Skocz do zawartości

Problem z baterią w telefonie.


Recommended Posts

Witam.
Od miesiąca posiadam telefon Huawei P8 Lite. Od początku byłam z niego bardzo zadowolona, jednak od jakichś dwóch-trzech dni zauważyłam bardzo znaczącą różnicę w wydajności baterii. Wczoraj, dla przykładu, przy używaniu tylko komunikatora, poziom baterii spadał o jeden procent w ciągu minuty.
Od razu zaznaczę, że nie mam zainstalowanych żadnych gier, jedynie dość podstawowe, bazowe aplikacje, a najczęściej na telefonie używam Internetu, odtwarzacza muzyki oraz Facebooka.
Wiem, jak bywa z baterią w Androidach, ale wydaje mi się, że taka wydajność przy naprawdę niewielkim użyciu (+najniższa jasność wyświetlacza) to coś niepokojącego. Chciałabym zasięgnąć opinii większej liczby osób, dowiedzieć się, czy rzeczywiście mam powód do niepokoju, co może być przyczyną takiej wydajności baterii i co mogę zrobić, by polepszyć jej funkcjonowanie.

PS. Napisałam już email do działu pomocy sklepu internetowego, w którym zakupiłam telefon, czekam na ich odpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Niestety P8 lite ma jedną z najgorszych baterii na rynku. Ten typ już tak ma. To normalne, że bateria rozładowuje się w oczach. Z czasem będzie tylko gorzej. Zainstaluj jakiś program do testowania baterii, zdób test dziś i porównuj wyniki co kilka miesięcy. Dodatkowo warto odinstalować wszystkie programy działające w tle, wyłączyć synchronizację, zostawić jeden program do komunikowania się ze znajomymi. Niestety ten model ma niewymienną baterię. Możesz pomyśleć nad sprzedażą i kupnem czegoś innego

Edytowane przez tom3636
Link to post
Share on other sites

Są alternatywne appki jak messenger, polecam też usunąć fb i korzystać z wersji przeglądarkowej. To daje dużego kopa w  płynności i pracy baterii. Przyczyną może też być słaby zasięg, chyba że korzystasz z WiFi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...