Skocz do zawartości

Jaki aparat dla moich potrzeb? Pomocy, co wybrać?


Recommended Posts

Witam,
 

Jestem nowy na tym forum. A więc, witam Wszystkich! http://forum.optyczne.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Chciałbym kupić aparat fotograficzny. Lustrzankę albo jakiś dobry kompakt. Zacznę od tego, że kompletnie nie znam się na fotografii. Jedyny jaki aparat miałem to ten w telefonie http://forum.optyczne.pl/images/smiles/icon_sad.gif

 

Budżet?

Sądzę że do 1500zł, ale jeśli nie będzie można nic sensownego wybrać to można będzie ewentualnie nagiąć do 2000zł.

Do czego potrzebuję?
Zajmuję się sprzedażą laptopów używanych i muszę do aukcji wystawiać ładne zdjęcia, (czyt. na białym tle ). Można więc zatem określić, że do zdjęć produktowych. Na pewno będę właśnie chciał dokupić białe tło, jakieś lampy i statyw do aparatu (jeśli będzie to lustrzanka). Aparat w sumie będzie używany tylko do tego. Sporadycznie do zdjęć rodzinnych podczas jakiś uroczystości. Więcej nic nie fotografuję - należy wziąć to pod uwagę, aby nie wywalać pieniędzy w błoto płacąc za funkcje których nie użyję nigdy.

Czego oczekuję od aparatu?
Oczywiście jak najlepszego obrazu, ale ważnym elementem dla mnie jest to, że taki laik jak ja będzie mógł się odnaleźć i zrobić ładne zdjęcie, które będę mógł samodzielnie edytować na komputerze w photoshopie.

Podam Wam przykład mojego zdjęcia wystawionego na aukcję, zrobiłem je telefonem, za tło posłużyło prześcieradło, wycinałem w photoshopie. Podobne zdjęcia chciałbym robić tym aparatem... (proszę się nie śmiać z tej marnej edycji http://forum.optyczne.pl/images/smiles/icon_neutral.gif )

 

Co zaproponowano mi w sklepie?
W sklepie Ab FOTO NIKON w Toruniu, polecili mi Sony A58K. Co sądzicie? to dobra propozycja? Cenowo mi się podoba. Można do tego dokupić statyw i jakieś lampy nawet.

Pozdrawiam serdecznie
Szymon

 

Moje zdjęcie zrobione tel:

http://oxoo.pl/images/2016/02/28/9.png

Edytowane przez SzymonD
Link to post
Share on other sites

Jeden lub dwa,najwyżej drugi dokupisz Softbox FreePower 60x80cm SUN 400
1x lampa światłem ciągłym
Statyw najzwyklejszy

Prześcieradło już masz.
Aparat A58K ciemny ale i tak będziesz dłużej naświetlał lub kompakty w podobnej cenie.

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak zwykle to co zawsze polecam i się sprzedaje lx7,g16,rx100 :) jaśniejsza optyka od 58K

W namioty bezcieniowe się nie baw,nie warto.

Moc lampy sobie dobierz,bedzie potrzebna m.in. do oświetlenia za produktem tła.

 

Możesz się pokusić o test,kupując ww akcesoria i zobaczyć jak wyjdą zdjęcia z tel. :) pózniej zdecydować się na aparat.

Link to post
Share on other sites

Do tego typu zdjęć jaśniejsza optyka nie ma żadnych plusów - i tak trzeba domknąć żeby uzyskać większą głębię. Paradoksalnie nawet jakiś kompakt może być lepszy bo ma mniejszą matrycę fizycznie a co za tym idzie również większą głębię. Kluczowe tak naprawdę są lampy studyjne (błyskowe) + softboxy, ewentualnie systemowe na statywach + softboxy. Przy dobrym świetle nawet przeciętny aparat robi dobre zdjęcia. Do lamp studyjnych wybór aparatu ma żadne znaczenie oprócz tego żeby szło na niego założyć pilot. W przypadku gdy chcemy iść w lampy systemowe (sporo zalet w tym komunikacja pomiędzy sobą) warto wybrać system w którym są dostępne sensowne lampy za sensowne pieniądze - kompakty odpadają. A58 to nie jest zły aparat, ma jednak drobną wadę - Sony nie rozwija już sprzętu pod bagnet A i jest duże prawdopodobieństwo śmierci tego systemu. W AB Foto chyba wyprzedają Sony - jakiś czas temu rozmawiałem z kolegą który pracuje w takim sklepie w Warszawie i mówił, że współpraca z Sony im się właśnie kończy.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...