Skocz do zawartości

Tanie powerbanki z Allegro


Recommended Posts

Mam do Was, drodzy spece od "mobilków" pytanie. Na Allegro bardzo łatwo można kupić powerbanki o gigantycznych pojemnościach - 10000 a nawet 20000 mAh za niecałe 40 zł! Mieliście z nimi do czynienia? Czy uszkodziły Wam może telefony? Ile razy po pół roku użytkowania można naładować nimi takiego zwykłego smartfona, z baterią 2000-2500 mAh? Chodzi mi o coś takiego:

 

http://allegro.pl/ladowarka-powerbank-20000-mah-gratis-kabel-usb-i6010439627.html .

 

W sumie, za podobną cenę można by złożyć powerbank na typowych aku paluszkowych z części ze sklepu elektronicznego. Na YT jest parę filmików o tym. Przetwornica, kilka zwykłych aku (nawet z odzysku ze starej baterii do loptopa), przełącznik, dioda, rezystor i gotowe. Czyli, teoretycznie dałoby radę. Dlatego pytam o coś taniego. Rzadko zdarza mi się być poza zasięgiem za długo, więc spora pojemność też wbrew pozorom byłaby zaletą. nie musiałbym pilnować, czy naładowałem powerbank.

Edytowane przez mw1975
Link to post
Share on other sites

Kupowanie chińskiej podróbki za 40 zł zazwyczaj kończy się tak:

 

 

Naprawdę nie lepiej dopłacić te 60 zł i mieć markowy, porządny powerbank, którym naładuje się telefon 3-4 razy i wytrzyma spokojnie parę lat?

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

to mnie teraz zaskoczyłeś. właśnie też jestem na etapie kupowania powerbanka i spodobał mi się Mi Power Bank 10000 mAh

https://sklepxiaomi.pl/produkt/akcesoria/powerbanki-baterie/mi-power-bank-10000-mah/

 

Ale jak widzę taki filmik to zastanawiam się czy to rzeczywiście dobry wybór.

to co w takim układzie powiecie na A-Data PV110 ? chyba że ten Xiaomi z filmiku był właśnie za jakieś 40zeta a z tego linku co podałem są raczej pewne i dobre

Edytowane przez angelus01
Link to post
Share on other sites

Na power bankach się nie oszczędza.

 

Jeśli taki power bank ma w sobie ogniwa 18650 to np jedne z lepszych produkuje PANASONIC, ja od kilku lat posiadam NCR18650A gdzie ma on około 3100 mam. Tyle że one kosztują koło 45-50 zł. Nie stracił swoich właściwości.

 

Teraz sobie wyobraź że taki power bank 10000mAh na bdb Panasonikach będzie kosztował koło 200zl.z czego 3/4 kwoty to wartość ogniw. Oczywiście mówimy tutaj o cenie detalicznej. Ale na pewno badziewie dalej będzie badziewiem bo dobre ogniwo kosztuje.

 

Pokusilem się kiedyś na Nokie 2200mah, która kosztowała pierwotnie 40zl. Ja dalem 15, ale Zmierzam do tego, że niby markowa a i tak nie trzyma wartości od samego początku.

 

 

Link to post
Share on other sites

Xiaomi robi teraz bardzo dużo sprzętu posiada serwis na terenie Polski. A nawet jak coś się zepsuje to większość części też da rady zamówić. Wszystko przechodzi przez Czechy a tam nikt nie sprawdza materiałów niebezpiecznych więc na pewno z chin dojdzie

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...