Skocz do zawartości

AIM SC808 nie wykrywa system po wymianie monitora


Recommended Posts

Od dnia wczorajszego jak zakupiłem nowy monitor podpiąłem najpierw przez HDMI później przez DPort (monitor ma wbudowane głośniki niestety) po uruchomieniu ponownym kartę przestał widzieć, natomiast widział AMD HD i nazwa monitora czyli te głośniki. Nie pomogły przeinstalowania sterowników z k.muzycznej/cały pakiet amd , wyciągnięcie ze slotu karty przeczyszczenie, nadanie karcie priorytetu czyli główne urządzenie do odtwarzania dźwięku w windows(reszta wyłączona). W moim przypadku jedynie wyłączenie komputera z zasilania i włączenia na nowo powoduje wykrycie karty. Co z tego jak po 3-4 rozruchach komputera znów kartę przestaje widzieć. Ta karta jest strasznie problematyczna sam wśród pechowych użytkowników nie jestem ( gromada ludzi ma podobnie system przestaje widzieć kartę) Sorry ale wydając 440zł na kartę mieć taki problem to trochę przesada.

​Macie jakieś pomysły? 

Link to post
Share on other sites

A jaki masz system? Ja u siebie miałem problemy przy Windows 10. Po restarcie nie widział karty ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania widział bez problemu. Na Windows 7 tego problemu już nie mam. Z drugiej strony wymiana systemu nastąpiła razem z wymianą płyty głównej z gigabyte na msi tak więc na 100% nie jestem pewien tego że winę podnosił system.

Link to post
Share on other sites

U m ie były takie objawy jakby karta nie dostawała zasilania. Brak tego charakterystycznego "tyknięcia" przy włączeniu. Próbowałeś ją przełożyć do innego złącza?

 

W takim razie u mnie możliwe że powodem była płyta główna. Na gigabyte karta była w pcie x16 a w msi jest w x1

Edytowane przez mseredin
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie? Również nie miałem problemów z kartą na Win7, po aktualizacji do Win10 karta czasem jest widoczna, a czasem nie. Probowałem reinstalacji sterowników i nic. Sprawdzałem na identycznym komputerze tylko z Win7 i karta działa normalnie. 

Link to post
Share on other sites

Ma swoje widzimisię nieraz co prawda miałem problemy takie na początku teraz problem ustal sprawdźcie w innych slotach

A i jak się cos poprzelaczalo w biosie odnośnie kart graficznych też niektórym pomagało o ile była wpiety w 2 slot grafiki jeśli macie stery od starej dźwiękówki też mogą występować problemy

Edytowane przez bleck55
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem rozwiązanie zaproponowane przez @@meo_pl i działa. Niestety nie wystarczy odłączyć PC od zasilania na krótką chwilę, lecz na kilka minut. Zwariować można... Czy te problemy mogą być podstawą do reklamacji i oddania karty na gwarancję (dopóki jeszcze jest)? W końcu nie będę za każdym razem PC wyłączał żeby superświetna karta za kilka stów łaskawie pojawiła się w systemie i zechciała działać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swoją droga jest to chore Panowie mając tak drogą dźwiękówkę mieć takie problemy. U mnie na razie chodzi bez przerwy aczkolwiek stresuje mnie ta sytuacja. Nie chcę jej sprzedawać bo jestem zadowolony z jakości dźwięku. Mam nadzieje że problem zostanie rozwiązany na Windows 10. Co do reklamacji to tylko niezgodność towaru z umową(wymiana na nowy lub zwrot gotówki)

Na serwis nie oddawaj w żadnym wypadku.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a z jakim sprzętem komputerowym nie ma problemu ? wczesniem miałem problemy z wykrywaniem dysku z systemem potem z dźwiękówką na szczęście w końcu wszystko ustało takie uroki PC :) z każdym PieCem miałem jakieś problemy jak dobrze pamiętam :)  ten typ tak ma :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do reklamacji to tylko niezgodność towaru z umową(wymiana na nowy lub zwrot gotówki)

Właśnie to miałem na myśli. Zobaczymy, czy po zmianie sytemu na Win 10 będzie działać prawidłowo. Jeśli nie, to spróbuję zmiany BIOSu, bo na przepięcie karty w inny slot na płycie głównej to nie mam niestety szans.

 

 

 

z każdym PieCem miałem jakieś problemy jak dobrze pamiętam  ten typ tak ma

Jest w tym wiele racji, ale mimo wszystko jak wydaje się pieniędze na sprzęt z wyższej półki, to oczekuje się, że nie będzie stwarzał problemów. Więc sam wiesz - niesmak pozostaje... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...