Skocz do zawartości

Laptop do 5000zł, AutoCad, Abacus


Recommended Posts

Cześć! Potrzebuję laptopa dla siostry, do 5000zł. Sam namawiałem ją do stacjonarnego, ale cóż, jej wybór.

1) Kwota przeznaczona na zakup: 5000zł, ewentualnie delikatnie więcej (ale wolałbym tego uniknąć).

2) Rozmiar matrycy: 17 cali.

3) Główne zastosowanie: praca w programach AutoCad, Inventor, Abacus. Także trochę grafiki, tzn. Photoshop czy Corel, ale nie zawodowo, raczej hobbystycznie.

4) Miejsce użytkowania: dom, biuro.

5) Wymagania specjalne: nie wiem na ile jest to teraz standardem, ale chciałbym, żeby był SSD. Ważne jest też, żeby laptop nie miał zbyt dużych problemów z przegrzewaniem.

6) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.): brak

7) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): może być bez, chociaż jeśli cena z systemem będzie atrakcyjna (mam tu na myśli Windows), to czemu nie.

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): http://www.x-kom.pl/p/274395-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i7-6700hq-16gb-2561000-gtx960m-fhd.html

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy akurat na takie potrzeby najlepszym wyborem byłbym budżetowy laptop gamingowy o fatalnym serwisie i dużej awaryjności (Lenovo Y700). Raczej w coś bardziej biznesowego bym chyba szedł, chociaż te gamingowe lapki z reguł całkiem ładne matryce mają a te biznesowe potrafią mieć kiepskie. Myślę też, że zupełnie nie ma potrzeby celować w karty graficzne pokroju GTX960M do takich potrzeb, jedyne co to da to dodatkowy bonus do głośności i temperatury.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem marki apple jednak muszę przyznać im wielki podziw.

Do rzeczy, programy typu kreatywność, biznes znacznie lepiej wypadają na ich sprzęcie.

Optymalizacja i wykorzystanie podzespołów bez żadnych dodatków, jednak ich cena...

Jeśli zależy twojej siostrze tylko i wyłącznie na programach i jeśli nie przeszkadza ci myśl że za nadgryzione jabłko zapłacisz ok.2 tyś to będzie zadowolona bo w końcu to apple.

 

Model: http://www.komputronik.pl/product/261838/Elektronika/Sklep_marki/Apple_MacBook_Air_13_3_MJVE2ZE_A_.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

Jednak ekran to tylko 13 cali ale za 1000zł bez problemu da radę dokupić monitor 22calowy oraz klawiaturę i mysz.

I spotkacie kompromis laptop biznesowy i po części komputer stacjonarny jeśli to nie jest problem.

Jeśli będzie problem z taka hybrydą to popieram post powyżej.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z poprzednikiem .. od ponad tygodnia pracuję na Macbooku Pro 13 i chociaż nigdy nie byłem ich fanboyem a to moj pierwszy ich latop, to ten sprzęt na prawdę da się lubić. Po prostu przyjemnie się z niego korzysta i bardzo płynnie działa. W zasadzie nie wymaga on wyłączania, wystarczy uśpić jak tablet a później otworzyć lapka i wszystko mamy jak na dłoni. Bateria trzyma przy moim wykorzystaniu ze 3 dni. Dokupienie np za jakiś czas do tego dobrego markowego monitora biurowego typu jakiś 24 calowy Dell za jakieś 900 zł i mamy 2 w jednym - i super mobilny sprzęt z którym można wysiedzieć 3 godziny na kolanach, i dobrą podstawę do stworzenia własnego kącika biurowego traktując maca jak stację bazową + monitor i klawiatura a do tego bardzo dobre wykonanie. Na prawdę nie wiem skąd taki hejt na maki. Obenie jest konkurencja - Delle czy Samsungi premium są bardzo podobnej ceny, tym bardziej tego nie rozumiem. Póki co maka śmiało polecam, nie napotkałem jeszcze na żadne problemy czy utrudnienia przy pracy na tym sprzęcie a fajnie też mieć świadomość, że stosunkowo dobrze trzymają one cenę i za 3 lata nadal będzie można je sprzedać za niemała kasę w razie czego. Jeśli mój mak z cyklem życiowym przebije 5 lat to uznam to za na prawdę w pełni udaną inwestycję bo oczywiście obecnie w paru czy parunastu procentach przyznaję, że jest to też trochę kupione jako zabawka z ciekawości.

 

PS AutoCad chodzi super płynnie na tym sprzęcie.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...