Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , to mój pierwszy post więc nie jestem do końca pewny czy umieściłem go w dobrym miejscu. Przechodząc do rzeczy , od jakiegoś czasu przeglądam rózne fora , serwisy chcąc kupić odpowiednio skonfigurowany komputer , i mimo masy przeczytanych tematów , informacji niejestem zdecydowany co do dwóch rzeczy Procesora oraz Grafiki chciałbym byście pomogli mi wybrać te dwie rzeczy mianowicie Co do procesora Szukam b.dobrego najlepiej 32nm procesu technologi. Myślałem nad i7 980X lub AMD 1090T x6 (Niestety bez 32nm) już byłem zdecydowany na i7 lecz wyczytałem gdzieś , że w BLACK VISION (ZESTAW OD AMD) wygląda to wszystko lepiej niz w przypadku i7 na wypasie i moja pewność co do zakupu i7 gdzieś sie zgubiła dlatego chciałem sie dowiedzieć od was ludzie którzy znaja sie na OC , ogólnie na sprzecie jak to wygląda pisałem mase listów do redakcji gazet oraz sieci sklepów w których zapewniali , że odpiszą i dadzą profsjonalną rade niestety wszystkie moje e-maile były nieodczytane , co do K.Graficznej jestem fanem RADEONA ale po ostatnich przejściach z moją kartą zastanawiam sie poważnie nad zmianą na GeForce , zastanawiałem sie nad Radeon HD 5970 a GTX 580 ogólnie komputer ma służyć zazwyczaj do Gier oraz od czasu do czasu Pracy (Photoshop). Procesor ma słyżyć na długi okres czasu i nie będzie specjalnie podkręcany chętnie chciałbym dowiedzieć sie waszych opinii na ten temat oraz jeżeli będziecie mieli ochote na stworzenie waszego zestawu tak do 6-7 tysięcy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o grafike to brał bym na 100% GTX580.

Jaką chcesz kupić płyte jesli zdecydujesz się na i7 ?

Miałem kiedyś Asus Rampage II Extreme i ta płyta po odłączniu od prądu nie trzyma napięc, przez co trzeba wchodzic do biosu i ustawiać OC od nowa. Czytałem o tym problemie na necie i sporo osób tak miało, więc z góry odradzam kupno tej płyty.

Link to post
Share on other sites

proc http://www.saturion.pl/index.php/produc ... GT-s_.html 1350

pamieci http://www.ceneo.pl/7719934 340

plyta http://www.proline.pl/?p=ASUS+P6T+DV2 860

zasil http://www.proline.pl/?p=ANT+HCG-520-EC+520W 320

grafa 2x http://www.proline.pl/?p=MSI+R6870+TFII 2000

buda http://www.proline.pl/?p=BTF+SURVIVOR+CORE 330

sdd http://www.proline.pl/?p=PI60GS25SSDR 490

hdd http://www.proline.pl/?p=SAM+2TB+32+HD204UI 330

cool http://www.proline.pl/?p=APF+NORDWAND 170

 

 

6150

 

amd x6 przegrywa z nim pod kazdym istniejacym wzgledem nawet kiedy xeon pracuje na nizszym zegarze niz amd

i7 6rdzenowy jest bezsensu - gdyz jest b. slabo podkrecalny i oglnie placac kupe kasy dostajemy wydajnosciowo to samo a nawet mniej po przeliczeniu OC

 

wogole jest bezsensu placenie 2800 za proca do gier i troche photo

Ty sie powaznie zastanow nad zwyklym i5 760 wzglednie xeonem 3450

 

i odpusc sobie jakies rogi - bajerow Asusa to sluchac nie potrzeba bo to tylko bajery

fatalna plyta dwie karty musza pracowac kolo siebie grzejac sie wzajemnie - chyba tylko dla fanatykow to triple - tyle ze to nikomu nie potrzebne chyba ze idiotom do grania w benchmarki i osikiwania sie nad zebranymi punktami bo w grach to bzdura

Link to post
Share on other sites

(...) i7 6rdzenowy jest bezsensu - gdyz jest b. slabo podkrecalny i oglnie placac kupe kasy dostajemy wydajnosciowo to samo a nawet mniej po przeliczeniu OC (...)

 

No chyba sobie żartujesz. 980X można stabilnie podkręcić do 4,9 GHz!! Masz odblokowany mnożnik, 32 nanometrowy proces technologiczny i 6 fizycznych rdzeni. Jakby tego było mało - 12 MB pamięci L3, niezwyklej istotnej w grach!!

Link to post
Share on other sites

(...) obciaz te 12 watkow przy tym zegarze (...)

 

To ma być komputer do gier, Hyper-Threading trzeba będzie wyłączyć.

 

(... ) azot sie zagotuje :) (...)

 

Zagotuje się już też na Grenlandii, Syberii i Antarktydzie (temperatura wrzenia: –196 stopni Celcjusza).

 

Wystarczy sensowne chłodzenie wodne, powiedzmy h70 Corsaira, będzie poza tym cichsze.

Link to post
Share on other sites

nie nie trzeba go kupowac- 3 kola za procesor i 2 za wode - 5000 za nic

 

bo w grach niczego nie da

a do profesjonala lepiej zlozyc 2 x po 4 rdzenie - 980x to bajer nie wiem po co nim zyjesz

 

azot zagotuje to przeniosnia

 

h70 nie jest zadnym sensownym chlodzeniem

 

GArts

Ty jestes niepowazny?

masz 6 kola i chcesz wydac 80 % na go*****y procesor tylko po to by miec najwydajniejszy procesor na rynku? a co z reszta elementow?

 

moze wsadzisz mu gtsa 250 do gier?

 

w jaka strobne Ty kombinujesz? - w absolutnie złą

Link to post
Share on other sites

(...) 3 kola za procesor i 2 za wode - 5000 za nic (...)

 

Wystarczy ok. 500 za chłodzenie wodne.

 

bo w grach niczego nie da

 

Owszem da. Spójrz na testy. Skok (w porównaniu do np. i5 750) nie będzie porażająco duży, ale będzie i to ewidentny.

 

azot zagotuje to przeniosnia

 

Aż się uśmiałem :)

 

h70 nie jest zadnym sensownym chlodzeniem

 

4 GHz przy temperaturze ok. 60 stopni.. A to gorsza wersja tego chłodzenia (h50):

Link to post
Share on other sites

nie nie bede patrzyl na testy bo w fhd i ustawieniah wysokich karta gtx580 ogranicza nawet i5 760 i mozna mu wlozyc duzo wiecej wiec po co mam patrzec na testy w kiepskich ustawieniach nikt nie sklada maszyny do gier za 5000 czy 8000 by grac w kiepskich ustawieniach - zweryfikuj swoje myslenie a nie patrzysz pustym wzrokiem na testy

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem to zdementować:

(...) tylko po to by miec najwydajniejszy procesor na rynku? (...)

 

O nie nie nie nie!

 

Są 8-rdzeniowe Xeony (24 MB L3) przystosowane do pracy na płytach 4-procesorowych = co daje (przy H-T) 64 jednostki logiczne.

 

Nie jestem pewien jednak, czy na tych płytach jest złącze PCI-e, no ale cóż, kto powiedział, że do gier potrzebna jest karta graficzna :):D:P

Link to post
Share on other sites

na rynku to znaczy na rynku u "rumunow" - w popularnym sklepie a nie co najwydajniejszego istnieje na swiecie ja tym nie handluje wiec na moim rynku to nie istnieje bo i kupic tego nie sposob - detalista z Ciebie czepiasz sie slowek choc doskonale wiesz o co chodzi

 

 

pewnie

mozna grac na integrze w koncu mozliwym jest jescze w wielu grach tryb 640 x480 i ustawienia low napewno bedzie zapier... w setkach klatek

- moze jakis rekord maszyny do gier :)

Link to post
Share on other sites

I w dalszym ciągu nie wiem co i jak :/ rozmyślałem i chyba wybrałem proc. i grafike ale wciąż potrzeba mi pomoc co do reszty

 

i7 960 (3,2) (Mam nadzieje że starczy do GTX 580)

Płyta główna = Prosiłbym o jakieś sugestie (Coś z Chipsetem X58 Intelki)

RAM = Prosiłbym o sugestie (6GB)

SSD CROSSHAIR 60GB

Monitor = Prosiłbym o sugestie (Led 21.5" pół-panorama)

WC = Tu zdecydowanie potrzebuje pomocy , potrzebne mi dobre chłodzenie wodne (CAŁOŚĆ na Grafike , Procesor , chipset ogólnie wszystko co jest dostępne :) )

Oczywiście obudowa tak do 500-700 zł z dobrą cyrkulacją powietrza

 

za wasze pomysły będe wdzięczny :)

 

 

a zapomniałem cena specjalnie nie gra roli ale by niebył to komputer za 10.000 tysięcy zł

Link to post
Share on other sites

a znajdz wade w tym co zaproponowno ?

jesli nie znajdzisze to nie wiem czego oczekujesz

 

gtx580 + chlodzenie accelero plus

2x6870 twin frozr jest mimo wszystko wydajniejsze

 

jesli osdzczedzic to 2x6850 na dobrym chlodzeniu - oszczednosc ok 5stow a prawie to samo

 

o wodzie to zapomnij - niczemu nie potrzbna poprostu

lepiej te kase wydac na cos ciekawszgo niz woda

Link to post
Share on other sites

skoro wyczytales i nichcesz multi gpu to nikt Cie nie zmusza - masz wybor to wolny kraj ;)

 

gtx 580 i wcale zadnej wody nadal nie potrzeba - jest ACC plus

 

procesor nie przemawia ? totez kup poprostu i5 760 skoro zadowalal Cie p4 roznica gigantyczna a pomiedzy i7 a i5 760 taka tam ledwo ledwo :)

Link to post
Share on other sites

Niemowie , że nie chce szczerze to jestem bardziej skłonny kupić 2 i w wypadku problemów z jedną mieć ew.zabezbieczenie , ale czy faktycznie jest tak , że przy crossfire /sli może nie działać tak jak sie tego oczekuje.

 

Podkładka 1366 jest mało przyszłościowa , więć chciałbym kupić coś na lata dlatego myśle o 4 ew.6 rdzeniach by za 2-3 lata nie musieć kupować nową podstawke oraz procesor , bo faktycznie jeżeli chciałbym na teraz komputer poszedłbym w strone i5

Link to post
Share on other sites

oczywiscie bo moze wyjsc gra ktora zle obsluguje multi ale to sie poprawia latka czy czyms a 80% wychodzacych poprwnie obsluguje - tym ktore nie obsluguja wystarczy sila jednej

 

nikt Ci nie da zadnej gwarancji ze multi zawsze i w kazdym przypadku zadziala w pelni sprawnie - ale to poprostu nieistotne

 

za 3 lata to pchniesz plyte razem z procem i nie bedziesz sia zastanawial czy wystarcza czy nie wystarcza

 

wez przyklad ze kupujac dzis 20% wiecej placisz 60% wiecej

czyli prostym drutem odkladajac te 60% za dwa lata kupisz nowy zestaw za dzis niewydaną zbednie kase

 

6 rdzeniach - uparles sie ;) a jesli w przyszlosci wyjda 2 rdzenie 10ghz to co bedziesz uprcie siedzial na swoich 6ciu po 3.0? dwa dziesiecio beda szybsze bo system sobie lepiej poradzi z obsluga dwuch niz szesciu czy osmiu z ktorych tak jak w grach nie kazda aplikacja da rade zrobic konkretny uzytek

 

o przyszlosci sie nie duma na przyszlosc mozna tylko czekac i cieszyc sie ze sie nie wtopilo w zloma zbyt duzo kasy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...