Skocz do zawartości

MOBO do 6600K.Szybka decyzja.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez roamir,

Recommended Posts

Cześć, ostatecznie muszę do jutra wybrać MOBO do 6600K. Będę go w przyszłości podkręcał,będę to robił pierwszy raz i chciałbym podkręcić do stabilnego ~4,5GHz(może być mniej jeżeli będzie stabilniej i bezproblemowo).Nie będę używał SLI ani CrossFire. Będzie jedna karta: GTX 970(Asus Strix albo MSI),którą możliwe, że też kiedyś podkręcę(na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić tego na 100%).

Co do dźwiękówki:chciałbym żeby muzyka i dźwięk z gier grał na głośnikach przyzwoicie.Żadnych szumów ani innych problemów. Specem od muzyki, który słyszy ultradźwięki nie jestem więc też nie przesadzajmy.Ma być przyzwoicie i wszystko ładnie grać.

Budżet to około 500zł chyba, że to MSI to 600zł (cashback)

Przejrzałem wszystkie tematy na forum i nie umiem się zdecydować.

Duża część z was poleca MSI Z170 G43 Plus.Nie jestem do końca do niej przekonany.Wydaje mi się, że są płyty od niej lepsze.

Przyciąga mnie do siebie Gaming M3. Może kolorystyka tak na mnie działa.

Słyszałem, że się patrzy na sekcje zasilania.Czym więcej tym lepiej.

Czy może warto dopłacić do Asusa Pro Gaming?Jest to jednak 700zł i nie dostaje nic zwrotu.

Brałem też pod uwagę Tomahawka oraz MSI Gaming Pro.

 

Proszę o szybką pomoc. Męczę się z tym problemem i nie umiem się zdecydować.

Link to post
Share on other sites

W cenie do 600 - 700 zł na z170 najlepszymi mobo w tej cenie są asus z170 pro gaming i ASRock Z170 Extreme4 i Gigabyte GA-Z170X-GAMING 3.

 

Każda z tych trzech powyższych płyt zapewni Ci przyzwoite oc okolice 4.5- 4.6ghz zależy jakie cpu trafisz, do tego masz 10 fazowe sekcje zasilania + kodek Realtek ALC1150 więc bardzo dobrej jakości dźwięk +sli/cf.

 

MSI Z170 G43 Plus to niestety okrojona wersja 8 fazowa sekcja zasilania, gorszej jakości dźwięk brak sli.

 

 

Kiedyś był cashback na MSI Z170A Gaming M3 chyba do końca lutego i wtedy naprawdę się opłacało to mobo kupić wydaje mi się że w twojm przypadku kupując sprzęt z górnej półki to warto dołożyć te 100 - 150 zł i pewnie MSI Z170A Gaming M3 będzie najlepszym wyborem zwłaszcza że nie potrzebujesz sli a płyta ta jest bardzo podobna do 3 wymienionych wyżej.

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam Asrock z170 extreme4 , bardzo dobry dźwięk i bogato wyposażona.

 

Cena przekracza mój budżet.

W cenie do 600 - 700 zł na z170 najlepszymi mobo w tej cenie są asus z170 pro gaming i ASRock Z170 Extreme4 i Gigabyte GA-Z170X-GAMING 3.

 

Każda z tych trzech powyższych płyt zapewni Ci przyzwoite oc okolice 4.5- 4.6ghz zależy jakie cpu trafisz, do tego masz 10 fazowe sekcje zasilania + kodek Realtek ALC1150 więc bardzo dobrej jakości dźwięk +sli/cf.

 

MSI Z170 G43 Plus to niestety okrojona wersja 8 fazowa sekcja zasilania, gorszej jakości dźwięk brak sli.

 

 

Kiedyś był cashback na MSI Z170A Gaming M3 chyba do końca lutego i wtedy naprawdę się opłacało to mobo kupić wydaje mi się że w twojm przypadku kupując sprzęt z górnej półki to warto dołożyć te 100 - 150 zł i pewnie MSI Z170A Gaming M3 będzie najlepszym wyborem zwłaszcza że nie potrzebujesz sli a płyta ta jest bardzo podobna do 3 wymienionych wyżej.

Ten cashback nadal jest tylko nie wiem czy się wyrobię.

Offtop: orientujecie się, czy jeżeli kupię dzisiaj płytę objętą cashbackiem to wstrzelę się w promocję?Najlepiej było by zrobić przelew online i dostać fakturę online.Miałbym datę dzisiejszą, ewentualnie jutrzejszą.Nie będę musiał czekać do poniedziałku aż zaksięgują wpłatę i dopiero potem otrzymam fakturę z datą poniedziałkową?

 

Jeżeli nie uda mi się z tym cashbackiem to brać za prawie 700zł Asusa Pro Gaming?Warto dopłacać, czy tą różnicę 200zł lepiej dorzucić do innej części do komputera?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Warto zainteresować się promocją w komputroniku 684 zł Asus z170 Pro Gamming + mysz Asus Rog Sica, mógł byś ją odsprzedać i mieć taki ala "cashback" lub nawet zostawić sobie, to nie żadna reklama nie banować, sam się nad tym zastanawiam :D http://www.komputronik.pl/product/307572/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/ASUS_Z170_PRO_GAMING_mysz_Asus_ROG_Sica.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...