Skocz do zawartości

Zakup nowego urządzenia wielofunkcyjnego


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Po 8 latach odszedł na spoczynek mój zasłużony brother 357c, wiec szukam nowego urządzenia wielofunkcyjnego. Studia już skończyłem i nie drukuję tak często jak kiedyś. Stoję przed ciężkim wyborem pomiędzy atramentem, a laserem. Z korzystaniem jest teraz różnie tzn. są tygodnie, że wydrukuję 1 lub 2 strony, a są też takie gdzie 30 i więcej, a czasami jest też tak, że przez pół miesiąca nic nie wydrukuję.

W kolorze bardzo rzadko drukowałem i nie sądzę, żebym nagle zaczął hurtowo w nim drukować.

Od urządzenia wymagałbym względnie dobrej wytrzymałości komponentów (kilka lat, patrz poprzednie urz. wielofunkcyjne ;) ), taniej i wydajnej eksploatacji (oryginalne tusze lub tonery), przyzwoitego skanera, wifi. Miłym dodatkiem będzie druk dwustronny automatyczny. Budżet 400-650zł.

 

Pozdrawiam,

FF

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry.

Patrząc na częstotliwość wydruków polecam zakupić urządzenie laserowe. Atramentowe są ok, ale dla osób, które drukują chociaż raz w tygodniu wszystkie kolory - inaczej tusz zasycha w głowicy i drukarki raczej już nie opłaca się naprawiać.

Ze swojej strony polecam dwa sprawdzone modele:

1. HP LaserJet Pro M125NW

2. Brother DCP-1610WE

Osobiście wybrałbym HP, ponieważ w Brotherze co 8-10 tonerów należy dodatkowo wymieniać bęben.

Pozdrawiam,
DrTusz

 

Dzień dobry,

 

Po 8 latach odszedł na spoczynek mój zasłużony brother 357c, wiec szukam nowego urządzenia wielofunkcyjnego. Studia już skończyłem i nie drukuję tak często jak kiedyś. Stoję przed ciężkim wyborem pomiędzy atramentem, a laserem. Z korzystaniem jest teraz różnie tzn. są tygodnie, że wydrukuję 1 lub 2 strony, a są też takie gdzie 30 i więcej, a czasami jest też tak, że przez pół miesiąca nic nie wydrukuję.

W kolorze bardzo rzadko drukowałem i nie sądzę, żebym nagle zaczął hurtowo w nim drukować.

Od urządzenia wymagałbym względnie dobrej wytrzymałości komponentów (kilka lat, patrz poprzednie urz. wielofunkcyjne ;) ), taniej i wydajnej eksploatacji (oryginalne tusze lub tonery), przyzwoitego skanera, wifi. Miłym dodatkiem będzie druk dwustronny automatyczny. Budżet 400-650zł.

 

Pozdrawiam,

FF

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź,

Jeśli dobrze rozumiem to w HP nie wymaga/przewiduje jego wymiany? Z drugiej strony brother oferuje 2 lata dłuższą gwarancję.

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć jak wygląda sprawa z awaryjnością drukarek laserowych? Istnieją elementy, które są nie opłacalne w naprawie lub wymianie?

Powiedz mi jeszcze co sądzisz o tym Samsungu? http://www.x-kom.pl/p/160373-urzadzenie-wiel-laserowe-samsung-sl-m2070w-wifi-nfc.html

Lub tym modelu od brother z drukiem dwustronnym? http://www.x-kom.pl/p/210134-urzadzenie-wiel-laserowe-brother-dcp-l2520dw-wifi-duplex.html

 

Na ten moment te 4 modele biorę pod uwagę, chyba że są jeszcze inne przyzwoite drukarki mieszczące się w założonym budżecie


Edit:

Najważniejszym kryterium w wyborze jest jakość kserokopii oraz skanów. W takim wypadku, którą drukarkę zakupić? Zależy mi na czasie i dobrze zainwestowanych pieniądzach.

Link to post
Share on other sites

Ja mam urządzenie Brothera. Natomiast jak miałbym Ci radzić to brałbym dcp j152. Ostatnio widziałem go w Komputroniku ale nie wiem czy jest jeszcze dostępny;/. Drukarka bardzo wydajna i ekonomiczna w eksploatacji. Zamienniki są mega tanie. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź,

Jeśli dobrze rozumiem to w HP nie wymaga/przewiduje jego wymiany? Z drugiej strony brother oferuje 2 lata dłuższą gwarancję.

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć jak wygląda sprawa z awaryjnością drukarek laserowych? Istnieją elementy, które są nie opłacalne w naprawie lub wymianie?

Powiedz mi jeszcze co sądzisz o tym Samsungu? http://www.x-kom.pl/p/160373-urzadzenie-wiel-laserowe-samsung-sl-m2070w-wifi-nfc.html

Lub tym modelu od brother z drukiem dwustronnym? http://www.x-kom.pl/p/210134-urzadzenie-wiel-laserowe-brother-dcp-l2520dw-wifi-duplex.html

 

Na ten moment te 4 modele biorę pod uwagę, chyba że są jeszcze inne przyzwoite drukarki mieszczące się w założonym budżecie

Edit:

Najważniejszym kryterium w wyborze jest jakość kserokopii oraz skanów. W takim wypadku, którą drukarkę zakupić? Zależy mi na czasie i dobrze zainwestowanych pieniądzach.

W drukarkach HP masz w kasecie drukującej (tonerze) jest już bęben więc nic dodatkowo nie musisz wymieniać. W podanym przez Ciebie Brotherze możesz mieć problem z dostępnością zamienników a jeśli chodzi o Samsunga, to tak samo jak w drukarkach HP kaseta jest z bębnem i z dostępnością zamienników nie powinno być problemu.

Polecam również HP LaserJet Pro M125NW

Edytowane przez bo936
Link to post
Share on other sites

Witam,

z tego co widzę informacji i odpowiedzi nie dostałem na założony temat, to piszę w tym wybrałem drukarkę:

Brother DCP-L2520DW http://www.x-kom.pl/p/210134-urzadzenie-wiel-laserowe-brother-dcp-l2520dw-wifi-duplex.html

 

przeglądając parametry innych i tego co oferują w opcjach jak skanowanie bez użycia komputera ta wg mnie jest optymalną opcją dla mnie.

Jak odbiorę ze sklepu to dam znać jak jest naprawdę.

Link to post
Share on other sites

Dobry wybór, powinna Ci ta drukarka dobrze służyć, tylko zaopatruj się w dobre materiały eksploatacyjne, akurat do tego modelu Brothera są łatwo dostępne zamienniki, popatrz w sklepie internetowym dobretonery, tam  można tanio dostać zamienniki. Drukarka w stosunku cena-jakość jest bardzo dobra, nie powinieneś żałować.

Edytowane przez Kato28
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło od mojej ostatniej wizyty tutaj lecz było to spowodowane dużą ilością spraw do załatwienia. Więc przez ten czas myślałem nad tym hp i brotherem. W tym momencie brother odpada mimo mojej sympatii do tej firmy ze względu na wymiany bębna. Hp ma prawie wszystko czego oczekuję wifi, port lan. W jednym sklepów sieciówek planowałem już zakup bo było po drodze i cena przyzwoita. Sprzedawca powiedział mi, że w przypadku skanu dokumentów muszę korzystać aplikacji/programu, żeby skanować pliki do kompa, faktycznie tak jest?

 

Ogólnie szukam u.wielofunkcyjnego laserowego z wifi, z normalnym skanowaniem do komputera oraz portem usb z możliwością skanowania do dysku przenośnego. Nie bez znaczenia jest łatwy dostęp do zamienników np. activejet

 

Pozdrawiam

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...