Skocz do zawartości

Monitor VGA karta graficzna bez VGA


Recommended Posts

Posiadam monitor, który ma tylko wejście VGA, a zamierzam kupić komputer z kartą graficzną GTX970 lub radeon R9 390. Z tego co wyczytałem karty te nie posiadają VGA, więc chciałbym spytać czy jest jakiś sposób na podłączenie ich do komputera? Jeśli tak to jaki? I aby nie zakładać nowego tematu.

Czy zasilacz 500W wystarczy dla i5 6600 oraz Radeona r9 390?

 

Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz złącza DVI-I na karcie. Przejrzałem dwie pierwsze karty z brzegu i na R9 390 znalazłem tylko DVI-D, natomiast na dwie GTX 970, obie posiadały DVI-I. Upewnij się przed zakupem, byś nie musiał bawić się w zwroty/konwertery.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

BZDURA TOTALNA dla zwykłego moniora lcd vga nie ma różnicy od jakie DVI się go podłączy ładnie chcecie go odwieźć od kupna tego radeona  

ps. radzę się douczyć jaka jest różnica między DVI-I a DVI-D 

 

NIEKOMPTENENCJA

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

tobexor, dałeś d... do kwadratu. Blaven i ARGOS mają tu całkowitą rację i sam się doucz. Mam wrażenie, że to już nie pierwszy temat, gdzie widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Ten monitor nie zadziała z tym radkiem przy pomocy tej przejściówki. Potrzeba konwertera sygnału cyfrowego na analogowy.

Żeby było weselej, nastały czasy, gdy producenci się nie przykładają do jakości sygnału analogowego i przykładowo na karcie która będzie działać z tą przejściówką jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będą występować zakłócenia obrazu.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie dał du*y, tylko całkowicie stracił wiarygodność (w materii technologii). Takiego błędu nie da się popełnić mając podstawową wiedzę na temat PC-tów od strony technicznej. Wypowiadać się i udzielać "rad", nie mając przy okazji świadomości co się mówi, byle tylko mówić i postawić na swoim... tak to widzę.

Link to post
Share on other sites

Więc jeżeli mam zamiar używać tego monitora przez jakieś 2-3 miesiące to wybrać GTX 970 i konwerter, o którym pisał ARGOS?

 

EDIT:
http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

Jest tutaj napisane, że na wyposażeniu jest adapter DVI-VGA, czyli wszystko co potrzebne. Temat do zamknięcia, dziękuję za rady.

Edytowane przez danieljur
Link to post
Share on other sites

Więc jeżeli mam zamiar używać tego monitora przez jakieś 2-3 miesiące to wybrać GTX 970 i konwerter, o którym pisał ARGOS?

 

EDIT:

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

Jest tutaj napisane, że na wyposażeniu jest adapter DVI-VGA, czyli wszystko co potrzebne. Temat do zamknięcia, dziękuję za rady.

Jeżeli karta posiada DVI-I, bądź DVI-A, to nie potrzebujesz konwertera. Wystarczy zwykły kabel. Karta, do której link dałeś, posiada złącze DVI-I, więc zwykły przewód wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...