Skocz do zawartości

Samsung UE40H6400 - niezadowalająca jakość filmów


Recommended Posts

Witam!

Zachwycony kilkoma sensami u brata z telewizorem Samsung LE40C650L - filmy hd w formacie mkv oraz avi (przepiękne kolory i ostrość obrazu przy plikach wielkości ok. 3-4 GB) podłączone przy pomocy pendrive'a, postanowiłem zainwestować w dużo nowszy model - UE40H6400. Sprawdziłem na tych samych plikach filmowych spodziewając się co najmniej równie dobrych efektów, ale prawda jest taka że obraz jest zdecydowanie gorszy :( Daleko mu do tej głębi kolorów i wrażenia HD jakby oglądało się TEATR a nie FILM. A 

Próbowałem kombinować z ustawieniami obrazu ale na niewiele się to zdało. Czy są jeszcze jakieś inne ustawienia, które powinienem wziąć pod uwagę? Ten model Samsunga króluje w rankingach i jest generalnie bardzo zachwalany. Nic z tego nie rozumiem :( Please, help!! :(

Edytowane przez mako150
Link to post
Share on other sites

Model jest zachwalany bo jest tani jak na takiego dobrego smarta. Seria 6 to ciągle jest budżetowka. Samsung z roku na rok robi gorsze tv aby było to samo za większe pieniądze. Robią to z TV jak i smartfonami. Trzeba było wziąć sony, który po kryzysie jakościowym sprzed kilku lat, to teraz jest bardzo dobry jeżeli chodzi o jakość.

 

A jeżeli ktoś kupuje tv że względu na smarta, którego samsung ma chyba najlepszego, to grubo się myli.

 

Ten Smart tv to nieporozumienie. Za 400zl można kupić minipc w formie palucha, który będzie miał Windowsa. A jak ktoś ma ochotę się bawić to postawi sobie coś na linuxie.

 

Także Samsung tak ale tylko te najwyższe modele.

 

Samsung poszedł w funkcjonalność a nie jakość matryc.

 

Ale tak BTW. Jak chcesz bardziej filmowo to wyłącz wszystkie opcje dotyczące podbijania sztucznego odświeżania.

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Model jest zachwalany bo jest tani jak na takiego dobrego smarta. Seria 6 to ciągle jest budżetowka. Samsung z roku na rok robi gorsze tv aby było to samo za większe pieniądze. Robią to z TV jak i smartfonami. Trzeba było wziąć sony, który po kryzysie jakościowym sprzed kilku lat, to teraz jest bardzo dobry jeżeli chodzi o jakość. A jeżeli ktoś kupuje tv że względu na smarta, którego samsung ma chyba najlepszego, to grubo się myli. Ten Smart tv to nieporozumienie. Za 400zl można kupić minipc w formie palucha, który będzie miał Windowsa. A jak ktoś ma ochotę się bawić to postawi sobie coś na linuxie. Także Samsung tak ale tylko te najwyższe modele. Samsung poszedł w funkcjonalność a nie jakość matryc. Ale tak BTW. Jak chcesz bardziej filmowo to wyłącz wszystkie opcje dotyczące podbijania sztucznego odświeżania.

Dziękuję za odpowiedź Zoltan! Coś mi się mówi, że możesz mieć rację :( Szkoda, że się nie upewniłem przed zakupem... 

Czytałem już wcześniej o wyłączeniu overlappig'u i wszelkich dopalaczy, ale nie bardzo wiem jak to się nazywa i gdzie to jest (jeśli w ogóle jest) na moim sprzęcie. ;/ 

Link to post
Share on other sites

Wejdź w menu i sprawdzaj po kolei. Ale najlepiej to zmień na tryb kinowy i dopiero się baw ;)

W zasadzie to sprawdziłem już po kolei co tylko się dało i to wiele razy. :( Nie wiem co masz na myśli przez tryb kinowy - czy to odpowiednik Trybu Obrazu "Film"? Jeśli tak, to też wszystko już sprawdzone :(

Link to post
Share on other sites

Ciekawe to co piszesz. Niedawno zakupiłem do babci tego Samsunga UE40H6400. U siebie mam, co prawda model niższy niż twój brat, bo LE40C550, ale z ciekawości też porównam jakość obrazu miedzy tymi Samsungami.

 

Jeżeli chodzi o jakość obrazu w Samsungach serii "C" z 2009 roku to jest miazga. Wymieniony wyżej Samsung bije na głowę jakością obrazu (kolory o wiele bardziej naturalne) Philipsa PFL5008 z 2013 roku (telewizory porównywane jeden obok drugiego).

Link to post
Share on other sites

Ciekawe to co piszesz. Niedawno zakupiłem do babci tego Samsunga UE40H6400. U siebie mam, co prawda model niższy niż twój brat, bo LE40C550, ale z ciekawości też porównam jakość obrazu miedzy tymi Samsungami.

 

Jeżeli chodzi o jakość obrazu w Samsungach serii "C" z 2009 roku to jest miazga. Wymieniony wyżej Samsung bije na głowę jakością obrazu (kolory o wiele bardziej naturalne) Philipsa PFL5008 z 2013 roku (telewizory porównywane jeden obok drugiego).

Simondd daj znać jak już porównasz swój telewizor ze sprzętem babci. Jestem ciekawy Twoich wniosków.

Link to post
Share on other sites

 filmy hd w formacie mkv oraz avi (przepiękne kolory i ostrość obrazu przy plikach wielkości ok. 3-4 GB)

aż ciężko uwierzyć w te przepiękne kolory i ostrość, ogólną jakość... przy tak masakrycznej kompresji.

 

Jak chcesz bardziej filmowo to wyłącz wszystkie opcje dotyczące podbijania sztucznego odświeżania.

i funkcje redukcji artefaktów/szumów, które często robią breje w obrazie

Link to post
Share on other sites

No to ładnych kilka lat Ci pograł. 

 

Ale jak zauważył Szarik. Filmy 3-4GB to na dzień dzisiejszy jest kaszana w nowych TV. Producenci robią gorszej jakości odbiorniki ale trzeba wziąć pod uwagę, że kiedyś TV lepiej sobie radziły na słabym sygnale. Teraz wszystko jest z sygnałem cyfrowym i tak te TV są produkowane, z takim przeznaczeniem. 3-4GB to prawie jak DVD. Rozdzielczość jest wyższa ale kompresja daje o sobie znać. Puść sobie jakieś demo technologiczne bez żadnej kompresji i dopiero wtedy zobaczysz różnicę. Bo TV same w sobie są ok ale potrzebują dobrego sygnału. 

Link to post
Share on other sites

aż ciężko uwierzyć w te przepiękne kolory i ostrość, ogólną jakość... przy tak masakrycznej kompresji.

 

i funkcje redukcji artefaktów/szumów, które często robią breje w obrazie

No widzisz, widocznie są rzeczy, które się nie śniły :)

Najlepszy przykład - oglądane Ostatnio Star Wars - RETURN_OF_THE_JEDI 1988 BDRip 720p x264 AC3 6Ch Multi Zippy-UG - 2,99 GB. To po tym seansie postanowiłem kupić nowy telewizor (reszta obejrzanych u brata filmów nigdy nie przekroczyła 4 GB i wszystkie wyglądy rewelacyjnie. Niestety na nowym nie jest już tak pięknie. Zresztą, rozumiem Twoje zdziwienie - sam na początku nie mogłem wyjść z podziwu widząc taką jakość obrazu na takich "małych" plikach.  Później uznałem że w nowych telewizorach to już standard, ale teraz wiem że się myliłem.  Mało tego, ostatnio oglądałem "I.Am.Legend.Extended.Cut.2007.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi.mkv [iPT]" - 10 GB i jakość była tylko minimalnie lepsza (przy video 12.0 Mbps) ...  nadal bez efektu WOW.

Edytowane przez mako150
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zrobiłem testy przy filmach zarówno z dużym jak i małym bitrate.

Testowałem 5 telewizorów. Plazmę Panasonica S20E, Samsunga H6400, C550, C530 i Philipsa PFL5008.

Najlepiej wypadł Samsung H6400, obraz ostry jak żyleta i dobre kolory już w trybie film. Jakość i ostrość była wciąż bardzo dobra nawet po podłączeniu zwykłej kablówki analogowej.

Rozczarowała mnie plazma Panasonica, bo o ile kolory była bardzo dobre to ostrość pozostawała wiele do życzenia.

Bardzo dobrze poradził sobie, także C550, ale na C530 już słabo z ostrością.

Philips miał za to bardzo dobrą ostrość, ale kolory słabe.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Te dwa Samsungi najlepiej grały. Panasonic mogę potwierdzić, że też ma dobry obraz na analogu.

Kurczę, a czym odpaliłeś filmy? Pendrive'm czy przez kabel hdmi? I czy przy małym bitrate Samsung H6400 nadal wyświetlał żywe kolory i ostry obraz HD? Czy mogę zapytać o wielkość tego bitrate? Wielkie dzięki

P.S. Wczoraj oglądałem film Brooklyn w 1080p (Bitrate 4210 Kbps) - niby wszystko ok, obraz całkiem ostry ale... to naprawdę nie ten efekt, który zawsze obserwuję na samsungu brata. 

Edytowane przez mako150
Link to post
Share on other sites

Kurczę, a czym odpaliłeś filmy? Pendrive'm czy przez kabel hdmi? I czy przy małym bitrate Samsung H6400 nadal wyświetlał żywe kolory i ostry obraz HD? Czy mogę zapytać o wielkość tego bitrate? Wielkie dzięki

P.S. Wczoraj oglądałem film "Brooklyn" Bluray Rip w 1080p (Bitrate 4210 Kbps) - niby wszystko ok, obraz całkiem ostry ale... to naprawdę nie ten efekt, który zawsze obserwuję na samsungu brata. 

Z pendrive odpalałem. Przy niskim bitrate było właśnie jak w prawdziwym FullHD.

A czy musiałeś jakoś specjalnie kombinowac z opcjami obrazu, żeby grało jak grało?

Link to post
Share on other sites

Ocena jakości obrazu jest mocno subiektywna.

 

Jeśli na 6400 wygląda gorzej jak na innych przy tym samym materiale to tak właśnie jest. I tutaj ustawienia nie pomogą.

 

Ewentualnie może byc różnica w zastosowanej matrycy. Samsung stosuje do tego samego modelu przynajmniej 2 różne matrycę zawsze, które czymś się tam mogą różnić. W specyfikacji takich danych nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ocena jakości obrazu jest mocno subiektywna. Jeśli na 6400 wygląda gorzej jak na innych przy tym samym materiale to tak właśnie jest. I tutaj ustawienia nie pomogą. Ewentualnie może byc różnica w zastosowanej matrycy. Samsung stosuje do tego samego modelu przynajmniej 2 różne matrycę zawsze, które czymś się tam mogą różnić. W specyfikacji takich danych nie ma.

Otóż właśnie -  subiektywizm. Sam miałem ten temat poruszyć. Jestem absolutnie przekonany, że wiele osób obraz na moim telewizorze uzna za rewelacyjny i powie że to HD. Z drugiej strony domyślam się, że jako bywalec tegoż forum, Simondd wie jak wygląda prawdziwy obraz HD. I bądź tu mądry ;/

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. W seriach C i A były przyklejone naklejki więc jeszcze dało radę wybrać  jaką matrycę się chce. Jeszcze pamiętam, że specjalnie przed zakupem sprawdzałem czy na pewno w środku znajduje się matryca S-PVA.

Teraz już nie ma naklejek i nie wiadomo od jakiego producenta masz matryce. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...