Skocz do zawartości

Recommended Posts

To już chyba nie bardzo mogą nazywać siebie producentami, a raczej dystrybutorami. Jestem zaskoczony, bo wyglądają identycznie. Ciekawi mnie jak jest na prawdę. Przyznam, że Silentium straciło w moich oczach. Myślałem, że to ich autorski produkt.

Link to post
Share on other sites

To nie jest jakaś nowinka że SPC de facto importuje chińskie OEMy. Wszystkie ich dotychczasowe obudowy to chińskie gotowce z lekkimi modyfikacjami ("chcemy 4 USB na froncie a nie dwa", itp.). Temat był poruszany wielokrotnie na forum. Oczywiście przedstawiciel SPC powie Ci jak bardzo dużo pracy wkładają w modyfikację obudów oraz że OEMy to tylko płótno na którym utalentowana polska ręka maluje cudowne obudowy... Tak czy owak masz "przyzwoite" pudła w niezłych cenach. W niektórych przedziałach jest lepsza konkurencja, w niektórych nie. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Znam ten sam patent ze środowiska rowerowego. Wystarczy popatrzeć na stare produkty NS Bikes, Dartmoora, BOPa (polskie marki) itp. Wszystko było z chińskiego katalogu, tylko napisy zmieniane, dziś Dartmoor i NS są już rozpoznawalne na świecie i to dzięki swoim autorskim produktom.

Także bym nie skreślał SPC, bo to chyba było jasne że większość produktów mają z katalogu (np. wentyle). Jak się rozkręcą, a już się rozkręcają, to zacznie wpadać coraz więcej autorskich konstrukcji, tylko najpierw trzeba mieć pewną pozycję na rynku i zapas kapitału.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że możliwe jest prowadzenia firmy produkującej obudowy mającą dajmy 1 fabrykę w Polsce w której robią własne produkty. Jeszcze nie mam nic do tego, że z Chin. Ale mogli by się postarać i zrobić własny projekt. To nie jest trudne tylko trzeba trochę wyobraźni i chęci. 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że możliwe jest produkowanie w Polsce. Tyle że wtedy nawet byś nie pomyślał żeby to kupić. Cena byłaby co najmniej niekonkurencyjna.

 

Dziwi mnie to że według większości ludzi nic nie jest trudne. Skoro tak to dlaczego nie zakładacie firm produkujących w Polsce, robiących swoje projekty. Przecież takie łatwe i można kupę kasy zarobić.

 

Ja osobiście szanuję każdą osobę która znalazła sposób na zarobienie pieniędzy w inny sposób niż pójście do roboty. Poza tym ich obudowy są konkurencyjne i gdybym miał kupować budę do kompa to nawet bym się nad nimi zastanawiał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

 

To oczywiście bardzo logiczne podejście i normalnie w pełni bym się z Tobą zgodził. W przypadku SPC hisoria jest jednak bardziej skomplikowana. Właściwy wybór OEMów i lekka ich modyfikacja to oczywiście jakiś sposób na biznes i cieszę się że firma się rozwinęła ale to podejście ma swoje ograniczenia. Obecnie dostajemy już obudowy dość drogie (bo oferują i obudowy w okolicach "zatłoczonych" przez konkurencję- ~400zł) nadal opierające się na tanim chińskim OEMie i z taką samą pieczołowitością wykonane. Materiały, jakość plastików, sławne umierające na potęgę panele frontowe w gladiusach i cała masa mniejszych problemów. Największym problemem była jednak strategia marketingowa firmy. Mieliśmy tu kilka lat temu speca od chłodzeń (moderatora!) który okazał się ukrytym pracownikiem SPC a jako moderator od lat promował produkty firmy wychwalając je pod niebiosa i "tłumiąc" konkurencję... Podobne krety znalazły się na większości innych dużych for komputerowych. To już praktyka skrajnie karygodna.

Link to post
Share on other sites

Drewniak byłbym bardziej skłonny kupić obudowę z Polski słabej jakości niż z Chin także słabej jakości. Jeśli ma się firmę które chce zawojować rynek(nie tylko Polski) to takim podejściem dalej będą dobrą opcją budżetową na rynkach europy wschodniej. Życzę im powodzenia żeby zmienili swoje podejście do zarządzania przyszłością firmy, przykładem może być firma Sharkoon.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...