Skocz do zawartości

Pytania do Asus N53JQ-SZ253-8


Recommended Posts

Mam pytania do znawców. Ale najpierw punkt odniesienia: Asus N53JQ-SZ253-8

w cenie 4900 zł

(http://www.x-kom.pl/p/61896-notebook-la ... er-tv.html)

 

1. Jaka jest alternatywa do układu Intel i7 740QM + NVidia GT 425M (chodzi mi o odpowiednik CPU ADM + GPU ATI) abstrachując od konkretnych modeli laptopów.

2. Jest tam matryca 15,6 cala i natywna rozdzielczość Full HD 1920x1080 -czy jak rozumiem na tej 15,6 calowej matrycy wyświetlany jest obraz 1920x1080?Jak się pracuje na takich parametrach (pytam -bo mam na stacjonarce panel LCD z rozdzielczością natywną 1280x1024 a przekątna jest 19 cali)

Od razu wyjaśniam czemu poza głównymi parametrami (CPU, GPU, RAM) akurat taki model sobie upatrzyłem i aż za tyle:

-jest bez systemu (nie chcę tego preinstalowanego badziewia -wolę box i pełną swobodę)

-Ma blu-ray combo

-Ma tuner TV

-super solidna obudowa i małe grzanie

Link to post
Share on other sites

1)odpowiednika procesora o podobnej wydajnosci u AMD niestety nie ma i nie kroi sie na razie zebby bylo. Co do karty graficznej to juz taki radek 5730 jest od niej szybszy. Inna sprawa sa CUDA ktore znacznie przyspieszaja niektore obliczenia i prace wprogramach graficznych

 

2) No bardzo ciezko. Literki momentami sa male ale to kwestia przyzwyczaijenia. W programach graficznych idzie to docenic

Link to post
Share on other sites

A... to dlatego spotykam tak wiele hybryd CPU Intela a GPU ATI. To nie dobrze. Myślałem że jest prosta alternatywa czyli podobna wydajność procka i grafy tylko z innego alinsu producentów i w innej cenie. Co do drugiego pytania to ważne że mam odpowiedź że tak -na 15,6 calowej matrycy jest obraz 1920x1080 (na pewno można się przyzwyczaić). Dobra, czyli ewentualnie do sprawdzenia jest alternatywa CPU i7 (koniecznie) + nie nVidia tylko jakiś układ ATI. I tak biorę docelowo na raty więc te kilka zł w cenie nie gra aż takiej roli a zależy mi abym nie popełnił błędu mojej kuzynki która kierując się sercem ("ładnością" obudowy) kupiła rok temu HP który już wtedy mógłby robić za podkładkę pod kwiatek (ale jaką fajną).

To ma być sprzęt na min. 3 lata zarówno do pracy (bazy danych+office software) jak i do rozrywki (filmy HD, gry i to powiedzmy te kupione za rok a nie tylko aktualne). A tuner tv po to iż charakter mojej pracy powoduje iż nie mam stałego mieszkania -jeżdże za pracą zazwyczaj kończąc w wynajętym pokoiku gdzie jest sygnał TV. Jednym słowem poza walizką z ciuchami chcę targać tylko laptop który ma być wszystkim (narzędziem pracy, zabawką, narzędziem komunikacji, telewizorem). Dlatego też ważna jest solidność obudowy. Obawiam się tylko że jak znajdę mocniejszy układ i7+ATI to będzie brakowało innych ważnych dla mnie rzeczy :-( Popatrzę sobie gdzie jest umiejscowiony ten GPU GT425M (w końcu obsługuje DX11 to nie może być aż taki słaby). :]

Link to post
Share on other sites

Świetne źródło -dzięki :-). No rzeczywiście, HD 5850 było moim punktem odniesienia (wziąłem pod uwagę punkty 3DMark Ventage i wymóg DX11). GT425M słabszy prawie o połowę. W Zasadzie trzeba by ewentualnie porównać GT 445M, GTX460M lub GT540M. Nawet GT435M wygląda trochę za słabo. Dobra teraz sobie na spokojnie porównam przede wszystkim juz nie punkty a parametry samych GPU a potem poszukam odpowiednich zestawów, choć pewnie bedzie trudno znaleść cos z pozostałymi parametrami (są np. fajne laptopy ale bez blu-ray'a). Zobaczymy -widzę jednak od razu że grafa nVidi na starcie przegrywa cenowo z ATI. Nie wiem czy wynikiem tego jest jakaś znacząca różnica w jakości (mówię o porównywalnych układach gdzie ATI jest znacznie tańsze). Zobaczymy -ale dzięki za pomoc. Idealne byłoby dla mnie znalezienie laptopa z tej samej rodziny z mocniejszym GPU bez miażdżacej rónicy w cenie. Widzę cholerną różnicę przy wyborze laptopa i PC. Tam miałeś budżet i dobierałeś co chciałeś, mogłeś zaplanować upgrade za kilka miesięcy, a tutaj nawet jak masz budżet to albo rybki albo akwarium. Dobierzesz jakąś konfigurację i w zasadzie poza dołożeniem pamięci nic nie możesz. Chcesz mocniejszy GPU -już szukasz w gotowych zestawach w innej rodzinie produktów które nie mają tego co było fajne w poprzednim modelu a dokładają ci masę zbędnych dla ciebie rzeczy. Kurde, nie lubię kupowac laptopów :]

Link to post
Share on other sites

Z blu-raya'a raczej nie zrezygnuję -to musi być maszynka do oglądania filmów FullHD natomiast chyba macie rację z tunerem TV. To akurat mozna sobie dokupić jako peryferium a rzeczywiście w laptopach jest na tyle żadkie że bardzo zawęża. Odrzucam zatem tuner TV -nie musi go być. :-)

Link to post
Share on other sites

mozesz takze jeszcze rzucic okiem na tego:

http://www.x-kom.pl/p/60631-notebook-la ... 1080p.html

 

karta mniej wydajna ale ogolnie tez calkiem calkiem

 

ew MSI ale tu design jak dla gracza:

http://www.x-kom.pl/p/58730-notebook-la ... combo.html

 

wszystko zalezy ile mozesz dac pieniedzy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...