Skocz do zawartości

Komputer dla gracza pod OC 5000zł


Recommended Posts

Witam,

 

prosiłbym o ocenę i korektę wybranego przeze mnie zestawu dla gracza.

  • Zastosowanie komputera: granie i jeszcze raz granie (nie przepadam tylko za FPS'ami)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 5000zł (w razie dużego konfliktu do nagięcia o 200zł)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?  jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: sama buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? zdecydowanie tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? FHD Philips 227e
  • Specjalne wymagania: cicha praca przy braku obciążenia, rozmiar budy nie ma znaczenia
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? napęd dvd, dysk 250GB maxtor diamondmax 21
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/rNAJGY/
  • Inne: nie jestem pewien czy przy marnej jakości monitora można zdziałać coś dobrego 

Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie potrzebnie pakujesz się w 1150. W tej samej cenie będziesz miał 6600K pod DDR4

 

Monitor jaki masz, taki masz. 22 cale FullHD na IPS. Nie jest źle. Szkiełko zawsze można zmienić z czasem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przewertowałem mnóstwo testów, forów oraz opisów płyt głównych. Wywnioskowałem jedynie, że w tej technologii tańsze mobo nie pomaga w OC lub nie pozwala na wykorzystanie potencjału. Na droższe budżet nie pozwala. Nie chciałbym też wpaść na marketingową pułapkę "super uber gaming". Jeżeli chodzi o płyty jestem całkowicie zagubiony w temacie. Jeżeli mi doradzicie coś wyważonego cena/jakoś z chęcią przerzucę się na Skylake.

 

Dzięki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś te 200 zł wsadzić w kartę graficzną i kupić radeona r9 390x. Wzrost wydajnośći będzie odczuwalny szczególnie na directx 12. I jeżeli planujesz w przyszłości grać w 4k, bądź w qhd to mimo ze fps w grach oscylowac będzie między 25-40, ale będzie sie dało grać, a nie jak na gtx.

Link to post
Share on other sites

 

 

Po złożeniu wyszło niecałe 5k

 

Jest ok

 

 

 

zastanawiam się jeszcze ostatecznie czy te 200zł zapasu mogłoby jakkolwiek jeszcze tutaj coś poprawić.

 

Wydajności za bardzo nie podniesiesz. Możesz pomyśleć o fabrycznie wyciszonej obudowie, lepszym PSU itp.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...