Skocz do zawartości

Gtx 960 czy r9 380?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad wyborem karty graficznej w budżecie ok.1000 zł i po dogłębnych poszukiwaniach wybrałem te dwie które wzbudziły moje największe zainteresowanie. Która jest wg. Was lepsza Gefroce GTX960 4gb czy Radeon r9 380 4gb? Wiem, że szyna danych w gtx to 128 bitów, a w radeonie 256, ale słyszałem że liczy się wydajność ogólna układu. Proszę o pomoc w doborze karty jak i modelu, chyba, że możecie zaproponować inną kartę z tego przedziału cenowego?

 Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jaki procesor? Jestem w trakcie testów GTX 960 2GB vs R9 380 4GB i ku mojemu zaskoczeniu, raczej to GTX wyjdzie z tego starcia zwycięsko.

 

Pełne wyniki prawdopodobnie jutro, ale mogę powiedzieć, że GeForce przegrywa właściwie tylko tam, gdzie jest bardzo duże zapotrzebowanie na VRAM, czyli w przypadku pojedynku 4GB vs 4GB GeForce zdecydowanie wygra.

 

W dodatku spadki w miejscach procesorowych to nie mit, ogólne uczucie płynności jest zazwyczaj lepsze na GTX 960.

 

Miłym dodatkiem jest też znacznie mniej wydzielanego ciepła przez GTX960 oraz mniejszy pobór prądu.

 

Na koniec cena - obecnie porządne wersje r9 380 4GB są nawet 50-100zł droższe niż GTX 960 4GB, więc wybór jest oczywisty.

 

Proponuję tę wersję:
http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html

 

EVGA robi jedne z najlepszych GTXów, szkoda, że tylko 2 lata gwarancji. Jeśli chcesz gwarancję 3 lata i zaoszczędzić trochę to masz:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-oc-4gb-gddr5-pci-e-box-gv-n960oc-4gd/pd/DQ47BYBBM/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karty porównywalnej wydajności z delikatnym wskazaniem na Radeona, chociaż w niektórych grach wspieranych przez nVidie to GTX 960 może mieć niewielką przewagę.

 

Zobacz obszerny test Liptona:

 

 

W cenie do 1000 zł znajdziesz bardzo fajne niereferencyjne konstrukcje zarówno Radeona jak i GTXa, także podkręcone wersje OC, jest w czym wybierać.

 

Napisz jeszcze jaki masz procesor, jeśli wierzyć ostatnim testom to Radeony lepiej radzą sobie z wydajnymi procesorami, im zaś procesor słabszy tym ta wydajność może być nieco niższa. GTXy prezentują się pod tym względem znacznie stabilniej. Po stronie Radeona może zaś przemawiać wychodzący DX12 w którym według różnych prognoz Radeony mają sobie radzić lepiej niż obecnie w DX11.

 

Twój wybór. Niezależnie co kupisz, bierz tylko wersje 4 GB.

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uzupełniając tylko swoją odpowiedź - tak jak napisałem wypada akurat w zestawie gier, który wybrałem, w teście Liptona widać, że np. w przypadku Far Cry 4 Radeon sprawdza się lepiej. Ale przy zablokowanej i5 w większości gier komfort wydaje mi się wyższy na GTX 960, nawet gdy średni framerate jest 2-3fps niższy, to jest stabilniejszy, Radeon jest znacznie bardziej skłonny do dropów i stutteringu.

 

A nadal mowa o GTX 2GB vs Radeon 4GB.

Edytowane przez zapp12345
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, również uważam że np. na 6600k lub 6700k lub innym mocnym podkręconym Intelu Radeon będzie dobrze sobie radził, ale na zablokowanych lub nieco słabszych prockach GTX będzie lepszy.

 

EDIT; no to ja bym do 4460 brał GTX 960. Składałem taki zestaw koledze i radzi sobie ten konfig w grach bardzo dobrze.

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...