Skocz do zawartości

Komputer do podstawowych gier [1500 zł + monitor]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lewiis,

Recommended Posts

Witam wszystkich! Jestem pozytywnie nastawiony na części używane. Przejdźmy od razu do konkretów:

 

  • Zastosowanie komputera : gry (CS:GO, LOL + klasyka! Skyrim/Gothic/Wiedzmin/Call of Duty/Battlefield/The binding of Isaac itd itp )
  • Maksymalna kwota : 1500 zł + 500 zł monitor 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w najbliższym czasie
  • Których części potrzebuję : buda + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak 
  • Specjalne wymagania : w miarę możliwości cicha praca i system na dysku SSD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk HDD 500 Gb
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/grqwAK/
  • Inne: Kusi używany procek i lepsza grafa 
Edytowane przez rekkek
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie powinieneś iść w części używane przy takim budżecie oraz przy takich tytułach. 

 

Wymagania masz nie małe. 

 

Kiedy planujesz kupować żeby nie grzebać na allegro niepotrzebnie. 

Sytuacja wygląda tak, że w domu mamy (właściwie to mieliśmy) 2 laptopy. Ten gorszy wziął i umarł więc zakup nowego odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych dni. Części używane jak najbardziej wchodzą w grę a w szczególności karta graficzna oraz procek. Problem polega na tym, że ,,siła wyższa" chciałaby pójść w komputer składany z Allegro ( co wiem że nie jest dobrym pomysłem). Ta sama ,,siła" zachęca mnie do kupienia komputera z 12 miesięczną gwarancją czyli po prostu poleasingowego ;/ cały komputer używany wchodzi jak najbardziej w grę ale od prywatnego użytkownika a nie z jakiegoś pseudo serwisu. Na koniec ta sama osoba zachęca mnie do kupna komputera na procku intel xeon co jest dla mnie całkowitą porażką gdyż serwera nie mam zamiaru w domu zakładać... najnowszym wynalazkiem tej osoby jest komputer-piekarnik multimedialny z zintegrowaną grafą :'D Jak mogę przekonać taką osobę do kupna zwykłego, normalnego komputera :o? Cyferki przecież przemawiają na jego strone 

 

 

Edit. Monitor chyba jednak zostanie kupiony używany. Za jakimi modelami się rozglądać do 200/300 zł?

http://olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-3350p-CID99-IDe2hVw.html#c8ae3b7ddf399zł

 
 
 
Dysk SSD na urodziny
 
 
Styknie? 
Edytowane przez rekkek
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Procesor w bdb cenie, karta również, jak nie masz obaw to bierz. Wrzuć sobie ram w jednej kości, warto (i lepiej) dołożyć do antec vp 500. Ewentualnie możesz jakieś budżetowe h61 wrzucić. Co do monitora to cudów nie oczekuj, chociaż żeby rozdzielczość fhd miał (ten ma hd).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...