabelę wpisałem dwa pomiary, bo pozostałe były bardzo zbliżone.

Pilnowałem tego, żeby test był miarodajny.

 

@up

Przykro mi ale nie zaspokoję Twojej ciekawość gdyż zainstalowałem na nowo OS 32-bit :/. Nie przyszło mi do głowy, żeby zrobić w R15, bo nie miałbym do czego go porównać. A teraz to mi się już nie chce instalować, chociaż to tylko kilkanaście minut nawet na takim "szrocie" :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...