Skocz do zawartości

Wentylatory do WC w rozsądnej cenie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez greghor,

Recommended Posts

Witam


Czy jest ktoś w stanie polecić jakieś dobre wentylatory do chłodnic w rozsądnej cenie? (okolice 40zł za sztukę)


Myślałem o chłodnicach Magicool G2 360 Slim Xflow oraz Coolgate G2 Dual 120 Xflow. Czy jest jakaś alternatywa w okolicach 40zł czy jedynym sensownym rozwiązaniem są Vardary za 60+?


 

Link to post
Share on other sites

Vardary też są bez rewealcji przy tej cenie. Przerobiłem wentylatory z kilku przedziałów cenowych i szczerze, warto szarpnać się na porządne sztuki. Od siebie polece Ci e-loop, wentylatory warte swojej ceny, stricte zaprojektowane aby wytwarzały duże ciśnienie co jest wymagane przy chlodnicach

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem rebrandowane e-loopy od Phobya

Kosztowały jakieś 65pln od oryginalnych różniły się tylko kolorem i niższą ceną pracy oraz chyba brakiem dodatków. Jakość ta sama. Na wentylatorach nie warto oszczędzać no chyba ze naprawde nie obchodzi Cię ich głośność i wydajność

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem rebrandowane e-loopy od Phobya

Kosztowały jakieś 65pln od oryginalnych różniły się tylko kolorem i niższą ceną pracy oraz chyba brakiem dodatków. Jakość ta sama. Na wentylatorach nie warto oszczędzać no chyba ze naprawde nie obchodzi Cię ich głośność i wydajność

 

A jakieś oznaczenia możesz podać?

Znalazłem. Nie są aktualnie tańsze na tyle, żeby się opłacały :/

Edytowane przez dooku655
Link to post
Share on other sites

Opłacalne są moim zdaniem bo to naprawdę świetne wentylatory. Tyle ze drogie ale to jest "niemiecka precyzja"

Z niemieckiej precyzji polecam tez Ew wnetylatory pl1 lub pl2 również od firmy noiseblocker ("również" ponieważ e-loopy te oryginalne, nie-rebrandy to właśnie od firmy noiseblocker)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

radzą sobie tak samo czyt.: wyśmienicie. Maja świetne łożysko

Jedyna ich wada to taka że ze względu na kształt piasty śmigła (nwm jak to inaczej nazwać) średnio nadają sie na wentylatory wyciągające z radiatorów gdyż wtedy wtedy zaczynają hałasować.

Nie pamiętam skąd to info więc źródła nie podam

ale wentylatory i tak jedne z najlepszych

edit:

te wentylatory to najwyższa półka. Oferują długi czas pracy (wg producenta). nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na ich temat, no chyba ze w kontekście ceny

Edytowane przez greghor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Eh czyli z głodu łokcie będę gryzł :) Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia :)

 

Edit:

No tak. Oznaczyłem zanim pomyślałem :D

Znalazłem na angela.pl

eLoop S-Series 1900rpm za 80,90zł

http://www.angela.pl/p9125,noiseblocker-120mm-nb-eloop-s-series-1900rpm-b12-3.html

eLoop B12-P za 85,90 z PWM

http://www.angela.pl/p9127,noiseblocker-120mm-nb-eloop-s-series-pwm-b12-p.html

 

i jeszcze kilka typu S-Series 2400rpm,1300rpm i 800rpmza 80,90zł, czy S-Series B12-PS z PWM za 85,90.

No i zgłupiałem. Które wybierać? Czy brać 2400rpm i zmniejszać na kontrolerze w razie potrzeby? A może seria z PWM, w końcu te 5zł przy 80 to nie duzo :)

 

No i czy obieg z chłodnicą Coolgate G2 Dual 120 Xflow http://www.angela.pl/p11598,coolgate-g2-dual-120mm-xflow-cg-240g2x.html z dwoma eLoopami da radę schłodzić E5450 podkręcony + northbridge a po dołączeniu Magicool G2 360 Slim Xflow http://www.angela.pl/p11596,magicool-g2-360-slim-xflow.html poradzi sobie jeszcze z grafiką pokroju GTX 760 a potem GTX 970 albo wyżej?

Edytowane przez dooku655
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz 1300rpm,  w eloopach jest tak że im wyższy max rpm tym też wyższe rpm od którego startują. Ja u siebie mam eloopy ustawione w zakresie 700-1000rpm, w praktyce podczas długiego grania wentylatory mają niecałe 800rpm, a ciecz 29-30 stopni i sprzęt jest praktycznie nie słyszalny

Link to post
Share on other sites

Bierz 1300rpm,  w eloopach jest tak że im wyższy max rpm tym też wyższe rpm od którego startują. Ja u siebie mam eloopy ustawione w zakresie 700-1000rpm, w praktyce podczas długiego grania wentylatory mają niecałe 800rpm, a ciecz 29-30 stopni i sprzęt jest praktycznie nie słyszalny

A mówisz o PWM czy zwykłych?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No dobrze, chłodzenie powoli się transportuje w moim kierunku poza wentylatorami. Wg rad będę używał eLoopów ale pytanko. Czy mając dwie chłodnicę 240mm mogę założyć po jednym wentylatorze na każdą chłodnicę albo założyć na jedną 2 wentyle a drógą pozostawić pasywnie?

Aktualnie będzie chłodzony tylko wspominany Xeon E5450 a potem będę powoli dostawiać wentylatory.

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z Corsair SP120 High Performance? Ciśnienie statyczne jest porównywalne, airflow mniejszy:

B12-4 vs SP120

3,8 vs 3,1 mmH2O

150,3 vs ~107 m3/h

 

Jednak w wersji PWM Corsair posiada lepsze maksymalne osiągi:

B12-P vs SP120

2,24 vs 3,1 mmH2O

132,4 vs ~107 m3/h

 

A są tańsze o 20zł na sztuce.

Link to post
Share on other sites

Łożysko do kitu, komfort pracy do kitu. Cena e-loopow nie bierze się z powietrza tylko z jakości. Chcesz oszczędzic 20 zł to bierz corsairy. U mnie corsairy nie przepracowany 15 minut i wróciły do sklepu. Zresztą dane na papierze często nijak się mają do rzeczywistości

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Koledzy dobrze radzą. Sam również wymieniłem korsarze na noiseblockery i jestem więcej niż bardzo zadowolony. Wydajność taka sama przy niższych obrotach. A do tego korsarze na minimalnych obrotach były słyszalne jak siedziałem przy kompie (ok. 30 cm) a przy noiseblockerach cisza (pomijając dwa dyski 7200 obrotów ;) . Zdecydowanie warto dopłacić i cieszyć się chyba najlepszymi wentylatorami (nie mam żadnych doświadczeń z Be Quiet).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszelką pomoc. Właśnie dlatego lubię to forum bo nawet jak wpadnę na najgłupszy pomysł to ktoś spokojnie i powoli wytłumaczy mi jak bardzo złą drogą idę :)

 

Co do wentylatorów zapewne jeszcze zadam ze 2-3 pytania bo ciągle się rozglądam.


radzą sobie tak samo czyt.: wyśmienicie. Maja świetne łożysko

Jedyna ich wada to taka że ze względu na kształt piasty śmigła (nwm jak to inaczej nazwać) średnio nadają sie na wentylatory wyciągające z radiatorów gdyż wtedy wtedy zaczynają hałasować.

Nie pamiętam skąd to info więc źródła nie podam

ale wentylatory i tak jedne z najlepszych

edit:

te wentylatory to najwyższa półka. Oferują długi czas pracy (wg producenta). nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na ich temat, no chyba ze w kontekście ceny

 

W temacie "wyciągania z radiatorów" czyli konfiguracji pull znalazłem informację, że instalacja shroud'a około 5-10mm rozwiązuje problem hałasu przy wentylatorach eloop.

Źródło: http://www.blacknoise.com/site/en/products/noiseblocker-it-fans/nb-eloop-series/120x120x25mm.php?lang=EN#tab6

 

"This is due to aerodynamics, simply increase the distance between fan and cooler to about 5-10 mm, e.g. using a distance frame (normal PC accessoires) and the noise will disappear. We suggest an inflating assembly, which is what the fan is optimised for."

 

Wiem, że double i zasługuję na ostrzeżenie ale informacja warta zanotowania na forum.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...